کد مطلب:  8326 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 17 دقیقه
نتایج هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1393/09/15گسترش فولاد 2 - استقلال خوزستان 2گسترش فولاد در خانه در یک بازی نسبتا متعادل با استقلال‌خوزستان به...
زمان مطالعه: 17 دقیقه

 

1393/09/15

گسترش فولاد 2 - استقلال خوزستان 2

گسترش فولاد در خانه در یک بازی نسبتا متعادل با استقلال‌خوزستان به تساوی 2 ـ 2 رسید و 2 امتیاز حساس را از دست داد.

 گسترش فولاد با وجود آنکه دو بار از حریف آبی‌پوش خود پیش افتاد اما موفق به حفظ این نتیجه نشد و در نهایت با تساوی زمین را ترک کرد. آنها که در همه بازی های خود به عنوان میزبان آبی می‌ پوشیدند، امروز با پیراهن و شورت سفید به میدان رفتند و این تغییر چندان برایشان آمد نداشت.

داور : پیام حیدری، کمک‌ها:‌مهدی عالیقدر و علی‌اکبر نوری

اخطار : مگنو باتیستا 38 از گسترش فولاد؛ سیف اللهی (88) و میثم مجیدی (90)، دیاکیته 88 از استقلال خوزستان

گل : محمد ابراهیمی 23، پیمنتا 61 برای گسترش فولاد؛ سید صالحی 48، مجیدی 70 برای استقلال خوزستان

گسترش فولاد : رودریگو لوپز، جابر انصاری، محمدامین درویشی(81 محسن بیاتی‌نیا)، امید نظامی پور، بهنام داداش وند، مرتضی اسدی، محمد مختاری، مگنو داسیلوا، رسول پیرزاده (56 پیمنتا)، میثم نقی زاده(81 علیرضا نقی زاده) و محمد ابراهیمی

سرمربی : فراز کمالوند

استقلال خوزستان : سومیلا یاکیته، محمد طیبی، موسی کولیبالی، میثم مجیدی ، هادی خنیفر، محمد رضا مهدوی(75 محمدابراهیم خسروی)، میثم دورقی، حمدالله ابدام (51 بائو)، محمد اوسانی(65 سیف‌اللهی)، مهدی مومنی و سیدمهدی سیدصالحی

سرمربی : عبدالله ویسی

شرح گل :

1-0گسترش : محمدامین درویشی توپ را به محوطه جریمه ارسال کرد که محمد ابراهیمی در اولین بازی‌اش برای گسترش گل زد.

1-1 استقلال خوزستان : مهدی مومنی توپ را از سمت چپ سانتر کرد که مهدی سیدصالحی با ضربه سر توپ را وارد دروازه کرد.

2-1 گسترش فولاد : محمد ابراهیمی در محوطه جریمه پاس زیبایی به پیمنتا داد و یار تازه وارد گسترش هم گل دوم این تیم را زد.

2-2 استقلال خوزستان : مهدوی توپ را به داخل محوطه جریمه ارسال کرد که مجیدی با ضربه سر دقیقی گل زد و بازی را به تساوی کشاند.

شرح بازی : 

نبرد پرگل و جذاب استقلال‌خوزستان و گسترش فولاد، با تقسیم امتیازات بین میزبان و میهمان به اتمام رسید. گسترش که بازی را تهاجمی آغاز کرده بود، با گل محمد ابراهیمی از حریف پیش افتاد اما در نیمه دوم و با ضربه سر عالی سیدصالحی بازی به تساوی کشیده شد. بعد از این گل گسترش دوباره توسط پیمنتا به گل رسید اما استقلال‌خوزستان باز هم بازگشت خوبی داشت و بازی را مساوی کرد. این نتیجه برای عبدالله ویسی خوشحال کننده تر است و فراز کمالوند که از اشتباه مدافعان وسطش ناراضی بود، از تک امتیاز این بازی نباید خوشحال باشد. کمالوند که در حال تغییر شرایط در گسترش است می‌ تواند از این موضوع که خریدهای تازه اش درخشیدند خوشحال باشد.

بهترین بازیکن :

محمد ابراهیمی مهاجم سابق تراکتورسازی به محض حضور ثابت در رقابت های لیگ‌برتر درخشید. او در اولین بازی با پیراهن گسترش یک گل زد و یک پاس گل داد تا ستاره مسابقه امروز باشد.

حاشیه‌های بازی :

مهدی سیدصالحی بازیکن جدید استقلال خوزستان با شماره 99 برای این تیم به میدان رفت و محمد ابراهیمی بازیکن تازه وارد گسترش هم شماره 77 را پوشید.

اتفاق ویژه :

در دقیقه 90 بازی ارسال ابراهیمی و ضربه دست بیاتی نیا دروازه استقلال را تا آستانه فروریختن پیش برد. اگر این توپ وارد دروازه استقلال می‌ شد، جنجال بزرگی رخ می‌ داد.

پیکان 1 - سپاهان 2

داور : جمشید محمدی ، محمدرضا امینی و فرهاد مروجی

اخطار : سعید دقیقی (71) و مرتضی آقاخان (78) از پیکان؛ پریرا 41، خلعتبری 66، کرمی 89 از سپاهان

اخراج : پریرا 92 از سپاهان با دریافت کارت زرد دوم

گل : احسان حاج صفی 3 و مهدی شریفی 83 برای سپاهان، محمد نصرتی 45 برای پیکان

پیکان : مهدی رحمتی، سیاوش اکبرپور، صادق بارانی، احمد جمشیدیان، سید علی حسینی، وحید حیدریه، سعید دقیقی، حمید رضا دیوسالار، آرمان قاسمی، محمد نصرتی و سیاوش یزدانی

سرمربی : صمد مرفاوی

سپاهان : رحمان احمدی، محمدعلی احمدی، حسین پاپی، لوسیانو پریرا، احسان حاج صفی، محمدرضا خلعتبری، مهدی شریفی، وریا غفوری، عبدالله کرمی، علی کریمی و امیرحسین کریمی

سرمربی : حسین فرکی

شرح گل :

سپاهان یک پیکان صفر (دقیقه 3) : روی خطایی که پشت محوطه جریمه روی خلعتبری صورت گرفت، احسان حاج صفی پشت توپ قرار گرفت و از فاصله 26 متری دروازه مهدی رحمتی را به زیبایی روی این ضربه ایستگاهی گشود.

سپاهان یک پیکان یک (دقیقه 45) : روی ضربه پنالتی ای که سعید دقیقی برای پیکانی ها گرفت، نصرتی توانست بازی را به تساوی بکشاند. ضربه محکم نصرتی به راست دروازه رحمان احمدی رفت تا نصرتی هم جزو گلزنان این دیدار لقب بگیرد.

پیکان یک سپاهان 2 (دقیقه 83) : اشتباه بازیکنان پیکان در محوطه جریمه برای دفع توپ و پاس زیبای پریرا درون شش قدم برای مهدی شریفی با ضربه دقیق این بازیکن همراه بود تا زردپوشان از حریف شان پیش بیفتند.

شرح نیمه اول :

در حالی که انتظار می رفت دیدار دو تیم در اولین هفته دور برگشت لیگ برتر تماشایی تر از این باشد، شاهد بازی جذابی در نیمه اول نبودیم و پاس های اشتباه از هر دو تیم نکته قابل توجه در 45 دقیقه اول بود.
صمد مرفاوی در اولین حضورش روی نیمکت پیکان با تجمع بازیکنانش در میانه میدان فرصت بازیسازی را از سپاهانی ها گرفت و در تک موقعیت های به وجود آمده برای دو تیم هم بی دقتی مهاجمان راه به جایی نبرد تا هر دو گل این بازی روی ضربات خطا به ثمر برسد.

شرح نیمه دوم : 

شاگردان حسین فرکی مزد بازی خوب و هجومی خود را در نیمه دوم با گلی که مهدی شریفی به ثمر رساند گرفتند و با 3 امتیاز حساس به اصفهان بازگشتند.
در حالی که مثلث هجومی سپاهان با حمایت خط میانی این تیم در نیمه دوم فشار زیادی روی دروازه پیکان ایجاد کرده بودند و فرصت های زیادی را به هدر دادند، در نهایت این مهدی شریفی بود که با به ثمر رساندن ششمین گل خود در این فصل سپاهان را به برتری رساند و صمد در اولین حضورش در پیکان با باخت استارت زد تا امیدوار به بازی های آینده باشد.

دقایق حساس :

دقیقه 19 مهدی شریفی در حالی که خلعتبری را در کنار خود داشت ضربه اش را به سمت دروازه رحمتی زد که با فاصله زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 57 روی حرکت غفوری و خلعتبری، توپ زیر پای پریرا در محوطه جریمه افتاد که ضربه این بازیکن را مهدی رحمتی به کرنر فرستاد و دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه 58 محمدرضا خلعتبری می توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند که ضربه مهاجم سپاهان را رحمتی دفع کرد.

احسان حاج صفی در دقیقه 69 از پشت محوطه جریمه دروازه پیکان را نشانه گرفت که ضربه اش با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 71 ارسال خطای بازیکنان پیکان در محوطه جریمه با اشتباه رحمان احمدی، زیر پای بازیکنان این تیم افتاد که دقیقی نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند و گلر سپاهان توپ را جمع کرد.

دقیقه 72 محمدرضا خلعتبری ضربه اش را در زاویه بسته به سمت دروازه پیکان زد که با اشتباه رحمتی در جاگیری، توپ به تیرک دروازه این تیم خورد و به زمین برگشت.

دقیقه 78 مرتضی آقاخان درون محوطه جریمه سپاهان با رحمان احمدی برخورد کرد که داور این داور به دلیل تمارض به بازیکن پیکان کارت زرد داد و به نظر می رسید تصمیم درستی گرفته باشد.

دقیقه 90 روی ضربه ایستگاهی پیکان صاحب فرصت شد که این توپ را با اختلاف به بیرون زدند.

حواشی :

لوسیانو پریرا در حالی که یک کارت زرد در نیمه اول دریافت کرده بود، روی یک ضربه اوت به داور اعتراض کرد و با شدت اعتراض این بازیکن برزیلی، داور کارت زرد دوم را نیز به او داد تا پریرا در وقت های تلف شده تیمش را ده نفره کند.

اتفاق ویژه :

پیراهن آبی و جدید مهدی رحمتی در این بازی از تغییرات اصلی گلر پیکانی ها بود. رحمتی که معمولا در بازی های تیمش با پیراهن سبز یا سفید به میدان می رفت در این بازی با پیراهن آبی به میدان رفت.

نفت مسجد سلیمان 0 - سایپا 1

سایپا با تک گل حکیم نصاری نفت را در مسجد سلیمان شکست داد.

داور : علی صفایی، کمک‌ها: مهدی الوندی و سخاوت سلیمان‌نژاد

گل : نصاری 2 برای سایپا

اخطار : مسیح زاهدی (30) از سایپا

نفت مسجدسلیمان : رضا محمدی، سعید سالارزاده، حمید بوحمدان، حمزه حدادی، جلال عبدی، میلاد زنیدپور، حسین مالکی، میلاد جعفری، ستار دراجی، فرزاد محمدی و دوس سانتوز

سرمربی : بهروز مکوندی

سایپا : محمد رضا اخباری، مجید ایوبی، حامد شیری، مسیح زاهدی، وحید محمد زاده، ابراهیم صادقی، حکیم نصاری، محمد نزهتی، روزبه شاه علی دوست، میلاد میداوودی و مجتبی رمضانی

سرمربی : مجید جلالی

شرح گل :

1-0سایپا : اشتباه بوحمدان مدافع نفت در محوطه جریمه حکیم نصاری را صاحب توپ کرد که او با شوتی محکم دروازه نفت را باز کرد.

حاشیه های بازی :

حکیم نصاری کاپیتان فصل قبل نفت مسجد سلیمان در این بازی با پیراهن سایپا دروازه تیم سابقش را باز کرد.

 

 

1393/09/12

ملوان 2 - پدیده 2

به گزارش آسمونی، ملوان در شرایطی که میزبان پدیده بود نتوانست دست پر از این میدان بیرون بیاید.

اخطار : صادق محرمی 25 از ملوان

گل : میلاد غریبی (8)، رضا ناصحی (80) برای پدیده، محسن یوسفی (9)و(50) برای ملوان

ملوان : ایمان صادقی، ابوالحسن جعفری، عزت الله پورغاز، احمد آهی، صادق محمدی(66 کنعانی)، سعید یوسف‌زاده، مازیار زارع، پژمان نوری، صادق محرمی، جلال رافخایی و محسن یوسفی

سرمربی : اسلوبودان مسیلوویچ

پدیده : مجتبی روشنگر، مسعود نظرزاده، میلان یوانوویچ، ایگور پراهیچ، رضا ناصحی، محمد نژاد مهدی(57 علی چوپانی)، زوران کنزوویچ، اکبر صادقی، میلاد غریبی، مهدی خیری(57 بهادر نسیم‌اف) و عباس محمد رضایی(63 کیوان امرایی)

سرمربی : علیرضا مرزبان

شرح گل‌ها :

1-0 پدیده : میلاد غریبی در گوشه محوطه جریمه ملوان صاحب توپ شد و ضربه اش را دور از دست صادقی وارد دروازه این تیم کرد و پدیده را جلو انداخت.

1-1 ملوان : در حالی که پدیده ای ها در شادی گل خود بودند، مازیار زارع توپ را به شکل چیپ برای عزیز معبودی فرستاد و سانتر این بازیکن را محسن یوسفی به زیبایی وارد دروازه پدیده کرد.

1-2 ملوان : جلال رافخایی با نفوذ به محوطه جریمه پدیده و پاس رو به بیرون خود، محسن یوسفی را صاحب توپ کرد تا این بازیکن دومین گل خود و ملوان را رقم بزند و تیمش را پیش بیندازد.

2-2 پدیده : پدیده ای ها که بعد از عقب افتادن از ملوان حلقه محاصره شان را روی دروازه این تنگ کرده بودند در نهایت در دقیقه 81 توسط رضا ناصحی به گل رسیدند. سانتر از جناح راست پدیده ای ها با ضربه سر مهاجم این تیم گل تساوی را برای شاگردان مرزبان رقم زد.

شرح بازی :

ملوان که با شروع نیم فصل و جذب پژمان نوری به دنبال جدایی از قعر جدول است در همان ابتدای بازی غافلگیر شد و پدیده ای ها با گل غریبی جلو افتادند. اما ملوان با حضور مازیار و نوری و اکبر صادقی آماده توانستند خیلی زود گل خورده را توسط یوسفی پاسخ دهند. تیم مسیلوویچ که به نظر می رسد در عمق خط دفاع با مشکلات زیادی روبرو است بارها به بازیکنان پدیده فرصت داد و البته روی شوت های بازیکنان خود برای به دست آوردن نتیجه در این بازی حساب ویژه ای باز کرده است.
نیمه اول این دیدار در نهایت با گلی که میلاد غریبی برای پدیده و محسن یوسفی برای ملوان زد با تساوی به پایان رسید و دو تیم خود را مهیای 45 دقیقه دوم کردند.

دقایق حساس :

دقیقه 2: پدیده ای ها در محوطه جریمه صاحب توپ شدند و در حالی که مدافعان ملوان جا مانده بودند در نهایت توپ را به کرنر فرستادند و در ادامه ضربه کرنر پدیده ای ها را با ضربه پشت پا بازیکن این به ایمان صادقی رسید.

دقیقه 14: پژمان نوری که در میانه میدان برای ملوان به میدان می رفت ضربه راه دورش را به سمت دروازه پدیده شلیک کرد که توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 16: بار دیگر سانتر صادق محمدی را محسن یوسفی تاثیر گذاشت که ضربه سر بازیکن ملوان را روشنگر به راحتی دفع کرد.

دقیقه 20: جلال رافخایی در گوشه محوطه جریمه پدیده صاحب توپ شد و در حالی که یک مدافع برای او مزاحمت ایجاد کرده بود شوتش را با اختلاف به بیرون زد.

دقیقه 23: ابولحسن جعفری یک گل را برای ملوان خرید؛ مدافع ملوانی ها در حالی که ایمان صادقی از دروازه اش خارج شده بود ضربه مهاجم پدیده را از روی خط بیرون آورد.

دقیقه 24: شوت راه دور مهاجم ملوان را روشنگر از گوشه دروازه به کرنر فرستاد.

دقیقه 29: پدیده که در این بازی قلب دفاع ملوان را نشانه گرفته بود بار دیگر از این منطقه صاحب توپ شد و میلادغریبی ضربه اش را به سمت انزلی چی ها روانه کرد که توپ بعد از برخورد با مدافع این تیم به کرنر رفت.

دقیقه 70: پدیده ای ها که بعد از عقب افتادن از ملوان، فشارشان روی دروازه این تیم را افزایش داده بودند، روی ضربه سر نسیم اف ، ایمان صادقی را به زحمت انداختند که گلر ملوان توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 73: کیوان امرایی درون محوطه جریمه ملوان صاحب توپ شد و ضربه اش را به سمت دروازه صادقی زد که با فاصله کم به بیرون رفت.

دقیقه 78: ملوان روی ضد حمله و توسط پژمان نوری صاحب توپ شد و پاسش را درون محوطه جریمه فرستاد و طی یک رفت و برگشت توپ به خود نوری رسید که ضربه اش بعد از برخورد با مدافع پدیده برگشت داده شد.

حاشیه ها :

 پژمان نوری که بعد از مدت ها دوری از انزلی با جدایی از استقلال به ملوان بازگشت، با پیراهن شماره هشت در ترکیب اصلی به میدان رفت.

 در ابتدای بازی بازیکنان دو تیم به احترام درگذشت یکی از قدیمی‌ترین هواداران ملوان یک دقیقه سکوت کردند.

 بار دیگر حاشیه روی نیمکت ملوان و مسیلوویچی که از دست بازیکنانش به شدت شاکی بود. سرمربی ملوان بار دیگر و در اواسط نیمه اول از دست مترجم تیمش شاکی بود و روی نیمکت از اسدی خواست خیلی زود و دقیق نکات مورد نظرش را به بازیکنان منتقل کند.

در ابتدای نیمه دوم داور و کمک داور این دیدار به تورهای دروازه ورزشگاه تختی ایراد گرفتند و به دلیل پارگی و خرابی تور دروازه و رفع این مشکل دقایقی نیمه دوم این دیدار به تاخیر افتاد.

فولاد 3 - تراکتورسازی 2

فولاد با پیروزی مقابل تراکتورسازی در اهواز 28 امتیازی شد و در همسایگی تراکتور و پایین تر از نفت صدرنشین جای گرفت.

به گزارش آسمونی اسکوچیچ در حالی که با مشکل سربازی و محرومیت بازیکنانش دست و پنجه نرم می کرد، بازهم موفق نشان داد و توانست تراکتورسازی را مغلوب کند.

داور : تورج حق وردی، کمک ها: حسین طالقانی، اسد حاج محمدی

اخطار : شاهین ثاقبی 16، محسن دلیر 50، سامان نریمان جهان 64، سعید آقایی 70، از تراکتورسازی؛ بهمن کامل 54 از فولاد

گل‌ها : ادینیو (4)(55) تراکتورسازی؛ آلویز نانگ (34)، مهرداد جماعتی (13)و(60) فولاد

فولاد : ارشاد یوسفی، حکیم نثاری، امید خالدی، مهرداد جماعتی، یوسف وکیا، مهدی بدرلو، بهمن کامل، اسماعیل شریفات(87 ایمان موسوی)، ساسان انصاری، الویس نانگ و علی سینا ربانی(86 رضا احمدی)

سرمربی : دراگان اسکوچیچ

تراکتورسازی : حامد لک (67 داوود نوشی صوفیانی)، مهرداد بایرامی، حبیب گردانی، احمد کامدار، سامان نریمان جهان، شاهین ثاقبی، شهریار شیروند، فریدبهزادی کریمی، پیمان کشاورز، محسن دلیر و ادینیو

سرمربی : رسول خطیبی

شرح بازی :

بازی با گل تراکتور آغاز شد اما در نهایت این تیم روی اشتباهات فردی دروازه بانش و مدافعان نتیجه را واگذار کرد. امروز فولادی ها حملات زیادی داشتند و با انگیزه در زمین کار کردند بازیکنان این تیم بعد از هر بار گل خوردن موفق شدند گل برتری بزنند و دوئل خطیبی و دراگان را مربی صرب برد. در این بازی حامد لک اشتباهات وحشتناکی داشت و به همین دلیل خطیبی او را از زمین بیرون کشید و نوشی صوفیانی را جایگزین او کرد. تراکتور در این بازی موقعیت ها را هدر داد و در زمین سر در گم کار می کرد و در نهایت هم نتیجه را واگذار کرد.

شرح گل‌ها :

0-1 تراکتورسازی : بدرلو بازیکن فولاد اشتباه کرد که نریمان جهان صاحب توپ شد و به ادینهو پاس داد که او پشت محوطه جریمه چرخید و گل زد.

1-1 فولاد خوزستان : ساسان انصاری از سمت راست نفوذ کرد و شوت زد که با اشتباه مسلم حامد لک و دفع اشتباه او مهرداد جماعتی دروازه تیم فوتبال تراکتورسازی را باز کرد.

2-1 فولاد : پاس در عمق شریفات به نانگ رسید و با ضربه روی پا توپ را درون دروازه جای داد.

2-2 تراکتورسازی : بهمن کامل پشت محوطه جریمه خطا کرد که داور برای تراکتور ضربه کاشته اعلام کرد. ادینهو با شوت سرکش گل زد.

3-2 فولاد خوزستان : خالدی توپ را ارسال کرد که مهرداد جماعتی روی سر لک ضربه سر زد و با اشتباه دوباره لک توپ وارد دروازه شد.

حاشیه‌های بازی :

سروش رفیعی و چاگو که نمی توانند برای فولاد بازی کنند و به همین خاطر از روی سکوها بازی را تماشا کردند.

 بلیت فروشی امروز انجام نشد و تماشای این بازی رایگان بود و هواداران هم از این بازی استقبال خوبی کردند.

پس از اینکه ادینیو گل زد،دراگان اسکوچیچ به شدت به عملکرد بازیکنانش معترض شد و حتی به داخل زمین رفت تا اعتراضش را بیان کند.

در دقیقه 6،بین ادینیو و ساسان انصاری درگیری به وجود آمد که با وساطت سایر بازیکنان درگیری ختم به خیر شد.

لیست بازیکنان فولاد برای این بازی به 18 نفر نرسیده است و فولاد با 17 بازیکن به مصاف تراکتور رفت.

بختیار رحمانی و شهاب کرمی هم روی سکوها حضور دارند و هواداران هم آنها را تشویق کردند.

هواداران حاضر در ورزشگاه بنری در حمایت ازایوب والی بازیکن دوپینگی در ورزشگاه نصب کردند.

مسعود مرادی ناظر بازی در ورزشگاه اعلام کرد که سروش سعیدی می توانسته برای فولاد بازی کند و یک ساعت قبل از بازی این خبر را به فولادی ها دادند.

در نیمه دوم داور به تورج حق وردی قصد داشت به محسن دلیر کارت زرد نشان دهد که کارت نداشت و از داور چهارم کارت گرفت.

دقایق حساس :

دقیقه 10: اسماعیل شریفات به نانگ پاس داد که لک شوت او را به کرنر زد.

دقیقه 41: خالدی در محوطه جریمه با ضربه سر به جماعتی پاس داد که این بازیکن توپ را از فاصله 6 قدم بیرون زد.

دقیقه 72: اسماعیل شریفات نفوذ کرد که نوشی صوفیانی در همین صحنه زمین خورد و شریفات دروازه خالی را گل نکرد.

 

 

1393/09/11

به گزارش آسمونی در جریان هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال، نفت و ذوب آهن مقابل پرسپولیس و صبا به برتری دست یافتند.

پرسپولیس 2 – نفت 1

تیم پرسپولیس ساعت 14:30 پذیرای تیم راه آهن در ورزشگاه تختی بود.

ترکیب پرسپولیس :

حمید درخشان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، اسامی بازیکنان اصلی سرخپوشان برابر نفت تهران از هفته شانزدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال جام خلیج فارس را به شرح زیر اعلام کرد:

نیلسون جونیور، مایکل اومانا، علیرضا نورمحمدی، میثم حسینی، محمدرضا خانزاده، مهدی دغاغله، مهدی طارمی، احمد نورالهی، مهرداد کفشگری، هادی نوروزی و رضا خالقی‌فر.

بازیکنان ذخیره : سوشا مکانی، افشین اسماعیل‌زاده، مهدی جعفرپور، شهاب زاهدی، محمد عباس‌زاده، حمیدرضا علی عسگری و علی فاطمی.

ترکیب نفت تهران :

علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، لئوناردو پادوانی، امین حاج‌محمدی، وحید حمدی‌نژاد، علیرضا عزت‌کرامت، ایمان مبعلی، کمال کامیابی‌نیا، غلامرضا رضایی، مرتضی پورعلی‌گنجی و وحید امیری. سرمربی: علیرضا منصوریان.

شرح بازی :

حدود 4 هزار تماشاگر در ورزشگاه تختی حضور داشتند.

یکی از لیدرها بیانیه ای را علیه اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی قرائت کرد .هوادران با شعار حسن زاده حیا کن کمیته را رها کن اعتراض خود را به رای کمیته انضباطی در مورد دربی 79 اعلام می کنند.

غلامرضا رضایی بازیکن تیم نفت موفق شد در دقیقه 41 دروازه پرسپولیس را باز کند.

محمد عباس زاده در دقیقه 78 گل تساوی را برای پرسپولیس به ثمر رساند.

امیرارسلان مطهری در دقیقه 92 گل برتری نفت را به ثمر رساند.

این دیدار با برتری پرسپولیس به پایان رسید.

ذوب آهن 3 – صبای قم 1

ذوب‌آهن روز دوشنبه ساعت 15 پذیرای تیم صبای قم در ورزشگاه فولاد شهر بود.

مارکو اورلیو آیوبل در دقیقه 16 نخستین گل را برای صبای قم به ثمر رساند.

قاسم دهنوی در دقیقه 24 گل تساوی را برای ذوبی ها وارد دروازه صبا کرد.

نیمه نخست این دیدار با تساوی دو تیم به پایان رسید.

هادی محمدی در دقیقه 51 گل دوم ذوب اهن را به ثمر رساند.

این دیدار با برتری ذوب آهن به پایان رسید.

 استقلال 1 – راه‌آهن 0

تیم استقلال دیروز ساعت 18 بعد از ظهر پذیرای تیم راه آهن در ورزشگاه آزادی بود.

ترکیب استقلال :

امیر قلعه‌نویی برای دیدار دیروز تیمش مقابل راه‌‌آهن این ترکیب را انتخاب کرده بود.

محسن فروزان، مگوییان، امیرحسین صادقی،حنیف عمران زاده، هاشم بیک زاده،، امید ابراهیمی، محمدرضا خرسندنیا، جاسم کرار، خسرو حیدری، سجاد شهباززاده و آرش برهانی.

ترکیب تیم راه‌آهن :

وحید طالب‌لو، رامین رضاییان، میلاد محمدی، محسن ایران‌نژاد، ابراهیم کریمی، محمد آبشک، سیامک کوهنورد، بهادر عبدی، محمد حسین‌پور، محمد غلامی و امین منوچهری.

شرح بازی :

حدود هزار هوادار در استادیوم آزادی حضور داشتند و به تشویق طالب لو و منوچهری پرداختند که زمانی در استقلال بازی می کردند. طالب لو و منوچهری نیز به ابراز احساسات تماشاگران پاسخ دادند.
قلعه نویی محرومیت یک جلسه ای خود را می گذراند و اجاره نشستن روی نیمکت استقلال را ندارد و در آن سوی میدان نیز عابدزاده به دلیل پرداخت نکردن جریمه مالی خود حق نشستن روی نیمکت تیم راه آهن را ندارد.

دقیقه 18: محمد غلامی روی کار تیم بازیکنان راه آهن صاحب موقعیت شد و ضربه او از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 20: شوت عالی محمدرضا خرسند نیا با اختلاف کم از کنار دروازه طالب لو به اوت رفت.

دقیقه 30: شوت محکم هاشم بیک زاده از روی دروازه راه آهن به بیرون رفت.

دقیقه 39: شوت زیبای سیامک کوهنورد به شکل خطرناک از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 43: شهباززاده روی یک حرکت خوب با طالب لو تک به تک شد اما دروازه بان راه آهن این توپ را مهار کرد.

دقیقه 45: آرش برهانی با وحید طالب لو تک به تک شد و طالب لو با حظایی که بر روی وی انجام داد هم کارت زرد گرفت هم داور یک پنالتی به سود استقلال اعلام کرد اما امید ابراهیمی این ضربه پنالتی را به تیر عمودی دروازه کوبید تا استقلالی ها همچنان در زدن پنالتی ناکام باشند.

نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل تمام شد.

دقیقه 49: ضربه خطرناک هاشم بیک زاده با حداقل اختلاف از کنار دروازه راه آهن به بیرون رفت.

دقیقه 54: ضربه آرام آرش برهانی از پشت محوطه جریمه در دستان طالب لو آرام گرفت.

دقیقه 55: کار تیمی بازیکنان راه آهن و ضربه سر غلامی با شیرجه تماشایی فروزان به دروازه استقلال نیافت.

دقیقه 62: در حالی که بازی متعادل دنبال می‌ شد، سانتر خسرو حیدری از جناح راست و ضربه سر شیرجه ای شهباززاده تک گل بازی را به نفع آبی‌پوشان رقم زد.

دقیقه 74: ضربه‌ شیری از زاویه بسته از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 84: میلاد محمدی از داخل محوطه جریمه استقلال می توانست دروازه استقلال را باز کند اما ضربه خطرناک او به کرنر رفت.

دقیقه 85: ضربه رامین رضاییان از کنار دروازه استقلال به اوت رفت. چرخش و شوت عالی شهباززاده با حداقل فاصله از کنار دروازه طالب لو به اوت رفت.

سایر دیدارها :

تیم ملوان روز سه‌شنبه یازدهم آذر ساعت 14:30 به مصاف پدیده خواهد رفت.

تیم فولاد روزسه شنبه یازدهم آذر ساعت 15 به مصاف تراکتورسازی خواهد رفت.

تیم گسترش فولاد تبریز روز پنج‌شنبه سیزدهم آذر ساعت 14 به مصاف تیم استقلال خوزستان خواهد رفت.

تیم پیکان روز پنجشنبه سیزدهم آذر ساعت 15 به مصاف سپاهانی‌ها خواهد رفت.

تیم نفت مسجد سلیمان روز پنج‌شنبه سیزدهم آذر ساعت 15 به مصاف تیم سایپا خواهد رفت.

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نتایج هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید