کد مطلب:  17004 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی کیانوش رستمی

بیوگرافی کیانوش رستمی

کیانوش رستمی متولد 1 مرداد 1370 در اسلام آباد غرب کرمانشاه، وزنه بردار است. متولد بخش کوزران است، دیپلم...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

درباره کیانوش رستمی

کیانوش رستمی متولد 1 مرداد 1370 در اسلام آباد غرب کرمانشاه، وزنه بردار است.

 متولد بخش کوزران است، دیپلم کامپیوتر دارد و در مقطع لیسانس تربیت بدنی در دانشگاه آزاد را ادامه داد، 4 تا خواهر و سه تا برادر دارد، هیچ کس فکر نمیکرد او وزنه بردار شود.

شروع فعالیت

 بواسطه برادرش که وزنه بردار بود با این رشته آشنا شد در همان روز اول بخاطز فیزیک بدنی اش همه باحالت تمسخر به او میگفتند به درد کشتی میخورد نه وزنه بردار،اما تشویق برادرش باعث شد او این رشته را ادامه دهد.

سایر ورزش های مورد علاقه اش

 می گوید اوایل سررشته ای از وزنه برداری نداشتم، و قبل از آن در ژیمناستیک، واتر پلو و کاراته کار کرده بودم و در همه آنها جز بهترین ها بودم.

اولین مسابقه رسمی

 در مسابقات استانی کرمانشاه به همره افراد بزرگتر از خودم وزنه زدم و سوم استان شدم فکر کنم در دوضرب نزدیک به 50 کیلوگرم زدم البته آن موقع 11 ساله بودم.

دلخوری از مسئولان !

 من وقتی از مسابقات جهانی با مدال طلا برگشتم 20 نفر از مسئولان به خانه ما آمدند و فقط یک سکه برای من آوردند. کاش می‌ آمدند چای و شیرینی خود را می‌خوردند و می‌ رفتند.

 خانواده ما احترام دارد. اگر بخاطر پدر و مادرم نبود خیلی اتفاقات دیگری آنجا می‌افتاد اما پدر و مادر من مسن هستند و کوچکترین موضوعی در روحیه آنها تاثیر می‌ گذارد.

حرفه ای بجز ورزش دارید ؟

 خیر. من ورزش را کنار بگذارم فقط می‌خوابم (با خنده). اما به نظرم یک ورزشکار وقتی ورزش را کنار گذاشت بهتر است بمیرد زیرا بزرگ می شود جدا می گویم وقتی بمیرد بزرگ می‌ شود.

شکستن رکورد جهان

 کیانوش رستمی در مسابقات بین‌المللی وزنه‌ب رداری جام فجر در حرکت 2ضرب وزنه 220 کیلوگرمی را مهار کرد تا ضمن شکست رکورد این حرکت، به حدنصابی جدید از رکورد مجموع دست پیدا کند.

طلای المپیک 2016 و شکستن رکورد

 رستمی در المپیک ریو 2016 با حرکت یک ضرب 179 کیلو و دو ضرب 217 و در مجموع 396 کیلوگرم علاوه بر کسب مدال طلا توانست رکورد المپیک رو جابه جا کند.

بهترین رکوردهای کیانوش رستمی

 • وزن :85-
 • یک‌ ضرب :178کیلوگرم(2014)
 • دوضرب :220کیلوگرم(2016)
 • مجموع :395کیلوگرم(2016)

افتخارات کیانوش رستمی

  المپیک تابستانی

 • مدال نقره 85 کیلوگرم لندن (2012)

  قهرمانی جهان

 • مدال طلا 85 کیلوگرم پاریس (2011)
 • مدال طلا 85 کیلوگرم آلماتی (2014)
 • مدال نقره 85 کیلوگرم هیوستون (2015)

  بازی‌های آسیایی

 • مدال نقره 85 کیلوگرم اینچئون (2014)

  قهرمانی آسیا

 • مدال نقره 85 کیلوگرم تونگلینگ (2011)
 • مدال نقره 85 کیلوگرم پیونگتائک (2012
آیا کیانوش رستمی ازدواج کرده؟

 کیانوش رستمی ازدواج نکرده و در حال حاضر مجرد است.

موفقیت‌های بین‌المللی کیانوش رستمی

 وی در سال‌های 2011 میلادی و 2012 میلادی موفق به کسب نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا شد. وی در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان 2011 در شهر پاریس فرانسه به مدال طلا دست یافته‌است و همچنین در رقابت‌های المپیک لندن، موفق به دریافت مدال نقره شد.

کیانوش رستمی در المپیک ریو

 رستمی در دومین دوره حضور خود در مسابقات المپیک توانست در مسابقات وزنه‌برداری وزن 85 کیلوگرم المپیک ریو، ضمن کسب مدال طلا، هم رکورد مجموع المپیک را بشکند و هم برای دومین بار رکورد مجموع جهانی را از آن خود کند. وی در بازی‌های المپیک تابستانی 2016 در دسته 85 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا و جابجایی رکورد به میزان 396 کیلوگرم مجموع المپیک شد. بنابراین رستمی برای دومین دوره پیاپی اولین ورزشکار ایران در المپیک بود که اولین مدال کاروان ورزشی ایران را به دست آورد. 

کیانوش رستمی در المپیک لندن

 در بازی‌های المپیک تابستانی 2012 لندن، در وزن 85 کیلوگرم مردان با 171 کیلوگرم در یک ضرب، 209 کیلوگرم در دو ضرب و مجموع 380 کیلوگرم پس از آدریان زیلنسکی از لهستان و آپتی آیوکادوف از روسیه، موفق به دریافت مدال برنز شد؛ و پس از 4سال و در پی مثبت اعلام شدن نتیجه دوپینگ آپتی آیوکادوف مدال نقره بازیها به کیانوش رسید.

کیانوش رستمی در مسابقات جهانی قزاقستان 

 رستمی در حالی کار خود را در مسابقات جهانی قزاقستان آغاز کرد که تمام نگاه‌ها به او بود تا بالاخره ایران نیز در این رقابتها صاحب مدال شود.

 در گروه A دسته 85 کیلوگرم 10 وزنه ‌بردار حضور داشتند که رقابت اصلی میان کیانوش رستمی، آپتی آیوکادوف و آرتیم اوکولوف از روسیه، ایوان مارکوف از بلغارستان، اندری ریباکو از بلاروس بود.

ر ستمی در پایان با ثبت رکورد 178 کیلوگرم در یک ضرب، 213 کیلوگرم در دوضرب و 391 کیلوگرم در مجموع مدال طلا جهان را برگردن آویخت.

 او در یک ضرب مدال نقره کسب کرد و در دوضرب مدال طلا را بدست آورد. 

کیانوش رستمی
کیانوش رستمی

کیانوش رستمی و شکستن رکورد جهان

 کیانوش رستمی در مسابقات بین‌المللی وزنه‌برداری جام فجر در حرکت 2ضرب وزنه 220 کیلوگرمی را مهار کرد تا ضمن شکست رکورد این حرکت، به حدنصابی جدید از رکورد مجموع دست پیدا کند.

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی کیانوش رستمی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی کیانوش رستمی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید