کد مطلب:  47056 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی و گل رُز

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی و گل رُز

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ کاشیما آنتلرز / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ کاشیما آنتلرز / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی و گل رُز

استان ایباراکی یکی از مناطق مرکزی ژاپن است. فاصله نسبتاً زیادی بین ایباراکی و اوساکا در جنوب غربی ژاپن وجود دارد. اما دست تقدیر، این دو منطقه را با یک تیم فوتبال به یکدیگر مرتبط ساخت. در سال 1947 کارخانه فولاد سومیتومو یک تیم فوتبال در اوساکا تأسیس کرد. تیمی که تا مدتها در لیگ نیمه حرفه ای ژاپن بازی کرد اما توفیقی به دست نیاورد و سرانجام در سال 1975 به ایباراکی نقل مکان کرد. در آنجا هم موفقیتی در انتظار این تیم نبود و به یک آسانسور بین دسته اول و دوم تبدیل شده بود. اما از سال 1993 و با شکل گیری لیگ حرفه ای ژاپن، شرایط تمام تیمها تغییر کرد. از جمله نماینده سابق اوساکا که با اسپانسر جدید، شرایط مالی اش دگرگون شد. تیم منطقه ایباراکی و شهر کاشیما کار سختی داشت تا بتواند جواز حضور در لیگ حرفه ای را به دست آورد زیرا بسیاری این تیم را فاقد شرایط کافی برای حضور در جی. لیگ ( لیگ حرفه ای ژاپن ) می دانستند. اما بالاخره کاشیما ، رقبایی مثل « شیمیزو اس- پالس» را پشت سر گذاشت و با کسب تمام شرایط برای حضور در جی لیگ، به تیمی کاملا حرفه ای بدل شد.

kashima-antlers-logo-during-time
kashima-antlers-logo-during-time

لوگو و رنگ لباس این باشگاه با توجه به منطقه کاشیما که در آن بازی می کرد، انتخاب شد. کاشیما در ژاپنی به معنای « جزیره گوزن کوهی » است و تنها کافی بود که عبارت « آنتلِرز» که معنای شاخ گوزن می داد هم در برابر نام کاشیما قرار داده شود تا نام کنونی تیم شکل گیرد. از طرفی گوزن ها حیوانات آرامی هستند در عین حال به خاطر شجاعت شان و نبردهای خونینی که با شاخ های شان انجام می دهند، به یاد آورده می شوند. همین خصوصیات در مورد تیم کاشیما آنتلرز هم تعریف شد و گوزن به نماد این باشگاه مبدل شد. در ابتدا نماد باشگاه یک سپر با حاشیه قرمز بود و تصویر سر یک گوزن هم در سپر دیده می شد. ضمن این که نام تیم هم در بین شاخ های گوزن با الفبای ژاپنی خودنمایی می کرد. اما بعدها لوگوی تیم تغییراتی کرد. منطقه ایباراکی علاوه بر گوزن، با « گل رُز» شناخته می شود اما در اولین نماد کاشیما آنتلرز اثری از این گل نبود. به همین خاطر تغییراتی جزئی در لوگوی تیم ایجاد شد تا هم گوزن و هم گل رز در آن دیده شوند.

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی و گل رُز
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی و گل رُز

به همین خاطر شکل شاخ گوزن عوض شد. حالا شاخ گوزن به شکلی است که در نگاه اول، تصویر شاخ را می بینیم اما با دقت در پیچ و تابهای شاخ می توانیم به یاد خارهای گل رز بیفتیم. مسأله ای که طراحی آن  با برنامه ریزی و تفکر انجام گرفته است. کاشیمایی ها از سال 1998 هر ساله برای خود، یک شعار انتخاب می کنند. شعارها و کلماتی مثل چالش، آینده، پیروزی دوباره، لبخند با سربلندی و مبارزه. اما در بیشتر سالها شعار آنها« رویای فوتبال» بوده است. از آنجایی که این شعار هر سال تغییر می کند، نمی توان اثری از آن در لوگوی تیم پیدا کرد. تنها عبارتی که در نماد وجود دارد، اسم تیم ( کاشیما آنتلرز )  است که در پایین سر گوزن نوشته شده و واژه آنتلرز به صورت تحریری مشاهده می شود. سر گوزن در میان این لوگو قرار گرفته و زمینه آن هم دو رنگ قرمز و خاکستری است؛ رنگهایی که در پرچم کاشیما به کار رفته اند. سادگی، حرف اول را در نماد کاشیما می زند و به همین خاطر نباید به دنبال ستاره ای باشیم که یادآور تنها قهرمانی آنها در لیگ قهرمانان آسیا است. چون کاشیمایی ها فعلا نیازی به استفاده از ستاره در نماد خودشان، احساس نمی کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی و گل رُز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ کاشیما آنتلرز ، گوزن کوهی و گل رُز» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید