کد مطلب:  3121 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ورزش موج سواری چیست؟

ورزش موج سواری چیست؟

 کایتینگ یا همان کایت سرفینگ (به زبان انگلیسی Kitesurfing یا Kiteboarding نوشته میشود) ورزشی است که در آن ، ورزشکار بر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کایتینگ یا همان کایت سرفینگ (به زبان انگلیسی Kitesurfing یا Kiteboarding نوشته میشود) ورزشی است که در آن ، ورزشکار بر روی یک تخته کوچک مخصوص موج سواری قرار میگیرد (این تخته surfboard یا kiteboard خوانده میشود) و با وزش باد بر روی سطح آب حرکت می کند. از جمله سبک های مختلف کایتینگ میتوان به سبک آزاد (این سبک رایجترین سبک کایتینگ می باشد که در آن از یک کایت (بادبادک) و تخته موج سواری استفاده میشود ) , سبک دنبال کشی و همچنین موج سواری که در آن ورزشکار بر روی یک تخته مخصوص موج سواری بر روی موج های بزرگ به حرکت در میآید، نام برد.

ورزش بادسواری روی آب در بازیهای المپیک ریودوژانیرو برزیل در سال 2016 از فهرست رشته های ورزشی المپیک حذف خواهد شد و بجای آن کایتینگ اضافه می شود.

اتحادیه بین المللی قایقرانی اعلام کرد بعد از بازیهای تابستانی امسال رشته کایتینگ جایگزین بادسواری خواهد شد.

این تصمیم باعث تعجب جامعه ورزشکاران بادسواری در انگلیس شده است.

ورزشکاران این رشته که از این تصمیم ایساف دچار تعجب و یاس شده اند. یک درخواست آنلاین برای واداشتن ایساف به تجدیدنظر دراین باره و حفظ آن در رشته های ورزشی المپیک راه اندازی شده است.

برای این درخواست بیش از 1600 امضا جمع شده و مورد حمایت برایونی شاو دارنده مدال برنز المپیک قرار گرفته است.

استفان پارک مدیر المپیک اتحادیه قایقرانی انگلیس این اقدام را حیرت آور توصیف کرد و نیک دمپسی که در بازیهای چین چهارم شد این تصمیم را غیرمنتظره خواند.

: برای دریافت مشاوره درباره ورزش موج سواری چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورزش موج سواری چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید