کد مطلب:  42769 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رونمایی از 11 دستگاه آمبولانس پیشرفته جدید در زنجان

رونمایی از 11 دستگاه آمبولانس پیشرفته جدید در زنجان

به گزارش آسمونی:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه شنبه در بازدید از مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رونمایی از 11 دستگاه آمبولانس پیشرفته جدید در زنجان
رونمایی از 11 دستگاه آمبولانس پیشرفته جدید در زنجان

به گزارش آسمونی:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه شنبه در بازدید از مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان از 11 دستگاه آمبولانس پیشرفته رونمایی کرد.

11 دستگاه آمبولانسی که شامگاه دیروز رونمایی شد در سطح پیشرفته بوده و 8 دستگاه از این آمبولانس‌ها 315 است که مجهز به دستگاه‌های تنفس مصنوعی، الکتروشوک و ساکشن هستند.

سه دستگاه از این آمبولانس‌ها فوق‌مدرن هستند که کمک‌دار بوده و مخصوص مناطق صعب‌العبور است و این سه دستگاه به پایگاه‌هایی در مناطق صعب‌العبور و برف‌گیر اعزام و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این آمبولانس‌ها به مجهزترین ملزومات مجهز شده و آماده برای نجات انسان‌ها است و البته در پارت‌های بعدی 4 دستگاه آمبولانس فوق‌مدرن به استان تحویل داده خواهد شد.

همچنین وزیر بهداشت از کلینیک ویژه شفیعیه زنجان بازدید کرد. این کلینیک با اعتبار بالغ بر 13 میلیارد تومان در فضای فیزیکی 5 هزار و 400 متر مربع و در پنج طبقه احداث شده است.

در کلینیک شفیعیه تخصص‌های روماتولوژی، نفرولوژی، قلب و عروق، نوزادان، هماتولوژی، جراحی عروق، زنان و زایمان، گوارش، غدد، غدد متابولیسم اطفال، جراحی پلاستیک، جراحی اطفال، عفونی اطفال، گوارش اطفال - ارولوژی، جراحی، ارتوپدی، قلب، زنان، عفونی، اعصاب و روان، داخلی، گوش و حلق و بینی، اطفال، مغز و اعصاب، طب فیزیکی و توانبخشی، تغذیه و رژیم درمانی، پوست و مو و زیبایی، فک و صورت فعال هستند.

پروسیجرها شامل اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، اتاقECG ، اتاق‌های گچ‌گیری، دو اتاق اعمال جراحی سرپایی،اسپیرومتری، اودیومتری، نوار عصب عضله، نوار مغزی هستند.

تجهیزات موجود در این کلینیک هم شامل نوار عصب عضله - نوار مغز -اکوکاردیوگرافی- نوار قلب – تست ورزش- هولترمانیتورینگ سونوگرافی جنین و حاملگی- رادیوگرافی پانوماریک بازوی فالومتریک است. خدمات پاراکلینیک شامل داروخانه، آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوژی در این کلینیک ارائه می‌شود.

همچنین وزیر بهداشت قرار است امروز در دومین روز سفر خود به استان زنجان بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گرانقدر در مزار شهید گمنام واقع در پردیس اصلی دانشگاه، در ساعت 7.45 دقیقه صبح از طریق ویدئو کنفرانس در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه به صورت همزمان 50 پروژه حوزه بهداشت و درمان را افتتاح کند.

حضور در ویژه مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره عکس «سلامت روان» در مرکز همایش‌های بین‌المللی روز به ساعت 9 صبح روز یکشنبه از جمله برنامه‌های سفر وزیر بهداشت به زنجان است.

نمکی در ادامه روز دوم سفر خود به استان زنجان قرار است به شهر دندی سفر کرده و مجتمع خدمات سلامت شهردندی را افتتاح کند.

منبع: مهر

: برای دریافت مشاوره درباره رونمایی از 11 دستگاه آمبولانس پیشرفته جدید در زنجان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رونمایی از 11 دستگاه آمبولانس پیشرفته جدید در زنجان» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید