کد مطلب:  58075 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آغاز حضوری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات عید

آغاز حضوری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات عید

دانشگاه تهران در ترم جاری کلاس های عملی را برای تمامی دانشجویان اعم از شهرستانی و تهرانی به صورت حضوری برگزار می کند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه آموزش های عملی دانشجویان این دانشگاه به صورت حضوری و برای تمامی دانشجویان برگزار خواهد شد، گفت: دانشجویان بعد از پایان تعطیلات نوروز 1400 طبق زمانبدی اعلام شده در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور خواهند داشت.


به گزارش آسمونی، دکتر حسین حسینی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در ترم جاری کلاس های عملی دانشجویانی که نیاز به حضور در خوابگاه ها نداشته باشند، به صورت حضوری برگزار شود. بر این اساس دانشجویان ساکن تهران می توانند در کلاس های عملی حضور یابند.

دانشگاه تهران در ترم جاری کلاس های عملی را برای تمامی دانشجویان اعم از شهرستانی و تهرانی به صورت حضوری برگزار می کند.

آغاز حضوری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات عید
آغاز حضوری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات عید

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تهران در ترم جاری کلاس های عملی را برای تمامی دانشجویان اعم از شهرستانی و تهرانی به صورت حضوری برگزار می کند، تصریح کرد: برنامه ریزی کردیم که در ترم جاری، کلاس های عملی را به صورت فشرده و حضوری برگزاری کنیم و همه دانشجویان دانشگاه اعم از ساکنین تهران و شهرستان در این کلاس ها حضور خواهند داشت.

دکتر حسینی تاکید کرد: دانشجویانی که در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور پیدا کنند، حتما طبق برنامه زمان بندی شده و در صورت نیاز در خوابگاه اسکان داده خواهند شد. اما مدت برگزاری کلاس های عملی بستگی به نظر استاد دارد و این کلاس ها با تعداد جمعیت کمتری برگزار می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره روند تنظیم و تدوین مدل دووجهی دوره‌های کارشناسی گفت: در دو سال اخیر کار کارشناسی دقیقی در تنظیم و تدوین برنامه درسی بسته دووجهی انجام شد و تجارب دنیا در این خصوص مورد توجه قرار گرفت. پایه اساس این اقدام حق انتخاب واحدهای درسی را در دوره تحصیل در رشته‌های دیگر بیشتر از گذشته برای دانشجو فراهم می‌کند. عنوانی که ما در دانشگاه تهران برای این برنامه گذاشتیم "مدل دووجهی" است.

وی ادامه داد: در این اقدام برنامه درسی رشته‌های موجود در مقطع کارشناسی مورد بازنگری قرار می‌گیرد و بخشی از واحدهای برنامه یک رشته، یعنی حدود یک‌ششم واحدهای برنامه به استثنای دروس عمومی با تشخیص گروه و دانشکده از برنامه رشته اصلی کسر و به جای آن یک بسته آموزشی در قالب دروس اختیاری ارائه می‌شود.

حسینی در پایان تاکید کرد: در یک برنامه آموزشی، مثلاً از 140 واحد درسی یک رشته 21 واحد مربوط به دروس عمومی است، اما از 120 واحد مربوط به درس‌های پایه و تخصصی رشته، دانشجو حدود 100 واحد از رشته اصلی را می‌گذراند و بقیه آن را به عنوان درس‌های انتخابی از یک رشته دیگر خواهد گذراند. لذا گشایش و فضایی برای دانشجو ایجاد می‌شود تا بتواند در رشته دیگری نیز تحصیل کند که از آن به عنوان «بسته آموزشی فرعی» نام می‌بریم. واحدهای بسته فرعی با راهنمایی گروه انتخاب دانشجو از سایر رشته‌های کارشناسی که در دانشگاه اجرا می‌شود، اخذ خواهد شد.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره آغاز حضوری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات عید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آغاز حضوری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات عید» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید