کد مطلب:  48031  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کیهان کلهر و خنیاگران مهر در مهم‌ترین نمایشگاه جهانی موسیقی می‌نوازند

کیهان کلهر و خنیاگران مهر در مهم‌ترین نمایشگاه جهانی موسیقی می‌نوازند

وومکس امسال چهره‌ای کاملا ایرانی دارد؛ علاوه بر آنکه قرار است کیهان کلهر ، آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی کمانچه،...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کیهان کلهر دریافت کننده جایزه وومکس
کیهان کلهر دریافت کننده جایزه وومکس


وومکس امسال چهره‌ای کاملا ایرانی دارد؛ علاوه بر آنکه قرار است کیهان کلهر ، آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی کمانچه، جایزه‌ی جهانی این رویداد را دریافت کند، به همراه اردال ارزنجان به اجرای موسیقی خواهد پرداخت. علاوه بر آن گروه خنیاگران مهر به سرپرستی بهزاد عبدی نیز در این رویداد اجرا خواهند داشت.

برگزارکنندگان این رویداد، علت اهدای این جایزه را به کلهر، تسلط و یگانگی مهارت این نوازنده چیره‌دست کمانچه در نوآوری و ایجاد زبان‌های جدید هیجان‌انگیز موسیقی و رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان، شمردند؛ حال قرار است کیهان کلهر به همراه اردال ارزنجان به مدتِ 40 دقیقه دونوازی کمانچه و باغلاما داشته باشند. از آن طرف گروهِ «خنیاگران مهر» نیز به سرپرستی بهزاد عبدی قطعاتی بی‌کلام را به اجرا درمی‌آورند. این انتخاب بر اساس رای داوران این اکسپو انجام شده است.

این گروه در «وومکس» به اجرای قطعاتی چون  پرواز برای قانون و‌ ارکستر،  تکسوار برای تار و ارکستر، با باران می‌رقصد برای قیچک و ارکستر،‌ ماه سکوت و تو برای کمانچه و ارکستر،  خاطرات رفته برای عود و ارکستر ، بزمان برای رباب و ارکستر،‌ کژال برای تارباس و ارکستر،‌ رقصان ساخته‌ی استاد علیزاده،‌ شورج بار قطعه‌ی ارمنی و لزگی قطعه آذری.

این قطعات همگی از ساخته‌های «عبدی» هستند و او خود رهبری ارکستر را نیز برعهده خواهد داشت. در این گروه مهرنام رستگاری (کمانچه)، سمانه باروتی و نازنین روستا (قیچک آلتو)، نگین زاده وکیلی (قیچک باس)، هیلا فیض‌پور (تار)،‌ ترگل خلیقی (تار و رباب)،‌ رخساره رستمی (عود)، بهاره حیدری (تارباس)، صدا سدیفی (قانون)، شیدا قاضی (نی)، مهرناز دبیرزاده (تنبک و سازهای کوبه‌ای) و عسل ملک‌زاده (دف و دایره می‌نوازند. مدیر اجرایی این گروه نیز «فرزام شکاری» است.

رویداد جهانی وومکس در سال 2016 نیز میزبان اجرای مشترک این دو هنرمند بوده است.
: برای دریافت مشاوره درباره کیهان کلهر و خنیاگران مهر در مهم‌ترین نمایشگاه جهانی موسیقی می‌نوازند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «کیهان کلهر و خنیاگران مهر در مهم‌ترین نمایشگاه جهانی موسیقی می‌نوازند» در کادر زیر بنویسید :

3 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید