کد مطلب:  55244 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کیم جونگ اون برخی اختیاراتش را به خواهرش "واگذار" کرد

کیم جونگ اون برخی اختیاراتش را به خواهرش "واگذار" کرد

سرویس اطلاعاتی کره جنوبی می‌گوید کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برخی اختیاراتش را به خواهرش کیم یو جونگ محول کرده است.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از این نهاد اطلاعاتی کره جنوبی می‌گوید، رهبر کره شمالی شماری از این اختیارات را به دیگر مشاوران نزدیکش هم واگذار کرده است.

کیم یو جونگ، خواهر جوان‌تر کیم جونگ اون است که سمت ارشدی در کادر رهبری کره شمالی دارد. درباره او گفته شده که به پدرش بسیار نزدیک بوده و پدرش همیشه به خاطر علاقه به سیاست و هوش بالا در بچگی از او تعریف می‌کرده است.

هر بار که وضعیت رهبری کره شمالی مبهم می‌شود، نام او به عنوان جانشین احتمالی برادرش مطرح می‌شود.

طبق گزارش بی‌بی‌سی، کیم بیونگ کی، نماینده حزب دموکراتیک و ها تای میونگ از حزب آینده متحد کره‌جنوبی گفته‌اند که سازمان اطلاعاتی این کشور در نشستی برای نمایندگان مجلس به آنها گفته است این کار رهبر کره شمالی اقدامی برای "کاهش استرس کیم جونگ اون در امر حکومت‌داری و پرهیز و اجتناب از مسؤولیت در شکست‌هاست."

سرویس اطلاعاتی کره جنوبی گفته است رهبر کره شمالی "کماکان قدرت مطلقه" را دارد اما اخیرا به تدریج برخی اختیاراتش را واگذار کرده است.

این نهاد اطلاعاتی کره جنوبی می‌گوید، این به معنای آن نیست که جانشین احتمالی کیم جونگ اون تعیین شده یا کشور در حال حاضر به دست جانشین او اداره می‌شود.

خبرگزاری یونهاپ گزارش داده است کیم جونگ اون به جز خواهرش، در زمینه اقتصادی اختیاراتش را به پاک پونگ-جو، معاون رئیس حزب کارگران کره و نایب رئیس کمیسیون قدرتمند اداره امور داخلی داده و کیم توک هان که اخیرا نخست‌وزیری کره شمالی را به عهده گرفته هم برخی اختیارات رهبری را عهده‌دار شده است.

نظر خود را درباره «کیم جونگ اون برخی اختیاراتش را به خواهرش "واگذار" کرد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید