کد مطلب:  23726 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کولاکوویچ: بازیکنان ایران به دلیل قراردادهای نجومی در ایران لژیونر نمی شوند

کولاکوویچ: بازیکنان ایران به دلیل قراردادهای نجومی در ایران لژیونر نمی شوند

به‌ گزارش ‌آسمونی، ایگور کولاکوویچ در گفت‌وگو با خبرگزاری لهستان، درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت. این...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به‌ گزارش ‌آسمونی، ایگور کولاکوویچ در گفت‌وگو با خبرگزاری لهستان، درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت. این مربی صربستانی در تیم‌ ‌ملی والیبال ایران جانشین رائول لوزانو شد و در رقابت‌های لیگ جهانی روی نیمکت تیم‌ ‌ملی ایران نشست.

کولاکوویچ: بازیکنان ایران به دلیل قراردادهای نجومی در ایران لژیونر نمی شوند
کولاکوویچ: بازیکنان ایران به دلیل قراردادهای نجومی در ایران لژیونر نمی شوند

او در برابر تیم‌ ‌ملی لهستان نیز دو بار به میدان رفت که یک برد و باخت سهم لهستان از تقابل با شاگردان کولاکوویچ بود.

گفت‌وگوی خبرگزاری لهستان را با کولاکوویچ را در زیر می خوانید:

* از نظر شما ماه رمضان چقدر روی بازیکنان تیم‌ ‌ملی تاثیر گذاشته است؟

من فکر نمی‌کنم این مشکل بزرگی برای ما باشد. ‌ در دو دوره قبلی لیگ جهانی هم ایران در ماه رمضان بازی کرد و بازیکنانم بهترین عملکرد را داشتند، چون آنها به این شرایط عادت کرده‌اند.

* عملکردتان را در یک ماهی که هدایت تیم‌ ‌ملی ایران را بر عهده گرفته‌اید چطور ارزیابی می کنید؟

من از اول همه خیلی خوشحال هستم که این فرصت به من داده شد تا هدایت تیم‌ ‌ملی ایران را بر عهده داشته باشم. بعد از دو ماه تمرین سخت است که بخواهیم نتیجه‌ ساختاری داشته باشیم،  ولی ما قطعا شرایط خوبی برای آمادگی در اختیار داریم. فدراسیون والیبال ایران با سازماندهی بسیار خوبش عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است و بازیکنان انگیزه زیادی دارند تا برای تیم‌ ‌ملی کشورشان بجنگنند. به همین خاطر است که من از شرایط موجود راضیم.

* در یکی از مصاحبه‌هاتان عنوان کردید که والیبال در ایران بسیار محبوب است. نظرتان در این باره چیست؟

بله. والیبال بعد از فوتبال در ایران ورزش دوم محسوب می‌شود. تمام سالن‌ها با هواداران پر از تماشاگر است.  چه در بازی‌های لیگ و چه در بازی‌های بین‌المللی تماشاگران زیادی به ورزشگاه‌ها می‌روند. بازیکنانی که در تیم‌ ‌ملی والیبال ایران هستند به عنوان ستاره محسوب می‌شوند. این خیلی سخت است که آنها در شهر راه بروند، چون همه برای گرفتن عکس و امضا به سراغ آنها می‌روند. بازیکنان ایران با قراردادهای نجومی که دارند برای والیبال از کشور خارج نمی‌شوند.

* چنین قراردادهایی مانع پیشرفت تیم‌ ‌ملی نمی‌شود؟

بازیکنانی که در ایران فعالیت می‌کنند دو، سه برابر بازیکنانی که در باشگاه‌های اروپایی فعالیت می‌کنند درآمد کسب می‌کنند. به خاطر همین آنها در لیگ داخلی شان بازی می‌کنند و از امکانات خوبی در تمرینات برخوردار هستند،  ولی من فکر می‌کنم آنها باید یک بارم که شده باید خارج از لیگ ایران بروند، چون برای پیشرفتشان بهتر خواهد بود. بازی در یک لیگ دیگر خیلی به سود آنها خواهد شد. علاوه بر این با روش‌های مختلف تمرینی آشنا می‌شوند. شیوه بازی و مسائلی از این قبیل نیز موثر خواهند بود.

* قبل از شما مربیان خارجی همچون خولیو ولاسکو، اسلوبودان کواچ و رائول لوزانو در تیم‌ ‌ملی والیبال ایران فعالیت کرده‌اند. آیا با این مربیان مشورتی داشتید قبل از این که هدایت تیم‌ ‌ملی والیبال ایران را برعهده بگیرید؟

من فقط یک بار با کواچ صحبت کرده‌ام که البته آن بعد از امضای قراردادم بود. من می خواستم تا از او درباره چند بازیکن سوال کنم. نظراتی که او به من داد موثر واقع شد،  ولی البته من دیدگاه خودم را داشتم.

* بزرگترین مشکل و چالش شما برای کار در ایران چه بوده است؟

در کنار نتیجه‌ که خیلی مهم محسوب می‌شود، من دوست دارم تا با یک گروه با استعداد کار کنم. چیزی که در ایران وجود دارد. در حال‌ حاضر من نمی‌توانم از تمام آنها استفاده کنیم، چون الان آنها زیر 23 سال هستند و از نظر من برای آینده شرایط خوبی ندارد و آماده نیستند.

* آیا هدف تضمینی به فدراسیون والیبال قبل از حضور در ایران داده‌اید؟

هدفی که فدراسیون والیبال  و من به آن هستیم،  المپیک توکیو است،  ولی من قرارداد 2+2 دارم. بعد از دو سال کار تصمیم خواهیم گرفت که همکاریمان را ادامه‌ دهیم یا خیر. در حال‌ حاضر هیچ فشاری بر روی من نیست. ما به توسعه و پیشرفت والیبال فکر می‌کنیم. هدف اصلی ما در حال‌ حاضر انتخاب بازیکنان برای آینده است.

* مربیگری در ایران کار سختی ‌است.

من خیلی دوست دارم که طرز تفکر ایرانی‌ها با مردم مونته‌نگرو نزدیک است. آنها خیلی شور و شوق دارند. بعد از پیروزی‌ها خیلی خوشحال هستند و بعد از شکست هم خیلی ناراحت می‌شوند. بعضی مواقع روی چیزهایی که اهمیت زیادی ندارد، انرژی زیادی را صرف می‌کنند و من تلاش خواهم کرد که به آنها کمک کنم که در بهترین شرایط ممکن انرژیشان را صرف کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره کولاکوویچ: بازیکنان ایران به دلیل قراردادهای نجومی در ایران لژیونر نمی شوند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کولاکوویچ: بازیکنان ایران به دلیل قراردادهای نجومی در ایران لژیونر نمی شوند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید