کد مطلب:  495 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی کاترینا کایف

بیوگرافی کاترینا کایف

کاترینا کایف، بازیگر هندی بریتانیایی و مدل مشهور دنیای بالیوود است. او کایف بازیگری را در سال 2003 آغاز کرد و در حال حاضر جایگاه خوبی در سینمای هند دارد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاترینا کایف یکی از بازیگران سینمای بالیوود می باشد. آسمونی بیوگرافی و تصاویری از او را فراهم کرده که در این مطلب می خوانید.

درباره کاترینا کایف

کاترینا کایف 16 جولای 1984 با نام کاترینا تورگوت بازیگر هندی بریتانیایی و مدل سابق در هنگ کنگ به دنیا آمد. به دلیل شهروند بریتانیا بودن, او در هندوستان با یک ویزای کار فعالیت می‌کند. کاترینا در هنگ کنگ از یک پدر کشمیری هندی به نام محمد کایف و مادری انگلیسی به نام سوزانا تورگوت به دنیا آمد. هنگامی که او بسیار کوچک بود پدر و مادرش جدا شدند.
 
کاتریناکیف یک برادر و شش خواهر دارد. او و خانواده‌اش از هنگ کنگ به چین و سپس به ژاپن نقل مکان کردند، از آن جا هنگامی که هشت ساله بود به فرانسه رفت و پس از آن برای چند ماه کوتاه در سوییس، لهستان، آلمان، بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی زندگی نمود. او پس از آن با خانواده‌اش به هاوایی نقل مکان نمود و سرانجام به سرزمین مادری اش انگلستان رفت. هر چند بیش تر فرض می‌شود که کاترینا اهل لندن است، او پیش از مهاجرت پایانی به مومبای تنها سه سال در آن جا زندگی کرد.
 

زندگی هنری

کایف فعالیتش را در سال 2003 با فیلم ناموفق کایزد گوستاد به نام بوم آغاز کرد. در سال 2007 او با فیلم ویپول شاه به نام ناماستی لندن به موفقیت تجاری دست یافت و بعداً با بازی در فیلم‌های مردمحوری هم چون شریک، سرعت و سینگ پادشاه است، شناخت مردمی را به دست آورد. با وجود انتقادهای مختلف به خاطر جسارتش در بازی، کاترینا به عنوان بازیگر موفق تجاری در سینمای هند مطرح شده است.

فیلم های کاترینا کایف

سال نام فیلم
2017 جاگا جاسوس
2013 موج 3
2009 آبی
2009 نیویورک
2008 سلام
2008 نژاد
2007 استقبال
2005 سرکار
 

حقایق و حواشی

زندگی شخصی کاترینا به ویژه روابطش خوراک رسانه‌ ها بوده است. پس از سال‌ ها پنهان کاری، کاترینا در سال 2011 طی مصاحبه‌ای با یک مجله تأیید کرد که روابط جدی ای با سلمان خان داشته‌ است که در سال 2010 پایان یافت؛ و اما این هنرپیشه جوان در سال 2012 اعتراف به داشتن یک رابطهٔ جدید با رانبیر کاپور کرد ولی در سال 2015 این رابطه به جدایی انجامید.
 
کاترینا کیف اجازهٔ خرید خانه در هند را ندارد و به عنوان یک شهروند بریتانیایی فقط با استفاده از ویزای کار در هند، اجازه کار دارد.

گالری تصاویر

کاترینا کایف در برنامه تلویزیونی
کاترینا کایف در برنامه تلویزیونی
کاترینا کایف
کاترینا کایف و سلمان خان
 
کاترینا کایف در معارفه فیلم  نیویورک
کاترینا کایف در معارفه فیلم  نیویورک
 
کاترینا کایف با جواهرات پرحاشیه اش
کاترینا کایف با جواهرات خاص و پرحاشیه
 
katrina-kaif
کاترینا کایف در برنامه تلویزیونی
 
کاترینا کایف در فیلم موج 3
کاترینا کایف در فیلم موج 3
 
کاترینا کایف در فیلم سلام
کاترینا کایف در فیلم سلام
 
کاترینا کایف در کنار امیرخان
کاترینا کایف در کنار امیرخان
نظر خود را درباره «بیوگرافی کاترینا کایف» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید