نگاهی به فیلم "هزارتو" | آسمونی
کد مطلب: 54757 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نگاهی به فیلم "هزارتو"

نگاهی به فیلم "هزارتو"

هزارتو فیلمی به کارگردانی امیرحسین ترابی و تهیه کنندگی سپهر سیفی محصول سال 1397 است که در همین سال در سینماهای ایران اکران شد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

«زندگی یه هزارتووی پیچیده‌اس، همه آدما دنبال راهی برای فرار هستند اما فقط یه مسیر خروج وجود داره و تا موقعی که به مرکزش نرسی متوجهش نمی‌شی!»

ما در آسمونی به مرور داستان و شخصیت ها در فیلم "هزارتو" می پردازیم. فیلم سینمایی «هزارتو» ساخته امیرحسین ترابی است که در سال 1397 ساخته شده و یک سال بعد بر روی پرده سینما های کشور رفت. این فیلم در هفته اول اکران از فیلم هایی مانند «مسخره باز» و «ماجرای نیمروز 2» سبقت گرفته و نزدیک به 1 میلیارد تومان فروش داشته است و چندی پیش در شبکه نمایش خانگی و سایر سرویس‌های پخش فیلم ایرانی منتشر شده است. در فیلم هزارتو بازیگرانی چون غزال نظر، پژمان جمشیدی، ساره بیات، شهاب حسینی، و... به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم در ابتدا «لابیرنت» نام داشت اما بعد به «هزارتو» تغییر یافت. این فیلم معمایی، یک ملودرام اجتماعی نیز می باشد که ماجرا با گم شدن کودکی به نام بردیا در ابتدای فیلم آغاز می شود و این موضوع منجر به تقابل آدمها با یکدیگر و پرده برداشتن از حقایق می شود، چرا که هر کدام از شخصیت ها ماجرا و راز های خودشان را دارند.

هرچه فیلم به جلو پیش می رود، مخاطب را بیشتر در داستان جذاب و در عین حال تلخ خود درگیر می کند. اکثر صحنه های «هزارتو» در خانه ای در تهران فیلمبرداری شده‌اند و کم بودن زیبایی های بصری باعث می شود تا اهمیت فضای موجود در داستان دوچندان شود. هر یک از شخصیت های داستان به نوعی قربانی جبر شده اند و قرار گرفتن آن ها در تنگنا باعث می شود تا از موقعیت های بحرانی بزرگ رها شوند. از نکات قابل توجه این فیلم می توان به تبلیغات گسترده ی آن پیش از اکران اشاره کرد که با انتشار پوسترهایی در سطح شهر با عنوان "بردیا گم شده است" صورت گرفته بود. اگر این فیلم رو دیدید نظراتتون رو با ما در آسمونی به اشتراک بذاربد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به فیلم "هزارتو" فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «نگاهی به فیلم "هزارتو"»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?