کد مطلب:  39842 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی قرقیزستان و تجربه ای بی نظیر پس از...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

قرقیزستان و تجربه ای بی نظیر پس از سه دهه

قرقیزستان در یک نگاه

لقب : شاهین های سفید رتبه کنونی در فیفا : 91 بهترین رتبه در فیفا : 75 ( آوریل 2018 ) بدترین رتبه در فیفا : 201 ( مارچ 2013 ) اولین بازی رسمی : ازبکستان (3 - 0) قرقیزستان ( 23 آگوست 1992 ، تاشکند ، ازبکستان ) بهترین پیروزی : قرقیزستان (6 - 0) مالدیو ( 13 ژوئن 1997 ، تهران ، ایران ) بدترین شکست : ایران (0 - 7) قرقیزستان ( 4 ژوئن 1997 ، دمشق ، سوریه ) کد فیفا : KGZ بیشترین بازی ملی : وادیم کارچنکو ( 54 بازی ملی ) بیشترین گل ملی : آنتون زمیلیانوخین ( 12 گل ملی ) تیم ملی قرقیزستان در جام ملتهای 2019 با دو شکست خفیف مقابل چین و کره جنوبی ، مسابقات جام ملتها را آغاز کرد . نتیجه ای که در اولین حضور این کشور در جام ملتها ، نتایجی آبرومندانه برای قرقیزستان محسوب می شد . نگاهی به سابقه این فوتبال نشان می دهد که چرا باخت مقابل چین و کره جنوبی را می توان نتایجی درخشان برای شاهین های سفید دانست .

kyrgystan-national-football-team
kyrgystan-national-football-team

نقشه و پرچم قرقیزستان

حضور در جام اکو

به گزارش آسمونی ، در سال 1993 مسابقاتی در تهران برگزار شد که جام اکو نامیده شد . نزدیک چهار دهه قبل از این رقابت ها ، مسابقاتی بین کشورهای ایران، ترکیه و پاکستان با نام جام سنتو ( عمران منطقه‌ای ) برگزار می‌شد اما با از بین رفتن پیمان سنتو این مسابقات نیز فراموش شد تا این که اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید و جمهوری های تازه استقلال یافته برای برگزاری جام اکو راهی تهران شدند . علاوه بر ایران و پاکستان ، تیمهای تاجیکستان ، ترکمنستان ، آذربایجان ، قرقیزستان و زیر 21 سال قزاقستان در رقابت ها شرکت کردند . تیم قرقیزستان هم در نخستین تورنمنت رسمی تاریخ فوتبال خود ، پس از تساوی مقابل قزاقها ، از آذربایجان (3 - 2) باخت و با تساوی (1 - 1) با تاجیکستان در جایگاه سوم گروه خود قرار گرفت و از صعود به دور نیمه نهایی بازماند . مسابقات اکو نیز پس از آن ، هرگز برگزار نشد اما فوتبال قرقیزستان به کار خود در مسابقات بین المللی ادامه داد . حضور در مقدماتی جام ملتهای آسیا در سال 1996 نخستین تجربه آنها برای شرکت در جام ملتها بود که با همگروهی با عربستان و یمن آغاز شد و با تنها یک برد و 3 شکست به پایان رسید . نتیجه ای که به حذف آسان این تیم از دور اول جام ملتها انجامید .

تیمی که به بازی نخست خود نرسید

چهار سال گذشت و قرقیزستان برای نخستین بار آماده حضور در مرحله انتخابی جام جهانی شد . مسابقات گروه دوم منطقه آسیا با حضور قرقیزستان ، ایران ، سوریه و مالدیو در دو شهر دمشق و تهران برگزار می شد و وقتی قرقیزستان با تاخیر به محل برگزاری مسابقات رسید ، زمان مسابقه با سوریه میزبان گذشته بود و این تیم عملا (3 - 0) از سوریه باخته بود . شکست (7 - 0) از ایران و برد (3 - 0) مقابل مالدیو نشان می داد که این تیم هنوز کم تجربه است و باید تا مدتها برای رسیدن به سطح اول فوتبال آسیا تلاش کند . در تهران نتایج قرقیزها بهتر شد تا فقدان تدارکات این تیم قبل از شروع مسابقه بیشتر احساس شود . قرقیزستان از ایران (3 - 1) باخت و پس از برد (2 - 1) مقابل سوریه ، مالدیو را هم (6 - 0) شکست داد .

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان
معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان

ویتالی لوکس مهاجم تیم اولم آلمان

ضعیف ترین نتایج ممکن

چهار سال بعد ، قرقیزستان در مقدماتی جام جهانی در کنار بحرین ، کویت و سنگاپور مسابقه داد و تنها امتیازات خود را در مصاف با سنگاپور کسب کرد تا با 4 امتیاز به کار خود خاتمه دهد . این نتایج ضعیف اتفاقی نبود . قرقیزستان اندکی پیش از آن در مقدماتی جام ملتهای آسیا هم مقابل عمان (3 - 0) ، تاجیکستان (2 - 3) و عراق (2 - 1) تن به شکست داد و قعرنشین شد . چهار سال بعد ، قرقیزستان حتی اجازه حضور در مرحله گروهی مسابقات را پیدا نکرد و ابتدا در مسابقاتی مقدماتی به میدان رفت . قرقیزستان حتی در این دور هم ناموفق بود و با شکست (2 - 1) مقابل افغانستان و برتری (2 - 0) در برابر نپال حتی از این گروه هم موفق به صعود نشد !

kyrgystan-national-football-team
kyrgystan-national-football-team

الکساندر کرستینین سرمربی تیم

اولین امتیاز

در طول سالهای بعد هم قرقیزستان برای رشد فوتبال خود ، چندان بابرنامه ظاهر نشد . به طوری که پس از ورود تیمهای امید به بازیهای آسیایی ، تیم امید این کشور در سال 2010 مقابل ژاپن ، چین و مالزی متحمل سه شکست شد . چهار سال بعد ، این تیم مقابل ویتنام تن به شکست (1 - 0) شد اما با تساوی (1 - 1) با ایران ، اولین امتیاز خود را در این بازیها به دست آورد .

یک عنوان در چلنج کاپ

به گزارش قرقیزستان به بزرگ ترین عنوان فوتبالی خود دست یافت . این تیم پس از این مسابقات ، حتی در چلنج کاپ هم نتوانست موفقیت خود را تکرار کند .

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان
معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان

لوگوی فدراسیون فوتبال قرقیزستان

در مسیر امارات

قرقیزستان برای رسیدن به جام ملت های آسیا باید با رقبایی سخت چون استرالیا و اردن رقابت می کرد . در چنین شرایطی نمی شد از این تیم انتظار صعود مستقیم به جام ملت‌های آسیا را داشت . قرقیزستان در مرحله اول گروهی نتایج زیر را به دست آورد : قرقیزستان (1 - 2) استرالیا / قرقیزستان (1 - 0) اردن / قرقیزستان (2 - 2) تاجیکستان / قرقیزستان (2 - 0) بنگلادش استرالیا (3 - 0) قرقیزستان / اردن (0 - 0) قرقیزستان / تاجیکستان (0 - 1) قرقیزستان / بنگلادش (1 - 3) قرقیزستان قرقیزستان برای صعود به مرحله بعد در گروه بندی مجدد قرار گرفت و با کسب عنوان دوم گروه خود ، راهی دور نهایی جام ملتهای آسیا شد . قرقیزستان (2 - 1) هند / قرقیزستان (5 - 1) میانمار / قرقیزستان (1 - 0) ماکائو هند (1 - 0) قرقیزستان / میانمار (2 - 2) قرقیزستان / ماکائو (3 - 4) قرقیزستان   اختصاصی آسمونی 

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ قرقیزستان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید