کد مطلب: 4181 درج نظر
رنگ‌ های آشپزخانه

رنگ‌ های آشپزخانه

اگر از یکنواختی آشپزخانه خود خسته شده‌اید و نمی‌دانید چطور این وضعیت را تغییر دهید، راه‌های بسیاری برای...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر از یکنواختی آشپزخانه خود خسته شده‌اید و نمی‌دانید چطور این وضعیت را تغییر دهید، راه‌های بسیاری برای رهایی از این شرایط وجود دارد که استفاده از رنگ‌‌ یکی از آن‌هاست.
همه ما می‌دانیم که رنگ به هر شیء بی‌جان زندگی می‌بخشد. پس چه خوب است که از آن در آشپزخانه که به نوعی، قلب خانه ما محسوب می‌شود به بهترین وجه استفاده کنیم و آشپزخانه‌مان را با رنگ‌های زیبا زینت دهیم.

رنگ‌های آشپزخانه

رنگ، نقشی مهم در طراحی آشپزخانه دارد، زیرا می‌تواند درخلق و خوی افراد، بسیار مؤثر باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که سایه‌ روشنی از قهوه‌ای، زرد، صورتی و آبی داشته باشند. رنگ، همچنین در کوچک یا بزرگ جلوه دادن فضای آشپزخانه نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. ترکیبی متناسب از رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون می‌تواند آشپزخانه شما را جذاب‌تر و شادتر از قبل جلوه دهد.
مطالعات در این زمینه، حاکی از این است که رنگ در روحیه افراد خانه می‌تواند تأثیر بگذارد. برای مثال، رنگ قرمز تعداد ضربان نبض و سرعت تنفس را افزایش داده، اشتهای افراد را زیاد می‌کند یا رنگ زرد به‌ویژه زرد ملایم احساس شادی را به بیننده القاء می‌کند؛ از همین رو طراحان و تولیدکنندگان وسایل آشپزخانه (کابینت، سنگ‌فرش و ...) محصولات خود را با تنوع رنگ عرضه می‌کنند.

آشپزخانه‌های سفید: ماندگار وایده‌آل

بسیاری از افراد بر این باورند که تنها رنگ مناسب برای آشپزخانه، رنگ سفید است. آن‌ها عاشق ظاهری تمیز، پاکیزه هستند. رنگ سفید به دلیل روشنی و شفافیت برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است زیرا فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.
و اما چرا سفید؟!

رنگ سفید می‌تواند زمینه‌ای مناسب برای هر رنگ دیگری باشد. همچنین به دلیل آشکارتر بودن کثیفی و لک، روی رنگ سفید تمیز کردن سطوح به مراتب آسان‌تر است. همچنین ترکیب رنگ سفید با آبی، زیبایی و اثربخشی خاصی ایجاد می‌کند.
رنگ روشن برخی عناصر طراحی مانند کف پوش یا پرده می‌تواند فضای آشپزخانه را گرم‌تر جلوه دهد؛ بنابراین استفاده از یک رنگ به عنوان رنگ پایه و اصلی و به کارگیری یک یا دو رنگ به عنوان رنگ مکمل‌ ایده خوبی خواهد بود.
برای مثال، در طراحی رنگ خانه خود از ترکیب 60،30،10 استفاده کنید. یعنی سه رنگ انتخاب کنید: رنگ اول که رنگ پایه و اصلی است، معمولاً 60% فضا را یعنی دیوارها یا کابینت‌ها را پوشش می دهد؛ رنگ دوم در 30% فضا و برای کف‌پوش، فرش‌ها و پنجره‌ها استفاده می‌شود و 10% باقی مانده برای ظروف، تابلوها و سایر وسایل به کارگرفته شود.

در طراحی رنگ‌های مکمل، باید از دو رنگ متضاد استفاده شود؛ این نوع طراحی، دکوراسیون خانه را لطیف و هنری‌تر می‌سازد.

رنگ‌های خنثی مثل قهوه‌ای روشن، سیاه، سفید، کرم و سایه‌ روشنی از خاکستری را می‌توان تقریباً با هر رنگ دیگری هماهنگ کرد. از همین رو بهتر است برای کابینت‌ها که بخش عمده دکوراسیون خانه را به خود اختصاص می‌دهد از رنگ های خنثی استفاده شود. نوعی دیگر از طراحی مطلوب، پیروی از رنگ‌هایی است که در طبیعت وجود دارند مانند آبی آسمانی یا طیف‌های مختلف سبز، خاکی یا زرد روشن و تیره، که فضای آشپزخانه را بسیار آرامش بخش می سازند.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «رنگ‌ های آشپزخانه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 6 = ?