نگهداری گل سنبل عید نوروز | آسمونی
کد مطلب: 58063 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نحوه نگهداری گل سنبل در ایام عید نوروز

نحوه نگهداری گل سنبل در ایام عید نوروز

سنبل آبی که از سایر انواع سنبل ها محبوبیت بیشتری دارد، نماد صداقت، اعتماد و راستی است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از گل های معروف روزهای عید نوروز و سفره هفت سین، گل سنبل است. در ادامه با پرورش گل و گیاه آسمونی باشید تا شرایط نگهداری این گل زیبا را یاد بگیرید.

گل سنبل در هر رنگ می تواند معنای جداگانه ای داشته باشد.

نحوه نگهداری گل سنبل در ایام عید نوروز

چرا گل سنبل در سفره هفت سین وجود دارد؟

گل سنبل در هر رنگ می تواند معنای جداگانه ای داشته باشد. به عنوان مثال معمولا سنبل بنفش را نمادی برای درخواست بخشش یا ابراز پشیمانی عمیق در نظر می گیرند. گل سنبل سفید نیز به معنی علاقه یا خیرخواهی و دعا است. سنبل زرد نیز نشانه حسادت است. اما سنبل قرمز به عنوان جشن، سرور یا تفریح در نظر گرفته می شود. سنبل آبی نیز که از سایر انواع سنبل ها محبوبیت بیشتری دارد، نماد صداقت، اعتماد و راستی است.

روییدن و گل دادن سنبل، نمادی است برای تولد طبیعت و سالی که شروع آن را جشن می گیریم.
دلیل اینکه این گل بر سر سفره هفت سین ما ایرانیان نیز همواره جایگاه خاصی دارد، این است که سین سنبل به عنوان نمادی از تجدید حیات و تولد دوباره، معنای سفره هفت سین ما را تکمیل می کند.

شرایط نگهداری گل سنبل

نور:
سنبل آفتاب و نور مناسب را می‌پسندد اما آفتاب را نیز تحمل می‌کند. جالب است بدانید گلدهی و ریشه زایی این گل در تاریکی مطلق انجام می‌شود و نور آفتاب تنها مقدمات آنها را فراهم می‌کند. بهترین مکان برای قرار گیری آن در منزل، پشت پنجره جنوبی است تا عمل فتوسنتز را به خوبی انجام دهد.

آبیاری:
در فصول رشد باید بستر خاک دائما مرطوب باشد اما پس از رشد کامل و گلدهی، آبیاری را کمتر کنید و بعد از ریختن برگها به صورت کامل متوقف کنید و تنها پیاز آن را در بستری مناسب نگهداری کنید.

دما:
این گل زمانی که در باغچه کاشته شود، گلدهی چند ساله دارد و دارای مقاومت بالایی است و در تابستان های گرم و زمستان های سرد به خوبی دوام می‌آورد. اما زمانی که در گلدان و در خانه نگهداری و کاشته شود به سرما حساس است. جالب است بدانید سنبل برای گلدهی و رشد کامل به سرمای زمستان و گرمای متوسط تابستان نیاز دارد.

رطوبت:
برای شادابی و تازه ماندن گل سنبل در عید و فصل بهار بهتر است رطوبت آن را فراهم کنید و این نیاز با آبپاشی بر روی برگها یا قرار دادن یک ظرف آب در کنار این گل تامین می‌شود.

گلدهی سنبل:
پیاز سنبل اگر در پاییز و زمستان سرما ببیند، در فصل بهار به گل می‌نشیند اما گلدهی در نوع گلدانی آن قابل تنظیم است و می‌توانید با دادن سرمای مصنوعی به آن، گلدهی آن را جلو بیندازید. برای گلدهی دوباره سنبل های خانگی باید پس از پژمرده شدن ساقه و گل آنها، پیاز آن را در همان گلدان در گوشه ای از باغچه قرار دهید و آن را آبیاری نکنید ( آب باران برای آن موردی ندارد ) تا دوباره در اوار زمستان سال آینده گلدهی را آغاز کند.

خاک مناسب:
سنبل به علت داشتن ریشه های عمیق، خاک سبک با زهکشی مناسب برای این گل مناسب است. بهتر است ph خاک خنثی باشد و مخلوطی از خاک برگ، خاک شنی و کود آلی گزینه مناسبی برای این گل است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نحوه نگهداری گل سنبل در ایام عید نوروز فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «نحوه نگهداری گل سنبل در ایام عید نوروز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 4 = ?