کد مطلب: 56166 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی کاملا هریس ، معاون اول پیشنهادی جو بایدن ؛ زن دو رگه سیاهپوست و آسیایی که به سنا راه یافته است

بیوگرافی کاملا هریس ، معاون اول پیشنهادی جو بایدن ؛ زن دو رگه سیاهپوست و آسیایی که به سنا راه یافته است

کاملا هریس نامادری دو فرزند است. این دختر و پسر، هریس را بسیار دوست دارند و برای او احترام زیادی قائل هستند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

زنی که توسط جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات آمریکا به عنوان معاون ‌اول پیشنهادی وی در انتخابات 2020 ریاست جمهوری معرفی شده، «کاملا هریس» است. در ادامه بیوگرافی او را در آسمونی ببینید.

بیوگرافی کاملا هریس

کاملا دوی هریس(Kamala Harris) متولد 20 اکتبر 1964 در اوکلند، کالیفرنیا است.

مادر کاملا هریس مهاجری از هند و پدر او اهل جامائیکا بودند. وی فارغ‌التحصیل دانشگاه هاوارد و دانشگاه کالیفرنیا، کالج حقوق هیستینگز است.

کاملا هریس، وکیل و سیاست ‌مدار آمریکایی است که از سال 2017 به عنوان سناتور تازه‌کار ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا مشغول به کار می‌باشد.

او که از اعضای حزب دموکرات است، دومین زن سیاه ‌پوست و نخستین جنوب آسیایی آمریکایی است که به سنا راه یافته ‌است.

هریس پیشتر از سال 2004 تا 2011 به عنوان 27امین دادستان ناحیه سانفرانسیسکو فعالیت کرده، سپس از سال 2011 تا 2017 به عنوان 32امین دادستان کل ایالت کالیفرنیا فعالیت کرد.

در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش برای سنا، باراک اوباما و جو بایدن از وی حمایت کردند.

در تاریخ 21 ژانویه 2019 رسما فعالیت کارزار انتخاباتی خود را برای نمایندگی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا اعلام کرد. مدت کوتاهی نامزد پیشتاز این رقابت بود تا این که در 3 دسامبر 2019 به مبارزات انتخاباتی خود پایان داد.
کاملا هریس توسط جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات آمریکا به عنوان معاون ‌اول پیشنهادی وی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 معرفی شد.

کاملا هریس در دهه 90، در دفتر دادستان ناحیه ای سانفرانسیسکو و دفتر دادستان شهری سانفرانسیسکو مشغول به کار بوده. در سال 2004، به عنوان دادستان ناحیهٔ سانفرانسیسکو انتخاب شد. هریس در انتخابات دادستانی کل ایالت کالیفرنیا در سال 2010 پیروز شد و در سال 2014 با اختلاف زیاد دوباره انتخاب شد.

وی در 8 نوامبر 2016، در انتخابات 2016 مجلس سنای ایالات متحده آمریکا، لورتا سانچز را شکست داد تا جانشین سناتور بازنشسته، باربارا باکسر شود، تا به عنوان سومین سناتور زن ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا و اولین سناتور هندی-جامائیکایی‌تبار تبدیل شود.

از زمانی که به عنوان سناتور برگزیده شد، از سیستم خدمات درمانی تک-پرداخت، تغییر در طبقه‌بندی فدرال ماری جوآنا، حفاظت شهری از مهاجران بدون مدرک، لایحه رؤیا و کاهش فشار مالیاتی برای طبقه کارگر و متوسط درعین افزایش مالیات برای شرکت‌ها و قشر ثروتمند آمریکا حمایت کرده‌است.

هریس از 1990 تا 1998 به عنوان قائم مقام دادستان ناحیه‌ای در شهرستان آلامدا، کالیفرنیا، فعالیت می‌کرد. او می‌گوید خواهان کار در زمینهٔ اجرای قانون بود چرا که می‌خواست «جایی باشد که تصمیمات گرفته می‌شوند.».
هریس در انتخابات سال 2003 دادستان ناحیه ای شهر و شهرستان سان فرانسیسکو را که دو دوره بود در این مقام حضور داشت شکست داد.

در دوره ای که هریس دادستان ناحیه ای سان فرانسیسکو بود نرخ محکومیت‌ها به خاطر جنایت از 52٪ در سال 2003 به 67٪ در سال 2006 افزایش یافت که بیشترین میزان در طول یک دهه بود، 85نرخ محکومیت‌ها برای قتل 85٪ بود و محکومیت‌ها برای قاچاقچیان مواد مخدر از 56٪ به 74٪ افزایش یافت.

این آمار تنها نشان دهنده محکومیت‌ها در محاکمه هاست در حالی که هریس بسیاری از پرونده‌ها را با توافق از طریق اقرار به جرم مختومه کرد.

او پس از در دست گرفتن این منصب علاقه خاصی به کم کردن بار پرونده‌های قتل از دوره قبلی داشت. هریس اعلام کرد که سیاهه‌ها آن دوره چندان مطلوب نبوده‌اند و برای افزایش محکومیت‌ها تا جای ممکن تلاش کرد. از 73 پرونده قتل در انتظار رسیدگی، 32 مورد به جرایم پایین‌تر مانند قتل شبه‌عمد محکوم شدند یا به جرایم دیگری چون حمله یا دزدی اقرار کردند و اتهامات قتل مختومه شدند.

زندگی شخصی کاملا هریس

کاملا هریس با داگلاس امهاف وکیل کالیفرنیایی ازدواج کرده ‌است.
این دو در سال 2014 در سانتا باربارا، کالیفرنیا ازدواج کردند.

خواهر هریس تحلیلگر سیاسی شبکه ام اس ان بی سی و شوهرخواهر هریس، تونی وست مدیرکل حقوقی اوبر و از مقامات ارشد سابق وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا است.

کاملا هریس نامادری دو فرزند است. این دختر و پسر، هریس را بسیار دوست دارند و برای او احترام زیادی قائل هستند.

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «بیوگرافی کاملا هریس ، معاون اول پیشنهادی جو بایدن ؛ زن دو رگه سیاهپوست و آسیایی که به سنا راه یافته است»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?