کد مطلب:  22673 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آخرین جزییات از انفجار معدن زغال سنگ / 13 معدنچی همچنان محبوس

آخرین جزییات از انفجار معدن زغال سنگ / 13 معدنچی همچنان محبوس

به گزارش آسمونی:در پی وقوع انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر تعدادی از کارگران کشته و زخمی شدند و تلاش نیروهای...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:در پی وقوع انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر تعدادی از کارگران کشته و زخمی شدند و تلاش نیروهای امدادی برای یافتن پیکرها در عمق 1500 متری پس از چهار روز همچنان ادامه دارد.در پی انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر ظهر چهارشنبه 13 اردیبهشت ، 35 تن در داخل تونل محبوس شدند که تاکنون پیکر 22 پیکر پیدا و احراز هویت شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان از ادامه عملیات آواربرداری معدن آزادشهر خبرداد و افزود:ساعت یک بامداد شنبه با تلاش امدادگران پیکر یک کارگر دیگر از داخل معدن خارج شد و هم اکنون آمار رسمی کشته شده های معدن به 22 نفر رسید.

آخرین جزییات از انفجار معدن زغال سنگ / 13 معدنچی همچنان محبوس
آخرین جزییات از انفجار معدن زغال سنگ / 13 معدنچی همچنان محبوس
وی با اشاره به اینکه کار آواربرداری در دو جبهه در حال انجام است، گفت: برای سرعت بخشیدن به عملیات، یک دویل از قسمت پایین معدن در حال حفر کردن است.

صادقعلی مقدم در گفت و گو با خبرنگاران در محل حادثه معدن آزادشهر اظهار کرد: در سه نقطه از تونل ریزش آوار صورت گرفته که توانستیم از محل ریزش اول عبور کنیم و به محل ریزش دوم برسیم.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم آوارهای ریزش‌های دوم و سوم را خارج کنیم کار زمانبر خواهد بود، افزود: برای سرعت بخشیدن به عملیات تونل دیگری(دویل) در حال حفر است و اگر از این دویل رد شویم و به پشت محل ریزش دوم و سوم برسیم، عملیات با سرعت بسیار بیشتری پیش خواهد رفت.

مقدم تاکید کرد: عملیات امداد همچنان توسط معدنکارانی که از استان های مختلف کشور به اینجا آمده اند، در چند شیف کاری و بدون لحظه ای وقفه درحال انجام است.

مقدم با اشاره به فعالیت اکیپ های 10 نفره امدادی ازسراسر کشور در معدن، اظهار کرد: امیدواریم از تونل پایین بتوانیم به کارگاه استخراج معدن که کارگران در آن محبوس هستند دست یابیم.

وی افزود: همزمان با اجرای عملیات آواربرداری کار ایمن سازی دیواره ها و سقف تونل نیز انجام می‌شود تا دچار حادثه دیگری برای امدادگران نشویم.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: براساس آمار 13 نفر دیگر از معدنچیان در داخل تونل محبوس هستند و تلاش‌های برای رسیدن به کارگران محبوس ادامه دارد.

وی با اشاره به آمارهای ضد و نقیض در خصوص این حادثه، گفت: از مردم می خواهیم اخبار را از مجاری رسمی دنبال کنند. امروز خبری در شبکه های مجازی منتشر شد که به شدت فضای اینجا را ملتهب کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان تصریح کرد:عملیات همچنان ادامه دارد و نمی توان زمان خاصی را برای پایان آن اعلام کرد.

حفر تونل فرعی معدن آزادشهر همزمان با آواربرداری در حال انجام است
مدیرکل مدیریت بحران گلستان گفت: علاوه بر آواربرداری و ایمن‌سازی مسیر دسترسی به کارگران حبس شده در تونل، امدادگران در حال ایجاد راه فرعی به کارگاه انتهای تونل هستند.

ورود نماینده ویژه رهبر معظم انقلاب به معدن یورت
نماینده ویژه رهبر معظم انقلاب وارد معدن زمستان یورت آزادشهر شد.

آمارها نشان می دهد حدود 13 نفر دیگر داخل معدن حبس شده اند.

گفتنی است براساس آمار های رسمی این حادثه 72 مصدوم داشته است که برخی به صورت سرپایی مداوا و تعدادی نیز به مراکز درمانی منتقل که بستری یا پس از مداوا ترخیص شدند.

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در فاصله 90 کیلومتری شرق گرگان مرکز گلستان بر اثر افزایش گاز متان داخل آن منفجر شد و همچنان عملیات امداد و نجات و هوادهی برای دسترسی به عمق تونل و مشخص شدن وضعیت سایر افراد محبوس شده ،ادامه دارد.

رییس اورژانس کشور گفت:شمار جانباختگان حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر به 26 نفر رسید.مروتی معاون عمرانی استاندار گلستان هم گفت:تا کنون پیکر 22 معدنچی از معدن خارج شده است . تلاش گروه های امدادی برای خارج کردن محبوس شدگان در معدن آزاد شهر همچنان ادامه دارد.وجود گاز و احتمال ریزش امدادرسانی را قدری مشکل کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره آخرین جزییات از انفجار معدن زغال سنگ / 13 معدنچی همچنان محبوس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آخرین جزییات از انفجار معدن زغال سنگ / 13 معدنچی همچنان محبوس» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید