کد مطلب:  41405 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سفیر کنیا به وزارت‌ خارجه احضار شد

سفیر کنیا به وزارت‌ خارجه احضار شد

به گزارش آسمونی:"رقیه سوبو" سفیر کنیا در تهران توسط مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه احضار شد. بهرام قاسمی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سفیر کنیا به وزارت‌ خارجه احضار شد
سفیر کنیا به وزارت‌ خارجه احضار شد

به گزارش آسمونی:"رقیه سوبو" سفیر کنیا در تهران توسط مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه احضار شد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سفیر کنیا در تهران احضار شده است، گفت: به دنبال صدور رای دادگاه کنیا مبنی بر نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی به نام‌های احمد ابوالفتحی و سید منصور موسوی، روز گذشته رقیه سوبو سفیر کنیا در تهران توسط مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به رای مذکور به وی ابلاغ گردید.

در این دیدار مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه با ابراز ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران از رای ناعادلانه دادگاه کنیا، به طرف کنیایی اطلاع داد که جمهوری اسلامی ایران سفیر خود در کنیا را جهت مشورت به تهران فراخوانده است. سفیر کنیا نیز در این دیدار اظهار کرد که مراتب اعتراض و ناخرسندی کشورمان را به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.

قاسمی در خصوص موضوع احضار سفیر کنیا به وزارت امور خارجه افزود: دادگاه عالی کنیا بهمن ماه سال گذشته در رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم مذکور، ضمن تبرئه آنان از اتهامات وارده، حکم آزادی هر دو نفر را صادر کرد، لکن با مداخلات غیر قضایی در این روند، پلیس کنیا از اجرای حکم و بازگشت این دو نفر به ایران ممانعت کرد و متاسفانه روز جمعه گذشته دیوان عالی کنیا رای دادگاه عالی آن کشور را نقض کرد و دو ایرانی را به زندان بازگرداند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خود را درباره «سفیر کنیا به وزارت‌ خارجه احضار شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید