کد مطلب: 16709 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حضور ملکه ها در خیابان های تهران

حضور ملکه ها در خیابان های تهران

پوشش هر کس بنا به سلیقه و اعتقادات و شخصیت هر فرد می تواند متفاوت باشد اما رعایت یک چارچوب کلی به شکلی که...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

حضور ملکه ها در خیابان های تهران

پوشش هر کس بنا به سلیقه و اعتقادات و شخصیت هر فرد می تواند متفاوت باشد اما رعایت یک چارچوب کلی به شکلی که هنجارهای اجتماعی جامعه حفظ شود در سلامت جامعه و فرهنگ کشور تاثیر عمیقی دارد.

 این روزها برخی دختران و پسران ایران با پوشیدن مانتوها و تی شرت های پشت نویسی شده به بیلبوردهای متحرکی تبدیل شده اند.

تیشرت ها و مانتوهایی که روی آنها جملاتی انگلیسی تایپ شده و در خیلی از موارد فرد بدون توجه به معنا و مفهوم این جملات لباس را خریداری می کند. جملاتی از قبیل:

" keep calm and carry on"  یا " keep calm I am queen" و یا " I do pick on my body.It is a thing" و...که حتما متوجه آن بر روی مانتوهای دخترانه و تیشرت های پسرانه و یا حتی در شبکه های اجتماعی که با موج طنز همراه بوده، شده اید.

queen111

و اما ریشه کامل این نوشته ها

«kcco» مخفف عبارتی است که این روزها روی لباس برخی دختر پسرهای تهرانی و حتی شهرستانی نقش بسته و اگر از هر کدام از آنها معنای این پیام را بپرسید، شاید خیلی معنی آن را به درستی ندانند. ماجرا از این قرار است که در دوران جنگ جهانی دوم، دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس مجموعه ای پوستر طراحی و توزیع می کند که در آنها پیام هایی از طرف جورج ششم پادشاه این کشور، با هدف روحیه دادن به مردم و سربازانِ در حال جنگ حک شده است. بالای این پوسترها هم به نشانه پادشاه انگلیس، عکس یک تاج سلطنتی طراحی شده است. پوسترهای اول و دوم این مجموعه پوستر 20تایی چاپ و در سطح گسترده ای هم توزیع می شود؛ اما سومین پوستر این مجموعه هیچ وقت رسانه ای نمی شود؛ چرا که برای زمانی پیش بینی شده بود که خاک انگلیس اشغال شده باشد تا این پوستر به سربازان روحیه برای ادامه دادن بدهد. پوستری که روی آن نوشته شده بود:«آرام باشید و ادامه دهید.»
پوستر اول و دوم این مجموعه با این پیام ها:«آزادی در خطر است، با هرچه می توانید از آن دفاع کنید.» و «شجاعت شما، خوشرویی شما و ثبات قدم شما برای ما پیروزی می آورد.»

queen123

زن و شوهر ابدا کننده این پروژه

سالها بعد زن و شوهری که در یک کتابفروشی کار می کردند، یکی از این پوسترها را در جعبه ای از کتابهای قدیمی پیدا می کنند و از آن خوششان می آید. آنها پوستر را قاب کرده و روی دیوار کتابفروشی خود نصب می کنند. در سالهای بعد آنها فهمیدند که مشتریان هم به این پوستر علاقه مند هستند و برخی می خواهند آن را بخرند، پس شروع به چاپ از روی این پوستر کردند.از سال 2000 به بعد این پوستر به طرز چشمگیری در دنیا معروف می شود و اخبار تلویزیونی و مقاله های مطبوعات این جمله را نقل می کنند. رواج این پوسترها به نحوی بود که جمله اول آن نوشته می شد و بقیه آن به سلیقه فرد بستگی داشت. مثلا می توانی بنویسی آرام باش و قهوه بخور یا آرام باش؛ امروز تولد من است، آرام باشید من یک ملکه هستم و غیره.

الان با گذشت سال ها از این اتفاق، هنوز تب «آرام باشید» پایین نیامده و در دنیا طرفداران خود را دارد. جالب است بدانید حتی سایتی با همین عنوان وجود دارد که این امکان را به مشتری های خود می دهد که روی هر کالایی به سلیقه خود جمله مورد نظرش را بعد از «آرام باش» حک کند.

نظر شما همراهان آسمونی در این خصوص چیست؟

آیا پیروی کردن از مد به هر شکل و شمایلی به بهانه آزادی در پوشش صحیح است؟

شخصیت و تربیت خانوادگی چقدر در این موضوع دخیل است؟

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «حضور ملکه ها در خیابان های تهران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?