کد مطلب:  52512 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد

خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد

استاندار خراسان رضوی گفت: بنا به گزارش های کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، استان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد - Khorasan Razavi is still in the red state
خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد - Khorasan Razavi is still in the red state
خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد - Khorasan Razavi is still in the red state

به گزارش آسمونی : بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی که با حضور جمعی از پزشکان متخصص در محل سالن شهید باهنر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: هر اقدامی که در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در استان انجام می‌شود باید به تایید دانشگاه علوم پزشکی برسد.وی افزود: برای بهتر اداره کردن استان باید همه در کنار هم برای توسعه و تامین سلامت مردم تلاش کنند، این سیاستی بوده که تاکنون در دستور کار استان قرار داشته است.

رزم‌حسینی با بیان اینکه معمولا هفته‌ای یکبار با کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان جلسه‌ای برگزار می‌کند، عنوان کرد: در جلسه امروز کمیته علمی که به منظور هم‌اندیشی و با حضور روسای سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، در مجموع نظر اعضاء این کمیته بر این بود که کماکان استان در وضعیت قرمز قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی در خصوص مصوبات این جلسه، گفت: چنانچه تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، باز شدن دانشگاه‌ها و مدارس بعد از 20 فروردین ماه باشد، قرار شد کمیته علمی ستاد استان مراکز تجمعی غیر ضروری مثل کتابخانه‌ها یا فرهنگ‌سراها را به ستاد استانی اعلام کنند تا در دستور کار قرار گرفته و در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود.

وی با تاکید بر ارائه آموزش‌های لازم از جمله رفتارهای اجتماعی به شهروندان تصریح کرد: نیاز است آموزش‌های رفتارهای اجتماعی و سبک زندگی جدید توسط کارشناسان و اهل فن به مردم ارائه شود.

رزم‌حسینی با اشاره به یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، بیان کرد: قرار شد پیوست فرهنگی، اجتماعی و هنری استراحتگاه‌ها و نقاهتگاه‌ها آماده شود.

استاندار خراسان رضوی ضمن تشکر از زحمات پرستاران و خادمان بخش سلامت، خاطرنشان کرد: مصوب شد که بعد از اعلام نیروی انسانی و کادر درمانی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان، تلاش شود در حد مقدورات استان و بخش خصوصی این نیاز برای کمک به بخش درمان نیز تامین شود.

گفتنی است قرار شد کمیته علمی ستاد، گزارشی مبسوط از نتایج غربالگری انجام شده در استان را در جلسات بعدی ارائه کند.

: برای دریافت مشاوره درباره خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید