کد مطلب:  9204 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 30 دقیقه
نتایج هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1393/12/02 گسترش فولاد 0 – استقلال 0ديدار دو تيم گسترش فولاد و استقلال در تبريز بدون حتي يک شوت به دروازه دو...
زمان مطالعه: 30 دقیقه
league-14-iran-week-21
league-14-iran-week-21

1393/12/02

 گسترش فولاد 0 – استقلال 0

دیدار دو تیم گسترش فولاد و استقلال در تبریز بدون حتی یک شوت به دروازه دو تیم به پایان رسید. به گزارش آسمونی، در هفته توقف صدرنشین‌ها استقلال هم به سختی از سد تیم سرحال و دونده گسترش گریخت. آنها دو امتیاز مهم را در تبریز جا گذاشتند، اما با توجه به شرایط بازی احتمالاً باید از تساوی در این دیدار راضی باشند.

داور : احمد صالحی، کمک‌ها: حسن ظهیری و سجاد طوری

اخطار : شهباززاده 28، فخرالدینی 30، بیک زاده 47، عمران زاده 61 از استقلال، میرشفیعیان 38 از گسترش

گسترش فولاد تبریز :

داوود نوشی صوفیانی، محسن بیاتی نیا (67 درویشی)، مگنو باتیستا، میثم نقی زاده، لئوناردو پیمنتا، مرتضی اسدی، جابر انصاری، علیرضا میرشفیعیان، محسن حسینی، محمد ابراهیمی و مصطفی اکرامی

سرمربی : فراز کمالوند

استقلال تهران :

محسن فروزان، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، هاشم بیک زاده، میلاد فخرالدینی (61 خرسندنیا)، خسرو حیدری، امید ابراهیمی، میلاد نوری (74 حسینی)، میلاد سلیمان فلاح (33 کرار)، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی

سرمربی : امیر قلعه نویی

شرح بازی :

مسابقه کسالت بار دو تیم گسترش فولاد و استقلال بدون خلق موقعیت جدی و با کمترین افت و خیز به پایان رسید تا هواداران حاضر در ورزشگاه بنیان دیزل بازنده ترین های امروز فوتبال ما باشند.

گسترش که در بازی امروز با چند تغییر در ترکیب به قصد غافلگیر کردن استقلال به زمین آمده بود، در طول مسابقه توپ و میدان را در دست داشت اما دفاع باحوصله مدافعان استقلال کمتر فرصتی به این تیم داد و در نهایت قفل دروازه ها 90 دقیقه پایه دار ماند. تنها تلاش استقلال برای گلزنی را می‌ شود در فرستادن حنیف عمران‌زاده به خط حمله و تلاش برای بازی مستقیم عنوان کرد که در نهایت ثمری هم نداشت.

استقلال در بازی امروز 2 امتیاز مهم را مقابل گسترش قعرنشین از دست داد تا با 38امتیاز در رده سوم جدول بایستد. گسترش هم بااین تساوی 19 امتیازی شد تا قبل از اتمام بازی ملوان در رده سیزدهم جدول قرار بگیرد.

بهترین بازیکن :

مگنو باتیستا هافبک برزیلی گسترش و محمد ابراهیمی مهاجم این تیم بازی پرتلاش و متعصبانه ای را به نمایش گذاشتند.

اتفاق ویژه :

در شرایطی که بازی در ورزشگاه کوچک و زیبای بنیان دیزل تبریز برگزار می‌ شد، باز هم استقبال تماشاگران در حد پر شدن ورزشگاه نبود.

حاشیه‌های بازی :

 کرار جاسم، هافبک عراقی استقلالکه با تعلیق محرومیتش به تبریز رفت در بازی امروز روی نیمکت می نشیند به محض ورود به ورزشگاه و دیدن مربی سابقش کرار به سوی او رفت. کرار و فراز کمالوند خوش و بش با هم داشتند.

امیر قلعه نویی سرمربی استقلال به خاطر بارش برف در تبریز قبل از بازی از چمن ورزشگاه بازدید کرد.

در اقدامی جالب اکثر تماشاگران حاضر در استادیوم پرچم تیم تراکتورسازی را به همراه دارند و در برخی از دقایق تیم تراکتورسازی را تشویق می‌کنند.

هواداران حاضر در ورزشگاه بازهم علیه امیر قلعه نویی شعار دادند و او را رئیس مافیا لقب دادند.

زمانی که محسن فروزان در زمین همراه کریم بوستانی مشغول گرم کردن بود وحید طالب لو دروازه بان ذخیره استقلال در رختکن حضور داشت و به زمین نیامد.

لئوناردو پیمنتا مهاجم گسترش با مدل موی عجیب خود تعجب همه بازیکنان استقلال را برانگیخت. استقلالی‌ها اعتقاد دارد پیمنتا با این مدل مو منشوری می‌شود!

وحید طالب لو سرما خورده بود و به همین دلیل با پوشش کامل در ورزشگاه حضور پیدا کرد و با فراز کمالوند خوش وبش کرد.

امیر قلعه نویی و کادر فنی استقلال به سمت فراز کمالوند و کادر گسترش فولاد تبریز رفتند و با هم خوش و بش کردند البته خوش و بش قلعه نویی با آذرنیا سرپرست گسترش فولاد گرم تر بود.

از بازیکنان استقلال، امیرحسین صادقی و میلادفخرالدینی به سمت نیمکت گسترش فولاد رفتند و از بازیکنان گسترش فولاد هم محسن بیاتی نیا، جابر انصاری و محمد ابراهیمی به سمت نیمکت استقلال رفتند.

زمانی که مرتضی اسدی کاپیتان گسترش برای انتخاب زمین در وسط زمین قرار داشت فراز کمالوند، او را صدا کرد و به او گفت: سمت راست را انتخاب کند که همین اتفاق هم افتاد تا کمالوند در نیمه دوم مدافعان تیمش را در روبه روی خود داشته باشد و به راحتی با آنها صحبت کند.

خوش و بش جابر انصاری با سجاد شهباززاده نیز دیدنی بود. این دو دوستان قدیمی بوده و فوتبال را با هم شروع کردند. دو دوستی که تا قبل از حضور در استقلال و گسترش فولاد در بیشتر تیم ها با یکدیگر همبازی بودند.

غلامرضا سمندر مدیرعامل گسترش و همچنین ششگلانی رئیس هیأت فوتبال آذربایجان به هنگام ورود بازیکنان استقلال به زمین، به آنها خوشامد گفتند.

حامد لک دروازه بان تراکتورسازی، برای تماشای بازی گسترش- استقلال به ورزشگاه رفته و در جایگاه VIP حضور داشت. این بازیکن دیروز در بازی با نفت مسجد سلیمان به خوبی درون دروازه کار کرد.

میلاد فخرالدینی بعد از خطا روی بازیکن گسترش کارت زرد دریافت کرد که استقلالی ها فکر کردند سه کارته شده و بازی بعدی تیمش را از دست داد که اینطور نبود و این بازیکن دواخطاره شد. جالب اینجاست کادر فنی گسترش فولاد نیز اعتراض شدیدی به این صحنه داشته و اعتقاد داشتند داور باید فخرالدینی را اخراج می کرد.

در یک صحنه هاشم بیک زاده بر سر تصاحب توپ به میلاد نوری اعتراض داشت که جدی تر کار را دنبال کند.

محسن فروزان با پیراهن شبیه مانوئل نویر به زمین آمد مورد تشویق هواداران قرار گرفت.

داور مسابقه به فراز کمالوند تذکر داد که اعتراض نکند که سرمربی گسترش فولاد از داور عذرخواهی کرد.

علی میرشفیعیان از هواداران گسترش فولاد خواست که بیش از این تیمشان را تشویق کنند که پس از آن هواداران به صورت ایستاده به تشویق گسترش فولاد پرداختند.

گزارشگر بازی در چند صحنه بازی مصطفی اکرامی را ضعیف خواند و از او انتقاد کرد.

نیمکت‌نشینان گسترش فولاد قصد انتقال مطالبی به محسن بیاتی‌نیا را داشتند که این اقدام آن ها موجب عصبانیت این بازیکن شد.

سامان نریمان جهان بازیکن تراکتورسازی که دیروز مقابل گسترش فولاد گل زد به محض رسیدن به تبریز به ورزشگاه رفت و بازی را از نزدیک تماشا می کند.

 سپاهان 1 – ذوب آهن 1

سپاهان هم مانند سایر مدعیان صدرنشینی موفق به پیروزی نشد تا در رده چهارم جدول باقی بماند.

به گزارش آسمونی دربی تماشایی اصفهان با تقسیم امتیازات به پایان رسید تا نه سپاهان به صدر جدول برسد و نه ذوب آهن فاصله اش با استقلال خوزستان را کاهش دهد.

داور : محمدرضا اکبریان، کمک ها: رضا سخندان، حسین طالقانی

اخطار : حقوردی 24، دهنوی 46، محمدی 61 از ذوب آهن

اخراج : احمدی 39 از سپاهان و دهنوی 86 از ذوب آهن

سپاهان :

رحمان احمدی، هادی عقیلی، رسول نویدکیا (56 پریرا)، عبدالله کرمی، سعید قائدی فر (43 گردان) ،علی کریمی، مهدی شریفی (85 پاپی)، وریا غفوری، احسان حاج صفی، ، محمدرضا خلعتبری و فضیل موسایف

سرمربی : حسین فرکی

ذوب آهن :

باقر صادقی، هادی محمدی، اکبر ایمانی (60 محبی)، قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، اسماعیل فرهادی (67 پهلوان)، حجت حق وردی، علی حمام (28 تبریزی)، مهرداد قنبری، مهدی رجب زاده و کاوه رضایی

سرمربی : یحیی گل محمدی

شرح گل :

1 ـ صفر (سپاهان) : دقیقه 23 یک، دو فوزیل موسیوف با محمد خلعتبری و نفوذ بازیکن ازبک به درون محوطه ذوب‌آهن با خطای حجت حق وردی یک موقعیت پنالتی را نصیب سپاهانی ها کرد که خلعتبری این ضربه را برخلاف جهت محمدباقر صادقی به گل اول مسابقه تبدیل کرد.

1-1(ذوب آهن ) : اکبر ایمانی روی یک ضربه ایستگاهی از رجب زاده به زیبایی هر چه تمام تر با ضربه سر دروازه ذوب آهن را فرو ریخت.

اتفاق ویژه :

کاوه رضایی در دقیقه 69 روی یک فرار به سمت محوطه جریمه سپاهان با تنه محکم عبدالله کرمی سرنگون شد اما داور اعتقادی به خطا نداشت.

گزارش بازی :

وریا غفوری، رحمان احمدی و رسول نویدکیا از سپاهان به سمت نیمکت ذوب آهن رفتند اما محمد رضا خلعتبری بازیکن سابق ذوب آهن بود به سمت یحیی گل محمدی نرفت. از سوی ذوبی ها محمد باقرصادقی،اکبر ایمانی، اسماعیل فرهادی هم از فرکی رخصت گرفتند.

خبرنگاران حاضر در ورزشگاه می گفتند به خاطر اینکه باقر صادقی سابقه بازی با سپاهان دارد در این بازی درون دروازه قرار گرفته چون انگیزه بالایی دارد.

سانتوس و مسعود حسن زاده دو غایب ذوب آهن در این دیدار بودند که از روی سکوها بازی را تماشا می کنند.

قدرت الله ایزدی، بازیگر نقش رشید، در تئاتر و تلویزیون در اصفهان در VIP مشغول تماشای مسابقه بود.

با توجه به آنکه تیم واترپلو سپاهان ساعت 16:30 در فینال مسابقات قهرمانی کشور در تهران شرکت می کند مسئولان باشگاه سپاهان علاوه بر تماشای مسابقه فوتبال پیگیر آن مسابقه هم هستند.

در دقیقه 20 محمدرضا خلعتبری پس از بهم خوردن تعادلش در جدال با قاسم دهنوی در حفظ توپ موفق بود که با خطای کاپیتان ذوب آهن سرنگون شد. او در این لحظه اعتراض نسبتا تندی به خطای دهنوی کرد.

سکوهای ورزشگاه فولاد شهر در حد دربی اصفهان پر شده است و هواداران اصفهانی استقبال خوبی از این بازی به عمل آورده اند.

محمدرضا خلعتبری در هنگام به ثمر رساندن ضربه پنالتی زمین خورد و شاید خوش شانسی آورد که این ضربه را به گل تبدیل کرد.

خطای پنالتی سپاهانی ها توسط حجت حق وردی رقم خورد که بازیکن تازه وارد ذوب‌آهن در این مسابقه است که جایگزین کارلوس سانتوس باتجربه شده است.

علی حمام بازیکن لبنانی ذوب‌آهن چندین بار از ناحیه مچ پا ابراز درد و مصدومیت کرد که حتی کادر فنی ذوب‌آهن به او گفتند اگر نمی‌تواند تعویضش کنند اما او همچنان به بازی ادامه داد.

در دقیقه 38 رحمان احمدی برای مهار کاوه رضایی روی او خطا کرد که این خطا بیرون محوطه جریمه بود و داور به او کارت قرمز نشان داد. شهاب گردان به جای او وارد زمین شد و بعد از هفته ها درون دروازه قرار گرفت.

دقیقه 80، شوت مهدی رجب زاده از روی ضربه آزاد را شهاب گردان دراز کش جمع کرد.

دقیقه 84، پاس موسی اف به احسان حاج صفی رسید و شوت این بازیکن در حالتی بسیار خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 86، قاسم دهنوی با تکل روی پای علی کریمی از زمین بازی اخراج شد.

 قاسم دهنوی پس از اخراج به دلیل اعتراش به داوری حدود 2 دقیقه از وقت بازی را گرفت. او در هنگام خروج از زمین هم با ناظر بازی صحبت می کند تا بتواند چند دقیقه از بازی را از کنار زمین تماشا کند. دقیقه 89، پاس به بیرون ارسالی احسان پهلوان از جناح راست با شوت قاسم حدادی فر با فاصله کمی به بیرون رفت.

 راه‌آهن 1 - پدیده 0

گل عادل کلاه کج در دقیقه 81 طلسم بازی های بدون گل راه‌آهن را شکست و بالاخره این تیم را با پیروزی آشتی داد.

به گزارش آسمونی، راه‌آهن در یک بازی نزدیک با تک گل عادل کلاه کج از سد پدیده گذشت تا با 19 همچنان در انتهای جدول باقی بماند. اما آنها حالا با استقلال خوزستان، گسترش، ملوان و نفت مسجدسلیمان هم امتیازند و با امیدواری بیشتری به آینده چشم دوخته است.

داور : موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: حسن یوسفی و جلیل شعرانی

اخطار : صادقی 15، خیری 86 از پدیده و مجتبی شیری 40 از راه آهن

راه آهن : امیر عابدزاده، مجتبی شیری (50 کلاه کج)، ابراهیم کریمی، رامین رضائیان، امید منوچهری، بهادر عبدی، محسن ایران نژاد، مهرداد محمدی، میلاد محمدی، سیامک کوهنورد و عباس محمدرضایی

سرمربی : فرهاد کاظمی

پدیده : مجتبی روشنگر، محمد نژاد مهدی، محمد صلصالی، میلاد غریبی، محمدمهدی نظری، زوران کنزوویچ (75 میثم رضاپور)، مسعود نظرزاده (55 نسیم اف)، محمدرضا ناصحی، رضا حقیقی، اکبر صادقی و محمد غلامی

 سرمربی : علیرضا مرزبان

شرح گل :

1 ـ صفر (راه‌آهن) : در دقیقه 81 بازی ارسال کرنر رامین رضائیان از جناح راست با ضربه قیچی مانند عادل کلاه کج دور از دستان روشنگر به تور دروازه پدیده بوسه زد.

اتفاق ویژه :

از بازی هفته سیزدهم لیگ‌برتر که طی آن راه‌آهن 2 ـ 1 سایپا را برد، دیگر کسی از این تیم نه برد دید و نه گل. بعد از سپری شدن 750 دقیقه، در دقیقه 81 بازی هفته بیست و یکم قفل دروازه های بسته حریفان راه‌آهن را عادل کلاه کج گشود و در حالی که کم کم همه راه‌آهن را گزینه اول سقوط می‌ دانستند، با این گل امیدهای تیم پایتخت نشین را زنده کردند.

شرح بازی :

داور که سوت پایان را زد، فرهاد کاظمی به میانه میدان دوید و با بازیکنان شروع به خوش و بش کرد. این صحنه پایانی مسابقه راه‌آهن مقابل پدیده بود که با برتری میزبان به پایان رسید. راه‌آهن بعد از شکست های مطلق در 5 دیدار گذشته با فرهاد کاظمی آمده بود تا شوک مثبتی که همیشه در تیم های این موقع فصل کاظمی وجود داشته، ایجاد کند. پدیده هم با تکیه بر انجام بازی در کناره های زمین و ارسال های پیاپی توسط رضا ناصحی و مهدی خیری آمده بود تا مثل سایر شکست دهندگان راه‌آهن 3 امتیاز از تهران بگیرد و برود. در این میان طراحی اکبر صادقی در میانه میدان هم از عوامل برتری نسبی میهمان بود که این برتری ثمری نداشت. در نیمه دوم که راه‌آهنی ها با گرفتن میانه زمین از حریف بهتر بازی کردند و در نهایت از روی یک ضربه ایستگاهی توسط کلاه کج به گل رسیدند تا 3 امتیاز حساس را پس از مدت ها به تیم خود تزریق کنند. راه‌آهن اگرچه همچنان تیم آخر جدول است اما با 19 امتیاز 3 تیم دیگر را هم در این امتیاز شریک می‌ بیند تا در این فصل پر تب و تاب ترین رقابت انتهای جدول شکل بگیرد.

بهترین بازیکن :

رامین رضائیان مدافع ـ هافبک ملی‌پوش راه‌آهن با ارسال پاس گل این مسابقه از دلایل بازگشت تیمش به جدول رقابت های لیگ‌برتر شد.

گزارش لحظه به لحظه :

علیرضا محمد بازیکن سابق راه آهن که سال گذشته در پیکان شاگرد فرهاد کاظمی بود در ورزشگاه حضور دارد. ایمان رازقی هم از نزدیک بازی را تماشا می کند.

وطنخواه مدیرعامل پدیده به همراه سایر اعضای هیات مدیره باشگاه در جایگاه حضور دارند.

حسین پاشایی بازیکن سابق راه آهن و آنالیزور صبا هم در دستگردی حضور دارد.

فرهاد کاظمی هم به سمت نیمکت پدیده رفت و به مرزبان و اعضای این تیم خوشامد گفت.

محمدمهدی نظری بازیکن پدیده مصدم شد و به خاطر کشیدگی شدید از زمین بیرون رفت. مرزبان مجبور شد در همان ابتدای بازی دست به تعویض بزند و مهدی خیری را به زمین فرستاد.

اکبر صادقی بازیکن پدیده بعد از اینکه توسط بازیکن حریف سرنگون شد با پا بازیکن حریف را زد که این صحنه از چشم داور پنهان نماند و به او اخطار داد.

محمد مومنی بازیکن سابق استقلال در جایگاه ویژه حضور دارد و مدام پیگیر نتیجه بازی استقلال و گسترش فولاد بود.

شیث رضایی، هادی شکوری، یونس شاکری از دیگر افرادی هستند که در جایگاه ویژه حضور دارند. *مرتضی کرمانی‌مقدم که دستیار فرهاد کاظمی است در جایگاه ویژه نشسته است.

حامد نورمحمدی مدافع سرباز راه آهن هم از نزدیک این بازی را تماشا می کند.

روی حملات سراسیمه راه آهنی ها امین منوچهری سانتر ارسالی از راست را با یک ضربه سر خوب به سمت دروازه راهی کرد که توپ به شکلی خطرناک توسط دروازه‌بان پدیده مهار شد.

راه آهنی ها هنوز مشغول شادی گلزنی بعد از 750 دقیقه بودند که ناگهان محمد غلامی در موقعیت صددرصد و تک به تک صاحب توپ شد و در حالی که همه منتظر ثبت گل مساوی بودند، ناگهان مهاجم باتجربه راه‌آهن توپ را با بی سلیقگی تمام به خارج فرستاد.

دقیقه 90 مهدی خیری از کنار با سانتری دقیق فرصتی مهم را برای میهمان خلق کرد که محمد صلصالی با بی دقتی توپ را با ضربه سر به کنار دروازه کوبید.

 استقلال خوزستان 1 - ملوان 3

فیروز کریمی موفق شد تا سه امتیاز خارج از خانه را به حسابش واریز کند.

به گزارش آسمونی یاران فیروز کریمی موفق شدند با نتیجه قاطع سه بر یک برابر میزبان خوزستانی خود به برتری رسیدند.

داور : علیرضا فغانی، کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و فرزاد بهرامی

اخطار : بیات 52 از استقلال خوزستان و حاتمی 72 از ملوان

استقلال خوزستان :

دیاکیته، موسی کولی‌بالی، میثم مجیدی، میثم بائو، سیدمهدی سیدصالحی، هادی خنیفر (65چهارمحالی)، محمد طیبی، مهدی مومنی(78 لامین دیاوارا)، محسن بیات، ایمان باصفا(78 حمدالله ابدام) و رضا کاردوست

سرمربی : عبدالله ویسی

ملوان :

سیدحسین حسینی، عزت الله پورغاز، حسین کنعانی، عزیز معبودی، ابوالحسن جعفری، مازیار زارع، محمد آبشک، پژمان نوری، محسن یوسفی(80 صادق محرمی)، فرزاد حاتمی و رضا اعتمادی (73 مختاری)

سرمربی : فیروز کریمی

شرح گل ها :

صفر ـ 1 (ملوان) : حرکت سریع بازیکنان ملوان توپ را به مهاجم این تیم فرزاد حاتمی رساند و وی با ضربه ای محکم از پشت محوطه جریمه دروازه تیم استقلال‌خوزستان را باز کرد.

صفر ـ 2 (ملوان) : پاس فرزاد حاتمی پژمان نوری رادر موقعیت تک به تک قرار داد و وی با ضربه ای دقیق دروازه استقلال‌خوزستان را باز کرد.

1 – 2 (استقلال خوزستان) سیدمهدی سیدصالحی از روی ارسال میثم مجیدی، ضربه سر زیبایی را روانه دروازه ملوان کرد که ضربه وی از روی دستان حسینی وارد دروازه سپیدپوشان شمالی شد.

1 - 3 (ملوان) : ضدحمله غافلگیرکننده ملوانی‌ها با حرکت ابوالحسن جعفری و پاس به موقع وی فرزاد حاتمی در موقعیت خوبی صاحب توپ شد و با ضربه ای دقیق برای بار سوم دروازه استقلال خوزستان را باز کرد.

شرح بازی :

این بازی که سه امتیاز آن برای هر دو تیم از اهمیت خاصی برخوردار بود و شاید پله فرار آنها از قعر جدول محسوب می شد با برتری انزلی چی ها در جنوب کشور همراه شد و سومین پیروزی پیاپی آنها با فیروز کریمی، قوی سپید را به یکی از قدرت های این روزهای لیگ برتر تبدیل کرده است.

این بازی با حملات انزلی چی ها آغاز شد و در نهایت به زدن دو گل برای آنها انجامید، در ادامه حملات ملوانی ها فروکش نکرد و آنها یک ضربه پنالتی هم به دست آوردند اما آن را از دست دادند، پس از آن خوزستانی ها کمی رو به جلو حرکت کردند و توانستند تا پایان نیمه اول اختلاف را به یک گل برسانند، اما در نیمه دوم بازی با برتری استقلالی ها آغاز شد و مشخص بود که ملوانی ها چشم به ضدحملات دارند.

بازی به همین ترتیب پیش رفت و حملات زیادی در این نیمه روی دروازه دو تیم علی الخصوص ملوان مهیا شد اما در نهایت بازهم این ملوانی ها بودند که توانستند روی یک حرکت تمرین شده به گل سوم برسند. حرکات ترکیبی پژمان نوری، محسن یوسفی و در نهایت فرزاد حاتمی در بازی تیم ملوان بسیار به چشم می آمد. با این پیروزی ملوانی ها تا حدودی خود را از محوطه خطر بالا کشیدند و با 21 امتیاز در رده 11 جدول جا خوش کردند. در طرف دیگر استقلالی های خوزستان با همان 19 امتیازی که داشتند در رده 13 باقی ماندند.

دقایق حساس :

دقیقه 12- سانتر بازیکنان تیم استقلال‌خوزستان در محوطه جریمه با ضربه سر سیدصالحی با اختلاف کمی از بالای دروازه ملوان به بیرون رفت.

دقیقه 37- حرکت پژمان نوری از سمت چپ و ورود او به محوطه جریمه استقلالی ها با خطای مدافع این تیم روبرو شد که فغانی، داور بازی به نشانه پنالتی در سوت خود دمید. فرزاد حاتمی پشت این ضربه پنالتی ایستاد وضربه وی توسط دیاکیته دروازه بان استقلال خوزستان مهار شد تا فاصله بین این دو تیم دست نیافتنی نشود.

دقیقه 40- ضربه ایستگاهی تیم استقلال خوزستان را مومنی درون محوطه جریمه ملوانی ها سانتر کرد که ضربه سر دفاع پیش تاخته آبی های خوزستان یعنی طیبی با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 48- حرکت بازیکنان استقلال خوزستان در بین مدافعان ملوان با شوت مهاجم این تیم روبرو شد که سیدحسین حسینی که این موقعیت را دفع کرد.

دقیقه 50- حمله همه جانبه بازیکنان استقلال خوزستان موقعیت خطرناکی را روی دروازه ملوانی ها تدارک دیدند که ضربه نهایی آنها با بی دقتی از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه 53- ضربه زیبا و سنگین پژمان نوری از پشت محوطه جریمه استقلالی ها با دفع یاکیته دروازه بان آبی پوشان مواجه شد.

دقیقه 59- ضربه سیدصالحی از درون محوطه جریمه توسط حسینی دروازه بان ملوان مهار شد.

دقیقه 75- کرنر ارسالی بر روی دروازه تیم ملوان با ضربه خطرناک مومنی مواجه شد که حسینی این توپ را به زیبایی دفع کرد.

دقیقه 78- حمله سریع خوزستانی ها روی دروازه ملوان با ضربه خطرناک آنها روبرو شد که که از کنار دروازه حسینی به بیرون از زمین رفت.

دقیقه 84- شوت خطرناک میثم مجیدی با زهم توسط سیدحسین حسینی دروازه بان ملوان مهار شد.

دقیقه 94- شوت محکم میثم بائو بازهم توسط حسینی دروازه بان ملوان مهار شد.

حواشی دیدار :

حضور کمتر از 100 نفر طرفدار در دیدار بین دو تیم از 2 خطه فوتبال خیز که طرفداران بسیاری در آن حضور دارند کمی تعجب برانگیز است.

از نکات جالب این بازی پر نشدن لیست بازیکنان ملوان بود. در لیستی که تحویل گزارشگران این بازی شده، تنها 17 بازیکن در لیست ملوان عنوان شده است.

بهترین بازیکن :

فرزاد حاتمی مهاجم تیم ملوان با زدن دو گل و ارسال یک پاس گل قطعا بهترین بازیکن بازی است حتی اگر وی یک پنالتی نیز از دست داده باشد.این در حالی است که پژمان نوری با زدن یک گل و گرفتن یک پنالتی و سیدحسین حسینی گلر این تیم با مهار موقعیت های زیاد تیم استقلال خوزستان در نیمه دوم از بازیکنان خیلی خوب این تیم در این بازی بودند که لایق عنوان بهترین بازیکن بازی نیز هستند.

league-14-iran-week-21(2)
league-14-iran-week-21(2)

1393/11/30

 سایپا3 - فولاد 1

مجید جلالی که با بی مهری از اهواز بیرون شده است، این بار و در شرایطی که فولاد به 3 امتیاز این بازی احتیاج داشت با یک برد قاطع دومین شکست متوالی را به این تیم تحمیل کرد.

به گزارش آسمونی دو تیم سایپا و فولاد در قالب هفته بیست و یکم مسابقات لیگ برتر فوتبال به مصاف رفتند که در نهایت شاگردان مجید جلالی با سه گل فولاد را در هم شکستند.

داور : یدالله جهانبازی،کمک ها: محمدرضا منصوری، علی اکبر عظیم پور

اخطار : ایوبی 19 از سایپا و انصاری 32؛ آل نعمه 43 از فولاد

سایپا :

محمد رضا اخباری، هادی رکابی (80 نیاری)، مجید ایوبی، مجتبی رمضانی (76 زینالی)، ابراهیم صادقی، روزبه شاه علی دوست، ابراهیم شکوری، حامد شیری، وحید محمدزاده، محسن ارزانی و ماهان رحمانی (83 ترابی)

سرمربی : مجید جلالی

فولاد :

علیرضا سلیمی، احمد آل نعمه (85 کامل)، لئوناردو مساریچ، مهدی بدرلو، ساسان انصاری، ماتیاس مسیاس، نانگ، امید خالدی، یوسف وکیا، محسن مسلمان (62 شریفات) و محمد قاضی (90 جهان تیغ)

سرمربی : دراگان اسکوچیچ

شرح گل ها :

1-0(سایپا) احمد ال نعمه روی بازیکن سایپا خطا کرد که روی این ضربه کاشته مجنبی رمضانی توپ را ارسال کرد و روزبه شاه علی دوست با ضربه سر گل سایپا را وارد دروازه کرد.

2-0(سایپا) مدافعان فولاد در محوطه جریمه در دفع توپ اشتباه کردند که توپ مقابل پای حامد شیری افتاد و او در شرایط نامتعادل با یک بغل پا توپ را درون دروازه فرستاد.

2-1(فولاد) فولادی ها توپ را بلند را ارسال کردند که حامد شیری توپ را اشتباه دفع کرد که الویس نانگ با شوت محکم فنی دروازه را باز کرد.

3-1(سایپا) علی زینالی توپ را سانتر کرد که ارزانی با یک شوت محکم دروازه را باز کرد.

شرح بازی :

از ابتدای بازی سایپا تیم برتر زمین بود و توپ را در اختیار داشت. سایپا با گلی که سایپا در دقایق آخر نیمه اول زد با روحیه خوبی به رختکن رفت. اما در ادامه و در نیمه دوم با اشتباه مدافعان فولاد سایپا صاحب موقعیت شد و گل دوم را زد. در ادامه فولاد به حملات خود اضافه کرد و یک گل هم توسط نانگ زد اما در ادامه نتوانست به کار خود ادامه دهد و با دریافت گل سوم شکست سنگین را پذیرا شد. فولاد روی اشتباهاتش در خط دفاعی گل خورد و در ادامه اسکوچیچ دو مهاجم خود را تعویض کرد و یارهای دفاعی اش را اضافه کرد اما فایده ای نداشت و در نهایت بازنده شد و با این باخت نتاونست صدرنشین نشد.

حاشیه های بازی :

در این دیدار سایپا از یک بازیکن 16 ساله در لیست 18 نفره خود استفاده کرده و باقر نیاری بازیکن 16 ساله تیم نوجوانان سایپا روی نیمکت می نشیند. همچنیم ماهان رحمانی که در ترکیب ثابت حضور دارد 17 ساله است. جلالی طبق اهدافی که دارد می خواهد جوان تر ها بازی دهد.

فولاد در صورت برد در بازی امروز می تواند صدر نشین شود اما در سوی دیگر مجید جلالی سرمربی سایپا که سابقه سرمربی گری در فولاد را دارد می خواهد با استفاده از شناختش از فولاد امتیاز بگیرد.

مارکار آقاجانیان دستار کارلوس کی روش برای تماشای بازی دو تیم سایپا و فولاد خوزستان به ورزشگاه انقلاب کرج رفته است تا این دیدار را از نزدیک زیر نظر بگیرد.مهرداد خانبان،آنالیزور تیم ملی هم از تماشاگران بازی است.

تماشاگران سایپا بارها به حمایت از پورغلامی پرداختند که با شور و حرارتی خاص لب خط ایستاده و تیمش را هدایت می کند.

محمد قاضی و محسن مسلمان از جمع بازیکنان تیم فولاد بیشتر از سایرین مورد تشویق قرار میگیرند.

طرفداران تیم فولاد با آوردن بنری نسبتا بزرگ از تصویر یک یوزپلنگ یا همان جگوار رونمایی کردند که شماره پیراهن 17 الویس نانگ روی آن درج شده بود.

علی زینالی بعد از 4 ماه دوری از میادین و پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت به عنوان یار تعویضی به میدان رفت.

 نفت م.سلیمان 1 - تراکتور 2

تراکتورسازی با کسب دومین پیروزی متوالی خارج از خانه دوباره به جمع مدعیان لیگ بازگشت.

به گزارش آسمونی در اولین بازی با حضور رسمی تونی اولیویرا به مصاف نفتی های مسجد سلیمان رفتند. این بازی برای هر دو تیم از حساسیت ویژه ای برخوردار بود و در نهایت تراکتورسازان که برای حضور دوباره در جمع صدرنشینان احتیاج به سه امتیاز این بازی داشتند موفق شدند حریف را از پیش رو بردارند.

داور : محسن ترکی، کمک ها: مهدی الوندی، اسد انتظاری

اخطار : عابدینی 10، کیانی 39، گردانی 90 از تراکتور و روسلان 67 از نفت مسجد سلیمان

نفت مسجد سلیمان :

گئورگی گئورگیف، حمید بوحمدان، حمزه حدادی (82 بهمن مالکی)، کیوان امرایی (72 مالکی)، سعید سالارزاده، میلاد زنیدپور (88 پاشنکو)، رضا درویشی، فرزاد محمدی، جهانبخش چراغی، لوئیس کارلوس دوسانتوس، روسلان ملازدینوف

سرمربی : بهروز مکوندی

تراکتورسازی تبریز :

حامد لک، حبیب گردانی، خالد شفیعی، مهدی کیانی، سامان نریمان جهان (63 فرید بهزادی کریمی)، شاهین ثاقبی (74 احمدزاده)، لوسیانو ادینیو، آندرانیک تیموریان، احمد کامدار، میرهانی هاشمی، فردین عابدینی

سرمربی : تونی اولیویرا

شرح گل ها :

1 – 0 (نفت مسجد سلیمان) : ضربه پنالتی اعلام شده برای تیم نفت که با خطای فردین عابدینی برروی درویشی صورت گرفت توسط حمید بوحمدان و بر خلاف جهت حامد لک به گل اول این بازی و این تیم منجر شد.

1 – 1 (تراکتورسازی) سامان نریمان جهان پشت محوطه جریمه نفتی ها صاحب توپ شد و روی خط محوطه جریمه، پا به توپ به سمت راست حرکت کرد و با ضربه ای تکنیکی و با پای راست توپ را روانه سمت چپ دروازه نفت کرد و در حالیکه هیچ کاری از دست گئورگیف بر نمی آمد اولین گل برای تراکتورسازان به دست آمد.

1 – 2 (تراکتورسازی) توپی که توسط روسلان مدافع تیم نفت از محوطه این تیم با ضربه سر دور شد به احمد کامدار رسید که وی با پاسی دقیق ادینیو را صاحب توپ کرد، در شرایطی که مدافعان نفت به تصور آفساید ایستاده بودند لوسیانو ادینیو توپ را به گل تبدیل کرد.

شرح بازی :

مسابقه ای که سه امتیاز آن برای هردوتیم بسیار حیاتی بود تا دقایق پایانی بازی مساوی پیش می رفت که با گل ناگهانی ادینیو، گل امتیازات را به حساب سرخپوشان تبریزی واریز کرد و باز هم آنها را در جمع مدعیان قرار داد. این بازی با حملات نفتی های مسجد سلیمان شروع شد و ادامه یافت، پس از گل آنها تراکتورسازان خود را پیدا کردند و سعی کردند با خنثی کردن حملات نفتی ها خودشان نیز در تدارک هجوم روی دروازه حریف باشند که بالاخره در دقیقه 32 موفق به باز کزدن دروازه میزبانشان شدند، حرکات تمرین شده نفتی ها مخصوصا از جناح چپ بسیار به چشم می آمد، در نیمه دوم نیز بازهم برتری از آن نفت مسجد سلیمان بود، آنها حملات زیادی را روی دروازه تراکتورسازان تدارک دیدند اما شاید کمبود تجربه باعث شد نفتی ها نتوانند از موقعیت های خود استفاده کنند و به گل های بعدی خود برسند اما برعکس در تیم تراکتورسازی بازیکنان باتجربه به کمک این تیم آمدند و در حال که هر دو تیم خود را آماده تقسیم امتیازات می کردند با حرکتی که از روی دفع توپ توسط مدافع نفت به دست آمد با حرفه ای گری و شم گلزنی ادینیو به گل برتری رسیدند. تراکتورسازان با این پیروزی بازهم به جمع مدعیان پیوستند و برخلاف آنها وضعیت نفتی ها در قعر جدول، با از دست دادن امتیاز این بازی بسیار وخیم شد.

دقایق حساس : 

دقیقه 1 – کارلوس دوس سانتوس با فرار به درون محوطه جریمه موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد که ضربه وی با فاصله کمی از کنار دروازه لک راهی بیرون شد.

دقیقه 2- میلاد زنیدپور روی پاس درویشی صاحب موقعیت مناسبی شد که ضربه وی با پای راست از بالای دروازه تراکتورسازان به بیرون رفت.

دقیقه 10- درویشی با فراری تند و تیز از جناح راست وارد محوطه جریمه تراکتورسازی شد و در این لحظه با خطای فردین عابدینی متوفق شد که محسن ترکی به نشانه پنالتی در سوت خود دمید.

دقیقه 25- سانتر میلاد زنیدپور از روی ضربه ایستگاهی روی دروازه تراکتورسازی موقعیت خطرناکی را ایجاد می کند که حامد لک با پروازی بلند روی سر مهاجمان نفت توپ را دور کرد.

دقیقه 35- حرکت سریع دوس سانتوس در قلب دفاع تراکتورسازان موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد که با حرکت سریع لک و جمع کردن توپ این موقعیت برای نفتی ها از دست رفت.

دقیقه 38- بازیکن تیم نفت در جناح راست صاحب توپ شد، ضربه محکم وی توسط لک راهی کرنر شد.

دقیقه 55- پاس بلند نریمان جهان در عرض به ادینیو رسید که ضربه وی با پای چپ از کنار دروازه نفتی ها راهی بیرون زمین شد.

دقیقه 62- حرکت فرزاد محمدی در قلب دفاع تراکتورسازان توپ را به بوحمدان رساند که ضربه وی با اختلاف کمی از بالای دروازه حامد لک به بیرون رفت.

دقیقه 70- پاس بلند نفتی ها به فرزاد محمدی رسید که ضربه محکم وی با روی پای راست از کنار دروازه تبریزی ها راهی بیرون زمین شد.

دقیقه 71- حرکت ادینیو در بین مدافعان نفت، می توانست موقعیت خوبی برای تراکتورسازان به وجود بیاورد که گئورگیف با واکنشی سریع، توپ را از جلوی پای وی ربود.

دقیقه 71- حرکت تکنیکی و خطرناک دوس سانتوس تماشاگران را به وجد آورد که ضربه محکم و خطرناک وی از کنار دروازه تراکتورسازان به بیرون از زمین رفت.

دقیقه 78- باز هم شوت محکم فرزاد محمدی روانه دروازه حامد لک شد که بصورت خطرناکی از کنر دروازه وی بیرون رفت.

حواشی :

در زمان اعلام ضربه پنالتی توسط محسن ترکی، اولیورا سرمربی جدید تراکتورسازان از شدت ناراحتی دست خود را بر روی چشمانش قرار داد.

از نکات جالب بر روی سکوها در این بازی این است که هیچ هواداری از تراکتوری ها در این بازی حضور ندارد و بیشتر از ده هزار نفر از هواداران نفت مسجد سلیمان استادیوم شهید بهنام محمدی را پر کردند.

 پرسپولیس 0 – صبا 0

صبا با درخشش مهرداد طهماسبی دروازه‌بان جوانش پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی متوقف کرد تا موضوع تغییرات در این باشگاه جدی شود

به گزارش آسمونی، در حالی که حمید درخشان بیش از همیشه نیمکتش را لرزان می بیند و در طول هفته اسامی زیادی را به عنوان جانشین خود شنیده بود در این بازی از سوی هواداران به شدت حمایت شد.

تماشاگران کم تعداد پرسپولیس در این بازی در حالی که در طول 90 دقیقه به دادن شعارهای حمایتی برای سرمربی تیم شان می پرداختند بعد از اینکه از برد تیم شان نومید شدند با تغییر موضعی عجیب شعار حیا کن و رها کن را انداختند از درخشان خواستند استعفای خود را اعلام کند.

داور : حسین زرگر، کمک ها: محمدرضا امینی،هادی طوسی

اخطار : نورمحمدی 22 از پرسپولیس و بادامکی 26، مهدی پور 53، حیدری 86 از صبای قم

پرسپولیس :

سوشا مکانی، رضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، حمیدرضا علی عسگری، بابک حاتمی، احمد نوراللهی، محمد نوری، فرناندو گابریل، مهدی طارمی(76 محمد عباس زاده)، هادی نوروزی(92 علی علیپور) و امید عالیشاه(63 پیام صادقیان)

سرمربی : حمید درخشان

صبا :

مهرداد طهماسبی، پیروز قربانی، سعید مهدی پور، محمد امین آرام طبع، روزبه چشمی، ابوالفضل ابراهیمی(92 هادی شکوری)، حسین بادامکی، محمد اوسانی(65 ایوب کلانتری)، جواد کاظمیان(79 محمد حیدری)، فرشید باقری و حسین کوشکی

سرمربی : مهدی تارتار

دقایق حساس :

دقیقه 2: پرسپولیس توسط نوراللهی پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوت‌زنی شد که ضربه هافبک جوان پرسپولیس از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 15: پاس در عمق طارمی برای هادی نوروزی را مدافعان صبا به کرنر فرستادند و روی ضربه کرنر هم طهماسبی فرصت را از پرسپولیس گرفت.

دقیقه 26: مهدی طارمی در حالتی تک به تک با طهماسبی توپ را به دستان دروازه بان صبا کوبید؛ در شلوغی درون محطوطه جریمه مهاجم بوشهری پرسپولیس نتوانست از آن استفاده کند و یک ضربه کرنر نصیب این تیم شد.

دقیقه 27: روی یک ضربه ایستگاهی بار دیگر پرسپولیسی ها صاحب فرصت گلزنی شدند که محمد نوری نتوانست از این فرصت استفاده کند و کاپیتان سرخ ها در ادامه اعتقاد داشت ضربه اش با دست مدافع صبا برخورد داشته که زرگر دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 31: پرسپولیسی ها که جریان بازی را در دست گرفته بودند بار دیگر در عمق دفاع این تیم صاحب فرصت شدند که هادی نوروزی ضربه اش را با اختلاف به بیرون زد.

دقیقه 33: امید عالیشاه با مانوری زیبا پشت محوطه جریمه ضربه اش را به سمت دروازه صبا زد که با واکنش طهماسبی یک کرنر نصیب پرسپولیس شد که سرخ ها از کرنر سودی نبردند.

دقیقه 35: صبایی ها اولین فرصت خود را روی دروازه سوشا مکانی روی یک ضربه ایستگاهی به دست آوردند. جواد کاظیمان با ارسال خود، فرشید باقری را صاحب فرصت کرد تا با ضربه ای آکروباتیک دروازه پرسپولیس را نشانه برود که در بین راه حاتمی توپ را کنترل کرد.

دقیقه 36: جواد کاظمیان این بار از روی ضربه ایستگاهی مستقیما دروازه سوشا مکانی را نشانه رفت که دروازه بان پرسپولیس آن را دفع کرد.

دقیقه 41: جواد کاظمیان که انگیزه زیادی داشت در این بازی گل بزند بار دیگر از روی ضربه ایستگاهی صاحب فرصت شد که ضربه اش در حالی که سوشا نظاره گر بود از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.

دقیقه 45: ارسال فابیو از سمت راست را طارمی به بیرون زد تا آخرین فرصت شاگردان درخشان در نیمه اول از دست برود.

دقیقه 50: روی ضربه کرنر محمد اوسانی با ضربه سر دروازه سوشا را تهدید کرد که توپ این بازیکن با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 73: احمد نوراللهی پشت محوطه جریمه صاحب فرصت گلزنی شد که ضربه زیبایش را مهرداد طهماسبی به کرنر فرستاد.

دقیقه 84: روی حرکت ترکیبی پرسپولیس روی ضربه ایستگاهی و سانتر زیبای فابیو، محمد نوری در حالتی تک به تک با مهرداد طهماسبی ناکام ماند و ضربه اش را گلر صبا گرفت.

دقیقه 85: شوت محکم فابیو از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه صبا به بیرون رفت.

دقیقه 87: هادی نوروزی در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه محکمی به سمت دروازه صبا زد که باز هم طهماسبی این توپ را گرفت.

دقیقه 89: پاس محمد نوری درون محوطه جریمه با ضربه عباس را طهماسبی بار دیگر دفع کرد تا بازی همچنان صفر بر صفر دنبال شود.

شرح بازی :

حمید درخشان که هفته ای پرالتهاب را پشت سر گذاشته به دنبال این است تا از این بازی به عنوان برگ برنده خود برای عقب نشینی هیات مدیره پرسپولیس استفاده کند. پرسپولیس بعد از اینکه دقایق ابتدایی را با حفظ توپ پشت سر گذاشت در 15 دقیقه سوم این بازی توانست فرصت های خوبی روی دروازه صبا ایجاد کند که مهاجمان کم زهر این تیم در زدن ضربات نهایی کم دقت بودند. در سمت مقابل هم شاگردان تارتار بعد از رها شدن از زیر فشار پرسپولیسی ها چند خطر با استفاده از ضربات ایستگاهی ایجاد کردند اما موفق به گلزنی نشدند تا نیمه اول با نتیجه صفر - صفر به پایان برسد و درخشان با استفاده از دست نوشته های خاص خود روی دستش به دنبال برد در نیمه دوم باشد.

حمید درخشان با استفاده از سانترهای بلند همانند دیدار برابر پدیده به دنبال استفاده از ضربات سر بازیکنانش بود که در این راه دروازه بان صبا با درخشش فوق العاده خود بارها ناجی تیمش شد و حمید درخشان از این دیدار حساس تنها به تک امتیاز بسنده کند.

در نیمه دوم پرسپولیس مالکیت کل بازی را در دست داشت اما نتوانست از این فرصت استفاده کند و در نهایت موقعیت های نیز توسط دروازه بان حریف مهار شد تا درخشان بار دیگر سایه آلترناتیوها را نزدیک تر از همیشه در کنار نیمکت خود احساس کند.

مهدی تارتار هم که در کنفرانس پیش از بازی اعلام کرده بود به دنبال تک امتیاز این بازی است با بازی فشرده و اتکا به دروازه بان مطمئن خود در نهایت از پرسپولیس یک امتیاز گرفت.

بهترین بازیکن زمین :

مهرداد طهماسبی؛ گلر جوان ولی با انگیزه صبا روز خوبی برابر حمله وران پرسپولیس داشت و با واکنش های خوب خود مانع بزرگی برای شاگردان حمید درخشان برای رسیدن به گل بود. اوج کار سه سیو پیاپی در 5 دقیقه پایانی این بازی بود که نوری، نوروزی و عباس زاده را در حالتی تک به تک ناکام گذاشت و مهدی تارتار تک امتیاز این دیدار را مدیون عملکرد دروازه بان جوان تیمش خواهد بود.

حاشیه :

ناهماهنگی بین داور و کمک داور دوم این دیدار باعث شد تا زرگر دو بار تصمیم کمک خود را وتو کند. در حالی که دو بار هادی طوسی برای پرسپولیسی ها اعلام کرنر کرده بود، زرگر به درستی ضربه دروازه را به نفع صبا اعلام کرد تا صبایی که در هفته گذشته لطمه شدیدی از داوری خورده بود در این بازی حقش ضایع نشود.

league-14-iran-week-21(1)
league-14-iran-week-21(1)

1393/11/23

 پیکان 1 – نفت تهران 1

تیم پیکان در یک بازی پرماجرا، موفق شد در شهر قدس، نفت صدرنشین را متوقف کند.

به گزارش آسمونی مصطفی شجاعی مهاجم سابق تیمهای مس کرمان و ذوب‌آهن با گل نجات بخش خود پیکان را صاحب یک امتیاز از این مسابقه کرد. مسابقه ای که در دقایق پایانی به واسطه اعتراض زیاد نفتی‌ها به جنجال کشیده شد.

داور : علی صفایی، کمک ها: علی میرزا بیگی ، اسد حاج محمد

اخطار : عباس بوعذار (25)، سعید لطفی (65)، علیرضا بیرانوند (80)، وحید امیری (85)، رضا علیاری (90) از نفت تهران؛ محمد نصرتی (30)، مصطفی شجاعی (35)، مهدی رحمتی (47) از پیکان

اخراج : مرتضی پورعلی گنجی 87 (نفت تهران)

پیکان : سیدمهدی رحمتی، سید علی حسینی، سیاوش یزدانی، حمیدرضا دیوسالار، جی لوید ساموئل، مصطفی شجاعی، آرمان قاسمی، احمد مهدی زاده، محمد نصرتی، اولبک چلیکوف و سعید دقیقی(89 سیامک کوروشی)

سرمربی : صمد مرفاوی

نفت تهران : علیرضا بیرانوند، عباس بوعذار(56 ایمان مبعلی)، مرتضی پورعلی گنجی، محمدامین حاج‌محمدی، آرش رضاوند(57 وحید امیری)، غلامرضا رضایی، علیرضا کرامت، رضا علیاری، سعید لطفی، امیرارسلان مطهری و سیامک کوروشی

سرمربی : علیرضا منصوریان

شرح گل :

0-1(نفت) : عباس بوعذار، کرنر زد که امین حاج محمدی روی این کرنر گل برتری تیمش در نیمه اول را به ثمر رساند.

1ـ1(پیکان) : مصطفی شجاعی ضربه کرنر کوتاه ارسالی از سمت چپ با ضربه ای به سمت دروازه فرستاد که پس از برخورد توپ با آرش رضاوند، توپ وارد دروازه شد.

شرح بازی :

تساوی دو تیم تهرانی لیگ‌برتر، بیش از هر چیز شادی رقبای این دو تیم را در پی داشت. نفت که با آغاز مجدد لیگ‌برتر، تنها در یک مسابقه به پیروزی رسیده امروز اگرچه شرایط بهتری برای پیروزی داشت، اما در نهایت نتوانست بیش از یک بار از دفاع فشرده پیکانی ها و دروازه‌بان شان بگذرد. حالا آنها اگرچه در صدرجدول قراردارند اما برتری شان شکننده و قابل دستیابی است و به جز فولاد حتی استقلال هم قادر است در صورت پیروزی در مسابقه بعدی جای آنها را بگیرد. نفتی ها در این بازی بارها به داوری معترض شدند و براثر این اعتراض ها مرتضی پورعلی‌گنجی بازیکن ملی‌پوش خود را نیز که به داور اعتراض شدیدی کرد، با کارت قرمز داور از دست دادند. در نهایت این مسابقه گرم در شهر قدس با نتیجه ای به پایان رسید که بیش از هرکس رقبای علیرضا منصوریان در صدرجدول را خوشحال کرد. شاید این دینی بود که صمد مرفاوی باید به امیر قلعه‌نویی ادا می‌ کرد!

اتفاق ویژه :

کسب سه مساوی در 4 بازی گذشته رقبای تیم نفت را برای گرفتن جای این تیم در صدرجدول امیدوار کرده است. نفت در حال حاضر با 2 امتیاز اختلاف با دو بازی بیشتر صدرنشین است و فولاد در صورت پیروزی در دیدار فردا مقابل سپاهان با یک بازی کمتر به صدرجدول خواهد رسید.

بهترین بازیکن :

رضا علیاری دفاع چپ جوان نفت‌تهران که در این فصل در بازی های چندانی به زمین نرفته امروز با اعتماد به نفس و امیدوارکننده بازی کرد و در دفاع و حمله بازیکن ممتاز زمین بود. در سمت مقابل هم مهدی رحمتی با دفع دو، سه توپ خطرناک بهترین بازیکن پیکانی ها بود.

حاشیه بازی :

حدود 2000 هوادار در ورزشگاه حضور داشتند و این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

مهدی رحمتی کاپینان پیکان دروازه سمت چپ زمین را انتحاب کرد که کرفاوی به او معترض شد و گفت: چرا سمت چپ را انتخاب کردی آفتاب بازیکنان را اذیت می کند.

پورعلی گنجی مدافع ملی پوش نفت در پست دفاع وسط بازی کرد.

مارکار آقاجانیان مربی تیم ملی برای آنالیز این بازی در ورزشگاه حضور دارد.

پیکان در نیمه اول موقعیت خراب کرد که رحمتی بلند داد زد و بزن تو گل دیگه!

ابتدای بازی مهدی رحمتی، محمد نصرتی، سعید دقیقی و علی حسینی از پیکان به سمت علیرضا منصوریان رفتند و از نفت هم حاج محمدی و سعید لطفی با مرفاوی خوش و بش کردند.

   مشاهده آخرین نتایج جدول لیگ برتر

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نتایج هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید