کد مطلب:  48052 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کیانوش رستمی از دنیای وزنه برداری خداحافظی می کند

کیانوش رستمی از دنیای وزنه برداری خداحافظی می کند

ملی‌پوش وزنه برداری کشورمان گفت: اگر در المپیک 2020 شرکت نکنم، احتمالا از وزنه‌برداری خداحافظی می‌کنم.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کیانوش رستمی از وزنه برداری خداحافظی می کند - Kianoush Rostami will say goodbye to weightlifting
کیانوش رستمی از وزنه برداری خداحافظی می کند - Kianoush Rostami will say goodbye to weightlifting
کیانوش رستمی از وزنه برداری خداحافظی می کند - Kianoush Rostami will say goodbye to weightlifting

به گزارش اسمونی : کیانوش رستمی ملی‌پوش دسته 96 کیلوگرم وزنه‌برداری ایران این روز‌ها در کشور سوئیس به سر می‌برد و روز شنبه به همراه سهراب مرادی دیگر ملی پوش ایرانی این دسته، در رقابت‌های گزینشی المپیک در شهر تراملان این کشور روی تخته می‌رود. در این باره دارنده مدال طلای المپیک ریو، با سایت weightliftinghouse گفت‌و‌گویی انجام داده است که در زیر مشروح آن را می‌خوانید.اوت شدن در تایلند برای من خیلی بد بود

کیانوش رستمی اظهار کرد: نمی‌دانم امتیاز این مسابقات به امتیازات من برای حضور در المپیک توکیو اضافه می‌کند یا خیر. برای من خیلی بد بود که در مسابقات قهرمانی جهان که در تایلند برگزار می‌شد، در مهار وزنه 180 کیلوگرم اوت شوم. خیلی بد شانس بودم، چون وقتی روی صحنه رفتم در همان حرکت اول متوقفم کردند و بدنم سرد شد حالا به این مسابقات آمدم چرا که آخرین دوره از مسابقات گزینشی بازه 6 ماهه دوم محسوب می‌شود.

اگر در توکیو حضور نداشته باشم، ممکن است وزنه‌برداری را کنار بگذارم

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران ادامه داد: باید در این مسابقه شرکت کنم و شاید بعد‌ها فدراسیون جهانی امتیازات من را برای المپیک توکیو قبول کند. یک دسته بالا‌تر آمدم و به دسته 96 کیلوگرم رسیدم. می‌خواهم به المپیک بروم و همه زندگی‌ام وزنه‌برداری است. اگر به توکیو برسم، سومین المپیکی خواهد بود که می‌توانم مدال بگیرم و این برای من خیلی خوب است. سعی می‌کنم در المپیک 2020 حاضر باشم، اما اگر در توکیو حضور نداشته باشم، ممکن است وزنه‌برداری را کنار بگذارم. حضور نداشتن در المپیک من را ناراحت می‌کند و حالا از رسانه‌ها، فدراسیون جهانی و همه می‌خواهم به من کمک کنند تا به المپیک برسم.

در تایلند آماده بودم اما اتفاق بدی برایم رخ داد

دارنده مدال طلای دسته 85 کیلوگرم المپیک 2016 ریو درباره رقابت‌های جهانی وزنه‌بردرای تایلند که با اوت شدنش در این بازی‌ها همراه شد، تصریح کرد: اول می‌خواستم وزنه 180 کیلوگرم را در حرکت یک‌ضرب بزنم. سپس به 179 کیلوگرم کاهش دادم، اما به من گفتند نمی‌توانم این وزنه را بزنم. من 5 دقیقه روی تخته بودم و این اتفاق بدی برای هر کسی خواهد بود. در تایلند آماده بودم و می‌خواستم در حرکت یک‌ضرب وزنه 195 کیلویی را بزنم.چرا یک وزنه‌بردار پاک را ناامید می‌کنند؟ لطفا به من کمک کنید!

او درباره این موضوع که گفته می‌شود در بازی‌های گزینشی سوئیس امتیازی به منظور کسب سهمیه المپیک برایش لحاظ نمی‌شود خاطرنشان کرد: لطفا به من فرصت بدهید چرا که می‌توانم به المپیک بروم. اسم من به موقع برای مسابقات سوئیس ارسال نشد. 20 روز است که خوب نخوابیدم. در تمام عمرم، دوپینگ نکردم و پاک هستم. چرا یک وزنه‌بردار پاک را ناامید می‌کنند؟ لطفا فقط به من کمک کنید. اگر امتیاز المپیک به من داده شود، همه دنیا را سورپرایز خواهم کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره کیانوش رستمی از دنیای وزنه برداری خداحافظی می کند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «کیانوش رستمی از دنیای وزنه برداری خداحافظی می کند» در کادر زیر بنویسید :

9 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید