مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  20002 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خودمشمول پنداری برای دور زدن قانون/ «به‌چپ‌چپ» وسط حرکت مستقیم!

خودمشمول پنداری برای دور زدن قانون/ «به‌چپ‌چپ» وسط حرکت مستقیم!

به گزارش آسمونی، صرف نظر از اینکه پای کدام دلال ها وسط بازی عجیب نوراللهی و عالیشاه قرار دارد، صرف نظر از...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، صرف نظر از اینکه پای کدام دلال ها وسط بازی عجیب نوراللهی و عالیشاه قرار دارد، صرف نظر از اینکه چرا برخی بازیکنان عنان و اختیارشان را به دست برخی دلال‌ها می دهند، صرف نظر از همه این موارد، باید تاکید کرد که قانون هم اشکالاتی دارد.

2158336
2158336

به این بخش از حرف های درست طاهری دقت کنید: «وقتی چنین اتفاقی روی می‌دهد و بازیکن خودش را مشمول می‌کند و باشگاه را در مقابل عمل انجام شده قرار می‌دهد معلوم است آن عرق و تعصبی که صحبتش می‌شود وجود ندارد».

این بخش از حرف های طاهری بسیار مهم است. اصل ماجرا این است: قانونی وجود دارد که می توان آن را به محض برخورد با کوچکترین ناملایمتی یا بیرون ماندن از ترکیب یا هر دلیل دیگری، به واسطه آن، تعهدات به باشگاه را عامدانه پیچاند و رفت.

بحث ما عالیشاه و نوراللهی نیستند، آنها کار غیر قانونی نکرده اند اما می توانند هر لحظه که بخواهند از تیمشان جدا شوند و به جای دیگری با قراردادی بهتر یا تضمین بازی برتر بروند و به سادگی از باشگاه خودشان عبور کنند.

این بخش از قانون اشکال دارد و باید تصحیح شود. حتی خروج سروش رفیعی از تراکتور هم در میانه فصل با استناد به قانون چندان خوب نیست و آن هم اشکال دارد چرا که مربی از ابتدای فصل نمی تواند هیچ برنامه بلند مدت «حداقل یک ساله» داشته باشد و هر روزی که خدمت سربازی تمام شد بازیکن می تواند دستش را به جیبش فرو ببرد و در پنجره زمستانی سوت زنان خارج شود.

این نه برای پرسپولیس و تراکتور سازی که برای همه لیگ از منظر فنی اشکال دارد و باید روی حرف های طاهری خوب دقت کرد و سازمان لیگ به این مسئله ورود کند و با نشست با روسای سازمان وظیفه عمومی این موضوع را در جهت اعتلای فوتبال و ثبات آن  حل کند. این نمی شود که هر بازیکنی هر لحظه که دلش خواست قراردادش را با باشگاه خود فسخ کند و برود دنبال سرنوشت خودش در باشگاهی دیگر.

خود مشمولی
در چنین شرایطی واقعا معلوم نیست باید چه کرد و چگونه جلو رفت. این کار اساس باشگاه ها را به هم می ریزد و بازیکن را وادار می کند به دور زدن باشگاه با روش های قانونی. در این میان اینکه دلال ها می آیند و از این فرصت استفاده می کنند و به باشگاه های دولتی ضربه می زنند و جیب خود را پر پول می کنند بماند که البته به اندازه بحث اصلی این مقال آن هم مهم است. در هر صورت باشگاه پرسپولیس امروز مستاصل شده و تنها بیننده ماوقعی است که قرار نبود تا آخر امسال وجود خارجی داشته باشند.

اینکه چرا بازیکنان هم وسط فصل قصه «خودمشمولی» را رقم زده اند قطعا مربوط به وسوسه های مالی نیز می شود و به نظر می رسد برای ایجاد عدالت در فوتبال باید به این مسئله رسیدگی شود. حالا پرسپولیس و تا حدودی هم شاید - شاید - تراکتور سازی«با از دست دادن سروش رفیعی» به مشکل برخورد کنند اما بحث فراتر از این حرف هاست و آنجاست که قانون به دلالها اجازه می دهد برنامه همه باشگاه ها را به هم بریزند که این خوب نیست.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خودمشمول پنداری برای دور زدن قانون/ «به‌چپ‌چپ» وسط حرکت مستقیم! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خودمشمول پنداری برای دور زدن قانون/ «به‌چپ‌چپ» وسط حرکت مستقیم!» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید