کد مطلب:  54928 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لاراول چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟

لاراول چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟

لاراول به عنوان یک جادوگر در دنیای وب شناخته می‌شود. زیرا این فریم ورک می‌تواند به سادگی هر نوع نرم افزار پیچیده ‌ای را در کمترین زمان ایجاد کند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لاراول چیست؟

تیلور اوتول (Taylor Otwell) لاراول را ساخت تا تلاش برای یک راه حل پیشرفته تر از فریم ورک کدایگنایتر را ارائه کرده باشد.لاراول یکی از فریم ورک (Framework) های محبوب و معروف زبان برنامه نویسی PHP می باشد که در سال های اخیر با توجه به رشد روز افزون دنیای وب این فریم ورک توانسته است جایگاه مهمی را بین وریم ورک های مشابه خود و برنامه نویسان دنیا کسب کند.به زبانی ساده می توان گفت لاراول یا Laravel که مبتنی بر زبان PHP است برای توسعه برنامه های کاربردی تحت وب ساخته شده است که با معماری MVC کار میکند.

معرفی زبان برنامه نویسی PHP

لاراول چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟
لاراول چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟

قبل از آنکه به معرفی لاراول بپردازیم لازم است اطلاعاتی در مورد زبان برنامه نویسی محبوب و قدرتمند PHP بدانیم.یک زبان اسکریپتی Open Source است که برای طراحی برنامه های تحت وب سمت سرور به کار می رود. سمت سرور بودن یعنی کدهای این زبان ابتدا در سرور پردازش شده و نهایتا خروجی آنها بصورت HTML به مرورگر کاربر ارسال می شود.این زبان به نسبت دیگر زبان های تحت وب دارای جایگاه بسیار بالاتری بوده و تعداد فریم ورک و CMSهای طراحی شده با این زبان به مراتب بیشتر از زبان های مشابه است.

مزایای زبان برنامه نویسی PHP

1- تعداد زیاد برنامه نویسان مسلط
2- ارزان بودن میزبانی سایت های نوشته شده با این زبان
3- سرعت اجرای یک اسکریپت PHP حدودا 2 تا 3 برابر سرعت ASP میباشد
Open Source -3 بوده و برنامه نویسان در سراسر دنیا آن را توسعه می دهند.

زمان استفاده از لاراول

لاراول مجموعه ای از بهترین راه حل ها با Syntax پر معنا و خلاقانه را ارائه می‌کند که به درستی انجام می‌ پذیرند. لاراول توسط آسان سازی کارهای معمول مانند احراز هویت، روتینگ، sessionها ، کار با بانکهای اطلاعاتی و … که تقریبا در تمامی پروژه های تحت وب استفاده می‌شوند، مسائل و مشکلات ناشی از توسعه را هم برای توسعه دهنده و هم برای کارفرما کاهش می دهد.لاراول برنامه نویسان زیادی دارد و علاوه بر این ویژگی دارای هزاران package یا بسته آماده می باشد که بر قدرت و ویژگی های آن می افزاید.

بسیاری از پروژه های انجام شده توسط اکثر توسعه دهندگان به اشتباه از طریق CMSهای آماده انجام شده است و لازم است تا در مراحل اولیه و قبل از طراحی سایت در بحث تعیین نیاز های اولیه این بررسی صورت بگیرد که یک پروژه بهتر است توسط CMSهای آماده انجام شود و یا از طریق لاراول!

برای مثال برای سایت های ساده شخصی، شرکتی یا سایت هایی که تنها قصد معرفی خود و محصولات یا کسب و کار خود را دارند پیشنهاد می‎شود که از سیستم مدیریت محتوای معروف و محبوب وردپرس استفاده شود و با توجه به نیاز آنها قالب سایت طراحی شود ولی برای پروژه هایی مانند استارت آپ ها که قصد راه اندازی یک سرویس دارند یا فروشگاه های آنلاین و… مشابه یکی از پیشنهادها استفاده از لاراول است.

: برای دریافت مشاوره درباره لاراول چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لاراول چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید