گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز، شایعه یا واقعیت ؟ | آسمونی
کد مطلب: 47510 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز، شایعه یا واقعیت ؟

گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز، شایعه یا واقعیت ؟

رییس بیمارستان علامه کرمی اهواز، توضیحاتی درخصوص شایعه انتشار خبر "گروگانگیری نوزادان" در فضای مجازی ارائه داد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز - kidnapping of quadruplets in a hospital in Ahvaz
گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز - kidnapping of quadruplets in a hospital in Ahvaz
گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز - kidnapping of quadruplets in a hospital in Ahvaz

به گزارش آسمونی : ویسی رییس بیمارستان علامه کرمی اهواز گفت: انتشار خبر "گروگانگیری نوزادان" در فضای مجازی سبب تنویر افکار عمومی شده است.او افزود: در تاریخ 10 مرداد 98 خانم بارداری به دنبال بارداری 4 قلو با سن بارداری 31 هفتگی (7 تا 9 هفته پیش از موعد) به صورت سزارین وضع حمل کرده و در هنگام وضع حمل تیم کامل پزشکان متخصص زنان، بیهوش، جراحی عمومی، اورولوژی و فوق تخصص نوزادان به همراه کادر مجرب اتاق عمل حضور فعال داشته اند.

ویسی تصریح کرد: نتیجه وضع حمل 4 نوزاد نارس IUGR به وزن‌های یکهزار و 200 گرم، یکهزار و 140 گرم، یک هزار و 180 گرم و کمتر از 950 گرم بود که بلافاصله به بخش nicu (مراقبت‌های ویژه نوزادان) منتقل می‌شوند.

این مقام مسئول اذعان داشت: در طی مدت 58 روز بستری ، این نوزادان تحت مراقبت قرار می‌گیرند، بطوری که تا امروز وزن هر کدام به ترتیب یکهزار و 900 گرم، 2 کیلوگرم و یکهزار و 755 شده است.

رییس بیمارستان علامه کرمی اهواز اظهار کرد: قل چهارم متأسفانه بدلیل وزن بسیار کم زمان تولد در تاریخ 22 شهریور 98 فوت کرد که از تاریخ 23 شهریور 98 خانواده چهارقلو‌ها برای بردن جسد قل چهارم اقدام نکرده اند.

او ادامه داد: بیمارستان 30 میلیون ریال و کمیته امداد 30 میلیون ریال از مانده فرانشیز این نوزاد متوفی را تقبل کرده اند و کمیته امداد 50 میلیون ریال هم وام به آن‌ها اختصاص داده است و در نهایت با رایگان شدن فرانشیز همچنان قل متوفی در بیمارستان نگهداری می‌شود.

ویسی درخصوص 3 قل دیگر و مادر نوزادان بیان داشت: کل فرانشیز مانده 58 میلیون و 731 هزار ریال است که پدر نوزادان فرانشیز یک میلیون و 240 هزار تومان برای مادر و فرانشیز 2 میلیون تومان برای نوزادان پرداخت کرده و کل مبلغ مانده فرانشیز بیمارستان حدودا 55 میلیون تومان است.او ادامه داد: یک قل نوزادان در تاریخ 31 شهریور 98 مرخص، قل دیگر در تاریخ 2 مهر 98 مرخص و قل سوم در تاریخ 4 مهر 98 مرخص شده است.

رییس بیمارستان علامه کرمی اهواز اظهار داشت: در تاریخ 4 مهر 98، مرتضی موصلی رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خوزستان از موضوع 4 قلو‌ها مطلع شد و به منظور بازدید در بیمارستان حضور یافت و پس از تشکیل جلسه هیات مدیره بیمارستان، مقرر گردید باتوجه به منویات مقام عظمای ولایت، مبنی بر ترویج فرزند آوری مبلغ 400 میلیون ریال از مانده فرانشیز قل‌های زنده تخفیف داده شود.

به گفته این مقام مسئول، از تاریخ پنجشنبه 4 مهر 98 تا به امروز طبق گزارش واحد ترخیص بیمارستان هیچکس برای ترخیص نوزادان مراجعه نکرده است که مبلغ مانده لازم جهت ترخیص به آن‌ها اعلام گردد.ویسی گفت: به منظور دفاع از زحمات پرسنل خدوم بیمارستان و حمایت نهاد‌ها و ارگان‌ها در خاتمه بطور مختصر به استحضار مردم سرافراز و آزاده می‌رساند:

  1. استفاده از واژه گروگانگیری که می‌تواند بار حقوقی داشته باشد زیبنده ادبیات اجتماع و زحمات پرسنل خدمتگزار نیست.
  2. کلیه خدمات لازم این 4 قلو‌ها به موقع و درجا و در بهترین شرایط ارائه شده است.
  3. فوت قل چهارم بدلیل وزن بسیار پایین بوده و رسیدگی نکردن اصلا شایسته حُرمت این واحد نیست.
  4. براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در کمک و تشویق به فرزند آوری جامعه، کمیته امداد امام خمینی حدود 500 میلیون ریال از هزینه این هموطنان گرامی را تقبل کرده است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز، شایعه یا واقعیت ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «گروگانگیری 4 قلو‌ها در بیمارستانی در اهواز، شایعه یا واقعیت ؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?