مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  51814 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کاشان در وضعیت قرمز کرونا

کاشان در وضعیت قرمز کرونا

دادستان عمومی و انقلاب کاشان در اطلاعیه ای وضعیت منطقه کاشان را از منظر بهداشتی با توجه به تعاریف مدیریت بحران در وضعیت قرمز خواند و بر لزوم توجه بیشتر مردم به نکات بهداشت فردی و عمومی برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کاشان در وضعیت قرمز کرونا - Kashan in red state of corona
کاشان در وضعیت قرمز کرونا - Kashan in red state of corona
کاشان در وضعیت قرمز کرونا - Kashan in red state of corona

به گزارش آسمونی : دکتر «روح الله دهقانی» دادستان عمومی و انقلاب کاشان در اطلاعیه ای وضعیت منطقه کاشان را از منظر بهداشتی با توجه به تعاریف مدیریت بحران در وضعیت قرمز خواند و بر لزوم توجه بیشتر مردم به نکات بهداشت فردی و عمومی برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.متن اطلاعیه دادستان کاشان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هم اکنون که امتحان دشواری پیش روی ملت شریف ایران قرار گرفته است و آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کاشان متمدن و بزرگ، سیر صعودی زیادی دارد اینجانب در راستای رسالت خود به عنوان مدعی العموم و در پاسخ به درخواست اساتید، دانشجویان، پزشکان، پرستاران، معتمدین و عموم مردم موارد زیر را به استحضار می رسانم.

مردم عزیز :

متاسفانه از منظر بهداشتی با توجه به تعاریف مدیریت بحران، هم اکنون در وضعیت قرمز قرار گرفته ایم ولی نحوه‌ی تردد و آمد و شد مردم در سطح شهر به گونه است که به نظر می رسد قاطبه ی جامعه، اطلاعات کافی در این خصوص ندارند لذا ضمن حفظ آرامش و پرهیز از هرگونه اقدام شتابزده و با توکل به مدد الهی عنایت فرمایید:  1. از لحظه خروج از منزل تا لحظه بازگشت، الزاما از دستکش و ماسک استفاده کنید و از دست زدن به سر و صورت اجتناب یا بصورت مداوم دستها را با آب و صابون به مدت نیم دقیقه بدقت بشویید.
  2. در محل کار، بهداشت شخصی و ضد عفونی کردن وسایل را فراموش نکنید و فقط و فقط آب جوش آنهم در لیوان های شخصی میل کنید و از خوردن صبحانه، میوه، قند و تنقلات و بیسکوئیت جدا پرهیز کنید.
  3. در لحظه ورود به اماکن عمومی و خودروها تمام پنجره ها را باز کنید.
  4. از ترددهای غیر ضروری در ادارات، دفاتر اسناد رسمی، مراکز تعویض پلاک، پاساژها و سایر مراکز پر ازدحام اکیدا خودداری و امورات خود را به ماه های آتی واگذارید.
  5. فریضه نماز را به صورت انفرادی و با مهر شخصی بخوانید.
  6. از اجاره دادن منازل خود به مهاجرینی که از شهرهای پر خطر وارد منطقه می شوند بخاطر حفظ جان خودشان و سلامت شهروندان خودداری کنید.
  7. ناظرین قاطعی برای مراعات بهداشت از سوی نانوایان و کسبه باشید و از خرید اقلام فله بشدت پرهیز کنید.
  8. ضمن تشکر از عموم داروخانه ها و فروشندگان لوازم بهداشتی و میوه فروشی ها چنان چه موردی از احتکار و گران‌فروشی از سوی صنوف فوق مشاهده کردید مراتب را به اتحادیه مربوطه، تعزیرات و دادستانی گزارش دهید و اطمینان داشته باشید هیچگونه مماشاتی با این متخلفین صورت نخواهد گرفت.

مدیران و کارفرمایان محترم:

اولا برای حفظ سلامت کارکنان از ورود ارباب رجوع بدون ماسک جلوگیری کنیم؛ ثانیا در خصوص تنظیف و ضد عفونی کردن مجموعه ها با حساسیت اقدام کنیم؛ ثالثا کلیه جلسات و نشست ها و اجتماعات را تعطیل کنیم؛ رابعا وسایل بهداشتی شامل ماسک و دستکش را در اختیار همکاران قرار دهیم؛ خامسا ترتیبی اتخاذ کنیم تا همکاران بصورت نوبه ای از مرخصی استحقاقی خود استفاده کنند بدیهی است چنانچه کارگری بدلیل عدم تامین وسایل ایمنی دچار مشکلی شود مسئولیت شرعی و قانونی آن بر عهده ی کارفرما خواهد بود.

در پایان ضمن تقدیر و تعظیم در برابر زحمات پرسنل خدوم پزشکی که الحق و الانصاف سربازان ایثارگر جبهه ی مقابله با این ویروس خانمان سوز هستند از خیرین بزرگوار و سازمان‌های مردم نهاد نیز می خواهم در این شرایط به یاری مسئولین و مردم  بشتابند چراکه امکانات موجود، به هیچ وجه کفاف مراجعات مردمی را نمی دهد.

فراموش نکنیم رعایت این نکات حق ما نیست بلکه تکلیف ما در خصوص سایر شهروندان است و هر کس در این مسیر با اقدامات و خدمات خود سبب حفظ جان اشخاص شود  مصداق آیه ی شریفه  « من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا» خواهد بود و هر کس با غفلت یا سوء‌استفاده از نیاز مردم سبب به خطر افتادن جان اشخاص شود مصداق آیه شریفه ی  « و من قتل الناس کما قتل الناس جمیعا» قرار می گیرد.

امیدوارم در این ماه غفران الهی همگان با استغفار از تقصیرات خود  و گوش فرا دادن به توصیه متخصصین و با حفظ همدلی و توسل به عنایات مولودین رجب از این امتحان الهی سربلند بیرون آییم.

ارادتمندشما؛ روح الله دهقانی «دادستان عمومی و انقلاب کاشان»

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره کاشان در وضعیت قرمز کرونا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کاشان در وضعیت قرمز کرونا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید