کد مطلب:  8908 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کفاشیان : همکاری با کی روش را ادامه می دهیم

کفاشیان : همکاری با کی روش را ادامه می دهیم

1393/11/06به گزارش آسمونی علی کفاشیان پس از جلسه دیروز هیأت رئیسه گفت: امروز مسائل مختلفی را مورد بررسی قرار...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش آسمونی علی کفاشیان پس از جلسه دیروز هیأت رئیسه گفت: امروز مسائل مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم و در مورد بندهای مختلف مطرح شده در مجمع برای رفع ابهامات مالی بررسی و صحبت کردیم. حدود 70درصد این موارد برطرف شده و 30درصد بعدی هم در آینده برطرف خواهد شد.

وی در مورد حذف تیم ملی عنوان کرد: می‌دانید کارلوس کی‌روش تا پایان جام جهانی 2018 با ما قرارداد دارد، قرار است او هفته آینده به جلسه کمیته فنی بیاید و گزارش خود را در راستای عملکرد تیم در کمیته فنی و توسعه مطرح کند.

کفاشیان ادامه داد: مدارک ما کامل بود و باید دید که چه بررسی‌هایی از سوی نماینده‌های ما انجام شده و چه چیزی به آنها اعلام کردند.

وی افزود: چند سال قبل وقتی یک بازیکن ما با توجه به دو اخطاره بودن در میدان حاضر شد نتیجه را 3 بر صفر کردند. باید تمام مسائل مربوط به این پرونده را بررسی کنیم و ببینیم که چه اتفاقی افتاده که رأی را به ما ندادند. شاید ایراد از ما بوده که این موضوع را به فیفا اطلاع ندادیم. باید بررسی دقیقی انجام دهیم تا به نتیجه برسیم چرا که بازیکنی که تست او مثبت شده نمی‌تواند چه در باشگاه و چه در تیم ملی فعالیت کند.

اگر مدارک ما درست نبوده باشد این بازیکن باید در بازی بعدی برای تیمش به میدان برود. اما اگر عبدالزهرا به میدان نرود معلوم می‌شود که مدارک ما درست بوده است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در رابطه با اینکه پیگیری پرونده عبدالزهرا در آینده چه نفعی می‌برند، خاطرنشان کرد: این مسئله نفع خاصی برای ما ندارد اما باید ببینیم بر چه اساسی این تصمیمات گرفته شده اگر کار ما اشتباه بوده حداقل یک نکته جدید یاد می‌گیریم تا دیگر دچار این اشتباهات نشویم یا اینکه آنها قانون را دور زدند باز هم این مسئله برای ما تجربه خواهد شد.

کفاشیان در مورد حمله تند کارلوس کی‌روش به مربیان ایرانی اظهار داشت: این ادبیات را نمی‌پسندیم این ادبیات نه از سوی کی‌روش و نه از سوی مربیان ایرانی قابل قبول نیست. هر دو طرف باید کدورت‌ها را کنار بگذارند تا دیگر شاهد این نوع ادبیات نباشیم.

وی در رابطه با اینکه آیا تیم ملی توانسته انتظارات مردم را برآورده کند، عنوان کرد: هیچ وقت نمی‌توانیم خودمان را قدرت مطلق آسیا بدانیم، اکنون می‌بینیم تیم‌ها در آسیا به هم نزدیک شدند، کره جنوبی، ازبکستان در دیداری نزدیک به مصاف یکدیگر رفتند که کره به سختی ازبکستان را برد.

ژاپن با شکست مقابل امارات از مسابقات حذف شد. امروزه همه کشورها در فوتبال سرمایه‌گذاری می‌کنند و در این رشته ورزشی پیشرفت زیادی داشتند. شما دیدید که ما در دیدار مقابل عراق با وجود 10نفره شدن چقدر تلاش کردیم با وجود عدم کسب نتیجه مردم از عملکرد تیم ملی راضی بودند اگر ما از بخش پایه حمایت نداشته باشیم در آینده مشکلاتمان بیشتر از حال خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که دیگر چهره‌های سرشناسی در فوتبال پایه دیده نمی‌شود اظهار داشت: باید تیم‌های پایه خود را تقویت کنیم چه در عرصه باشگاهی و چه در عرصه استانی باید در رده پایه فعالتر باشیم همه کشورها در حال سرمایه‌گذاری هستند امارات چند سال است در رده پایه کار قوی انجام می‌دهد که دیدید نتیجه آن همین تیم خوبی است که آنها در مسابقات دارند. باشگاه‌های ما باید بیشتر به فکر رده پایه باشند.

کفاشیان در رابطه با اینکه آیا بحث فساد در فوتبال روی عملکرد تیم ملی تأثیر منفی گذاشته است این بحث‌ها مطرح نیست ما باید بتوانیم از لحاظ ابزاری باشگاه‌هایمان را تقویت کنیم. در فوتبال ایران خیلی‌ها فقط تیم فوتبال هستند و چیزی به نام باشگاه وجود ندارد باید نظارت قوی‌تری روی عملکرد تیم‌های پایه داشته باشیم و تا وقتی که در موضوع پایه قوی نیستیم و فقط به صورت اسمی فعالیت در این رده را دنبال می‌کنیم به جایی نمی‌رسیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با میزان رضایتش از عملکرد تیم ملی عنوان کرد: از عملکرد تیم ملی راضی هستم با تدارکات کمی که داشتیم توانستیم بازی‌های خوبی انجام دهیم البته در بازی آخر وقتی وارد بحران شدیم بچه‌ها نتوانستند مدیریت بحران کنند و خود را در زمین پیدا کنند.

وقتی که بازیکنان خودشان را در زمین پیدا کردند خیلی زود گل تساوی را خوردیم اخراج مهرداد پولادی به نوعی تیم را دچار بحران کرد. اگر برنامه‌ریزی خوبی می کردیم می‌شد در آن شرایط از لحاظ بحرانی تیم را بهتر اداره کرد البته بعد از اخراج پولادی فشار حریف خیلی زیاد شد و ما گل بعدی را دریافت کردیم. در کل عملکرد تیم ملی خوب بود و در بازگشت تیم ملی به استقبال کاروان می‌روم.

کفاشیان در مورد ادامه همکاری با کارلوس کی‌روش عنوان کرد: کی‌روش برای خود شروطی دارد و برای رسیدن به موفقیت ابزار می‌خواهد گاهی ما با حداقل امکانات کار می‌کنیم، ما کار سختی داریم و در جام ملت‌های آسیا دیدید که تیم‌ها چقدر قوی و نزدیک به هم شدند. برنامه ریزی می‌کنیم و از دولت و جاهای دیگر کمک می‌گیریم تا از لحاظ منابع مالی نیازهایمان را تأمین کنیم. اگر دلمان بسوزد و بخواهیم به موفقیت برسیم باید حمایت شویم.موفقیت تیم ملی خواست مردم است و باید با فراهم کردن برنامه‌های مورد نظر کادر فنی شرایطمان برای رسیدن به جام جهانی را فراهم کنیم.

کفاشیان در رابطه با اینکه آیا همکاری با کی‌روش ادامه پیدا می‌کند، تصریح کرد: همکاری ما ادامه پیدا می‌کند، برنامه‌های کادر فنی در کمیته توسعه و فنی بررسی خواهد شد شما می‌دانید تیم ما جدید شده و بازیکنان جوان زیادی در آن حاضر هستند باید همکاری لازم به وجود بیاید تا شرایط تیم بهتر شود.

وی در مورد اینکه بین کی‌روش و مربیان ایرانی ارتباط خوبی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مربیان ایرانی گذشت زیادی دارند و به خاطر تیم ملی همکاری لازم را با کی‌روش انجام می‌دهند. آنها دور هم جمع می‌شوند و اختلافات را کنار می‌گذارند.

وی در مورد اینکه آیا کی‌روش هم گذشت خواهد کرد، اظهار داشت: قطعاً او هم گذشت می‌کند و تعامل خوبی خواهد داشت.

کفاشیان در مورد اینکه شهاب‌الدین عزیزی خادم اعلام کرده دستمزد کی‌روش بالا است و قیمت او به ما نمی‌خورد عنوان کرد: قرارداد کی‌روش با فوتبال ایران بسته شده و نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم.

وی در مورد اینکه آیا ممکن است فدراسیون فوتبال قرارداد کی‌روش را فسخ کند، عنوان کرد:ما باید در این مدت هزینه‌ها را بررسی کنیم و ببینیم برای دستمزد کی‌روش و برنامه‌های تیم ملی آیا دولت ما را تضمین می‌کند یا نه و سپس در مورد تمدید همکاری وارد عمل شویم.

: برای دریافت مشاوره درباره کفاشیان : همکاری با کی روش را ادامه می دهیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «کفاشیان : همکاری با کی روش را ادامه می دهیم» در کادر زیر بنویسید :

3 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید