کد مطلب:  17228 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی کمیل قاسمی

بیوگرافی کمیل قاسمی

کمیل قاسمی کشتی گیر ایرانی است که تاکنون توانسته است موفقیت های زیادی در زمنیه کشتی برای ایران به ارمغان...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

درباره کمیل قاسمی

کمیل قاسمی کشتی گیر ایرانی است که تاکنون توانسته است موفقیت های زیادی در زمنیه کشتی برای ایران به ارمغان بیاورد. کمیل قاسمی برنده مدال های زیادی شده است از جمله 2 مدال برنز مسابقات جهانی کشتی و 1 مدال نقره مسابقات آسیایی و 1 مدال برنز المپیک 2012 و همچنین 1 مدال نقره المپیک ریو. این کشتی گیر توانای کشورمان اهل شهر جویبار از شهرستان های استان مازندان است. اگر می خواهید از کمیل قاسمی بیشتر بدانید در ادامه این بخش آسمونی ما را همراهی کنید چرا که در این مقاله زندگینامه و بیوگرافی کمیل قاسمی را عنوان می کنیم.

عنوان: قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک

سن: متولد سال 1366

قد: 183 سانتی متر

وزن: 98 کیلوگرم

ملیت: ایرانی

شهر محل تولد: مازندران، جویبار

مدال ها: 2 طلا، 4 نقره، 3 برنز (1 مدال المپیک – 7 مدال جهان – 2 مدال آسیایی)

المپیک لندن 2012

کمیل قاسمی، برای رقابتهای المپیک بعنوان نماینده سنگین وزن ایران انتخاب شد. برای این عضویت، بین او و پرویز هادی، قهرمان آسیا در سال 2012 یک مسابقه انتخابی برگزار شد که در نهایت کمیل قاسمی با پیروزی در انتخابی به عضویت تیم ملی درآمد. او در راه رسیدن به مدال برنز ابتدا نماینده کشور کانادا را در دو تایم شکست داد، سپس در برابر تایمازوف قدرتمند در دو تایم با بدشانسی در کلینچ شکست خورد. سپس در مرحله رپه شاژ ماتوهین از آلمان را در دوتایم شکست داد و در نهایت تارول دلاگنف آمریکایی را در سه تایم مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت او قهرمان ما ایرانیان است.

المپیک ریو 2016

او در کشتی اول خود توانست حریف کانادایی خود را 7بر0مغلوب کند ودر کشتی دوم خودش حریف مصری خودرا شکست داد و کشتی سوم را با شویلی گرجستان با پیروزی به پایان رساند ودر کشتی ماقبل فینال حریف آمریکایی خودرا در عرض33ثانیه 10بر0 شکست داد تا به فینال راه پیدا کند. در فینال 3 بر 1 از طاها آکل حریف اهل ترکیهٔ خود شکست خورد تا مدال نقره را از آن خود کند

عناوین ورزشی

قاسمی در مسابقات جهانی کشتی جوانان در سال‌های 2006 و 2008 در چین و ترکیه در وزن 96 کیلوگرم برنده دو مدال برنز شد. او در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 در تاشکند موفق به کسب مدال نقره در وزن 120 کیلوگرم شد.

قاسمی در مسابقات جهانی کشتی جوانان در سال‌های 2006 و 2008 در چین و ترکیه در وزن 96 کیلوگرم برنده دو مدال برنز شد.  او در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 در تاشکند موفق به کسب مدال نقره در وزن 120 کیلوگرم شد.

در المپیک

کمیل قاسمی،برای رقابتهای المپیک بعنوان نماینده سنگین وزن ایران انتخاب شد.برای این عضویت، بین او و پرویز هادی،قهرمان اسیا در سال 2012 یک مسابقه انتخابی برگزار شد که در نهایت کمیل قاسمی با پیروزی در انتخابی به عضویت تیم ملی درآمد. او در راه رسیدن به مدال برنز ابتدا نماینده کشور کانادا را در دو تایم شکست داد،سپس در برابر تایمازوف قدرتمند در دو تایم با بدشانسی در کلینچ شکست خورد.سپس در مرحله رپه شاژ ماتوهین از آلمان را در دوتایم شکست داد و در نهایت تارول دلاگنف آمریکایی را در سه تایم مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

komeil-ghasemi2
komeil-ghasemi2

نبرد جنجالی پرویز هادی و کمیل قاسمی در 8 سکانس

نبرد کمیل قاسمی و پرویز هادی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک ریو با حواشی زیادی همراه شده است. زمانی که این دو کشتی گیر در تورنمنت ارمنستان رودررو نشدند، شورای فنی کشتی آزاد اعلام کرد بین این دو مدعی سنگین وزن، مسابقه انتخابی گذاشته شود که این رقابت، دوشنبه گذشته برگزار شد.

برتری جسمانی پرویز هادی نسبت به کمیل قاسمی، این فکر را در ذهن ها بوجود آورد که حضور در سه رویداد متوالی (جام جهانی، تورنمنت ارمنستان و انتخابی) بیش از هرچیز به ضرر کمیل قاسمی است چراکه او وزن کمتری دارد و از لحاظ فیزیکی نسبت به 125 کیلویی ها، به آمادگی جسمانی بیشتری برای حضور در یک رویداد احتیاج دارد و میادین متوالی باعث تحلیل رفتن او می شود.

در هر حال مسابقه انتخابی ساعت 11 صبح دوشنبه آغاز شد. کشتی اول را پرویز هادی به راحتی پیروز شد و افت جسمانی قاسمی در دو دقیقه پایانی کاملا مشهود بود. در حالی که همگان منتظر دومین پیروزی هادی بودند اما این کمیل قاسمی بود که دو مسابقه بعدی را با تفکر و با استراتژی مناسب به سود خود به پایان رساند تا نشان دهد هرچند زور پرویز هادی را ندارد اما از کلاس کشتی بالاتری برخوردار است و در مواقع حساس و بحرانی، تصمیم درست‌تری می گیرد.

در واقع قاسمی کشتی را به آنجایی کشاند که دوست داشت و هادی نتوانست در این نبرد تاکتیکی، تصمیم درستی بگیرد و همان کاری را کرد که قاسمی انتظارش را می‌کشید.اما پس از این کشتی ها، آشنایان پرویز هادی که باور نمی کردند کشتی گیرشان بازنده مبارزه است، سالن را بر هم زدند و با فحاشی به مسئولان فدراسیون، با نیروهای حراست نیز درگیر شدند. پرویز هادی هم مصاحبه های تندی علیه رئیس فدراسیون انجام داد و در ادامه به واسطه نماینده مجلس استانشان، اعتراضات را به مجلس شورای اسلامی کشاندند.

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی کمیل قاسمی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی کمیل قاسمی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید