کد مطلب:  11402 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برد شیرین تیم ملی ایران در مقابل گوام

برد شیرین تیم ملی ایران در مقابل گوام

1394/06/14به گزارش آسمونی، ایران با نمایش تهاجمی از دقیقه 3 بارها و بارها دروازه گوام را با خطر مواجه کردو در...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
leading-to-iran-and-gvnam
leading-to-iran-and-gvnam

1394/06/14

به گزارش آسمونی، ایران با نمایش تهاجمی از دقیقه 3 بارها و بارها دروازه گوام را با خطر مواجه کردو در نهایت با نتیجه قاطع حریف خود را پشت سر گذاشت. ایران با پیروزی در این دیدار 4 امتیازی شد و برای مسابقه با هند به این کشور سفر خواهد کرد.

شرح بازی:

تیم ملی ایران که با توجه به پیشرفت گوامی ها و البته شش امتیازه بودن آنها در این گروه، این تیم را به نوعی هندوانه ای سربسته می دید از ابتدای بازی حملات خود را روی دروازه این تیم آغاز کرد تا در همان اوایل بازی به نوعی از این تیم زهر چشم گرفته باشد و در نهایت پس از چند موقعیت خطرناک توانست در دقیقه نهم و روی حرکت سردار آزمون، به یک پنالتی برسد و برای اولین بار دروازه حریف را باز کند.

پس از این گل بود که بازیکنان ایران راه دروازه گوام را یاد گرفتند و علاوه بر حملات و ایجاد خطر، توانستند سه بار دیگر نیز تور دروازه این تیم را به لرزه در بیاورند تا در پایان این نیمه یوزهای ایرانی با چهار گل زمین بازی را ترک کنند. در این بازی که به نوعی می تواند یک بازی تدارکاتی نیز برای ایران محسوب شد کار تیمی و تمرین شده بازیکنان ایران بسیار به چشم می آمد و خصوصا در نیمه اول این بازی بازیکنان تیم ملی با توجه به دستورات تاکتیکی کی روش، بازی چشم نوازی را در زمین به اجرا درآوردند.

در نیمه دوم و با توجه به خیالت راحت ایران که می تواند این نیمه را کاملا به چشم یک بازی تدارکاتی ببیند از فشار حملات تیم ملی کاسته شد و در این نیمه بود که گوامی ها کمی جلوتر آمدند و سعی کردند در صورت توان دروازه ایران را تهدید کنند و در راستای این تلاششان یکی دو حمله نصفه و نیمه روی دروازه ایران تدارک دیدند اما این حملات، چیزی نبود که بتواند دروازه ایران را با تهدید روبرو کند.

کی روش در این نیمه از بازیکنانی به عنوان بازیکن جانشین استفاده کرد که احتمالا در راه رسیدن به جام جهانی به آنها نیاز خواهد داشت، در این نیمه تیم ملی دو بار دیگر توانست دروازه حریف را باز کند تا رکورد پرگل ترین پیروزی کی روش شکسته نشود و در نهایت ملی پوشان صدرنشین این گروه را با شش از پیش رو برداشتند تا پس از تساوی در مقابل ترکمنستان، اولین پیروزی ایران به دست بیاید.

تیم ملی در سومین بازی خود در این مرحله، باید با تیم ملی هند، در آن کشور دیدار داشته باشد تا در صورت پیروزی گام بلندی برای صدرنشینی در این گروه برداشته باشد.

leading-to-iran-and-gvnam(2)
leading-to-iran-and-gvnam(2)

شرح گل:

1 – 0 (ایران، دقیقه 10)، ضربه پنالتی به دست آمده برای ایران که با خطای دروازه بان حریف روی آزمون مهیا شد توسط اشکان دژاگه و بر خلاف جهت شیرجه دروازه بان گوام به گل اول ایران تبدیل شد.

2 – 0 (ایران، دقیقه 30) مهدی طارمی از قلب دفاع گوامی ها حرکتی را پا به توپ آغاز کرد و پس از یک کار تیمی زیبا و یک و دو با سردار آزمون، در حالی که با دروازه بان حریف روبرو شده بود با ضربه ای به موقع دروازه این تیم را برای بار دوم باز کرد.

3 – 0 (ایران، دقیقه 34) اشکان دژاگه سانتر زیبای دیگری را اینبار از جناح راست روانه دروازه گوامی ها کرد و سردار آزمون که در هر دو گل قبلی ایران نقش مستقیم داشت با پروازی بلند و ضربه سری زیبا توپ را به گوشه دروازه گوام فرستاد تا دروازه این تیم برای بار سوم باز شود.

4 – 0 (ایران، دقیقه 41) بازهم یک کار تیمی دیگر از بازیکنان تیم ملی ایران در این بازی صورت گرفت و این بار وحید امیری از جناح چپ سانتر زیبایی را روی دروازه گوامی ها فرستاد و آزمون باز هم به هوا برخاست و با ضربه سر زیبای دیگری دروازه گوامی ها را برای بار چهارم باز کرد.

5 – 0 (ایران،دقیقه 65) رامین رضاییان تازه وارد، پس از دریافت توپی که اتفاقی زیر پای وی افتاد، سانتری را روی دروازه گوامی ها ارسال کرد و مهدی طارمی نیز با ضربه سر توانست خود را در این بازی دو گله و تیم ملی ایران را پنج گله کند.

6 – 0 (ایران،دقیقه 88) مهدی ترابی که در نیمه دوم این بازی به میدان آمد در محوطه جریمه حریف، با پاسی رو به بیرون صاحب توپ شد و از خلاء مدافعان گوامی نهایت استفاده را برد و با ضربه ای محکم ششمین گل را وارد دروازه حریف کرد.

ایران 6 - 0 گوام

: برای دریافت مشاوره درباره برد شیرین تیم ملی ایران در مقابل گوام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برد شیرین تیم ملی ایران در مقابل گوام» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید