کد مطلب: 17158 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کمرانی: توقع طلا از کیمیا داشتیم

کمرانی: توقع طلا از کیمیا داشتیم

به گزارش آسمونی، سرمربی تیم ملی تکواندو بعد از کسب مدال برنز کیمیا علیزاده، گفت: من از کیمیا همیشه توقع مدال...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، سرمربی تیم ملی تکواندو بعد از کسب مدال برنز کیمیا علیزاده، گفت: من از کیمیا همیشه توقع مدال داشتم و اگر کارت ما را نمی سوزاندند صددرصد کیمیا مدال طلا می‌گرفت.

57336674
57336674

مهرو کمرانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از ریو، بعد از کسب مدال برنز کیمیا علیزاده، اظهار کرد: من از کیمیا همیشه توقع مدال داشتم. خود او این توقع را در من ایجاد کرد. به این سبب که او در هر مسابقه با تمام توان حضور داشت.

او در مورد آسیب کیمیا گفت: متاسفانه کیمیا نزدیک به المپیک یک آسیب خار پاشنه داشت و به این سبب درد زیادی را تحمل می‌کرد. من مجبور شدم برنامه تمرینی او را عوض کنم اما قول دادم که او را به المپیک برسانم و این کار را کردم. خوشبختانه کیمیا با همان تمرینات توانست موفق شود و اگر آن داوری درست انجام می‌شد و کارت ما را نمی سوزاندند، صددرصد کیمیا مدال طلا می‌گرفت.

کمرانی ادامه داد: کیمیا پیش از این جونز انگلیسی را دو بار در گرندپری و جهانی شکست داد. اکنونم خوشحالم که دست پر برگشتیم؛ هرچند که کیمیا لایق مدال طلای مسابقات المپیک بود.

او در مورد استرس کیمیا در مسابقات المپیک گفت: المپیک با همه مسابقات متفاوت است. برای خود کیمیا نیز این احساس عجیب بود ولی آن را تجربه کرد. خود او فکر نمی‌کرد که روزی در جو مسابقات المپیک قرار بگیرد ولی این اتفاق افتاد. من می‌دانستم این اتفاق برای او رخ خواهد داد، چون او بازیکن کم تجربه‌ای است و این اولین المپیکی بود که تجربه می‌کرد.

کمرانی در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: او در رده جوانان بازی زیادی نداشت و المپیک هم که کاملا متفاوت است. جو سالن بر روی کیمیا اثر گذاشت. ولی خوشبختانه او موفق شد در بازی‌های آخر در مقابل حریفان تایلند و سوئد که حریفان خوبی بودند و سال‌ها در جوانان مبارزه می‌کردند. آن‌ها را شکست دهد و خود کیمیای واقعی را به نمایش بگذارد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که دلیل فریادهایتان روی نیمکت ناشی از استرس بود، گفت: من استرس نداشتم اما چون می‌دانستم کیمیا، کیمیای همیشگی نیست سعی می‌کردم با داد و فریادم کیمیا را به خود بیاورم. او در راند اول و دوم متاثر از جو المپیک نبود. اما در راند سوم همه گفتند کیمیا بدنش خالی شده است. با وجودی که کیمیا یک سال و نیم در این وزن مبارزه کرده بود، اما در راند سوم متوجه شدم که این اتفاق برای او افتاده است و من سعی می‌کردم با فریادم او را از این جو خارج کنم.

کمرانی ادامه داد: متاسفانه بازی که می‌توانست با نتیجه 7 بر یک به پایان برسد با نتیجه 7 بر 6 به پایان رسید و من در آن لحظه از دست کیمیا خیلی عصبانی شدم.

او در پاسخ به این سوال که گویا کیمیا از شما خواست تا آرام باشید نیز تصریح کرد: نه نه، آن موقع کیمیا اشاره می‌کرد که متوجه حرف من شده است. من و کیمیا همیشه این علامت را داریم که اگر کیمیا در بازی متوجه صدای من شود و بداند که چه می‌گویم با تکان دادن دستش این موضوع را به من گوشزد کند. ولی همه فکر کردند که او می‌خواسته مرا آرام کند.

کمرانی تاکید کرد:  او می‌گفت متوجه شدم، تکرار نکن. این علامت‌های خاصی است که از هفت سالگی که مربی کیمیا بوده‌ام، داشته‌ایم. منتهی من در بازی دوم با اسپانیا حس می‌کنم جو بیشتر روی کیمیا تاثیر گذاشت. از یک سو فشار روحی و روانی ناشی از اینکه تنها نماینده دختر تکواندو در المپیک بود و از سوی دیگر باخت فرزان عاشورزاده سبب استرس او شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو ادامه داد: هیچ کس تصور نمی کرد که فرزان عاشورزاده با آن همه خصوصیات و برتری‌ها که داشت حذف شود. او واقعاً برای ما یک قهرمان بود. اما متاسفانه با یک اشتباه بسیار کوچک از دور مسابقات خارج شد و این روی کیمیا تاثیر زیادی گذاشت. ولی در نهایت کیمیا توانست مدال برنز را کسب کند. باز هم من می‌گویم ما توقع طلا را از کیمیا داشتیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «کمرانی: توقع طلا از کیمیا داشتیم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?