کد مطلب: 42184 درج نظر
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ یوونتوس ، نمادی که تغییر کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی یوونتوس ، نمادی که تغییر کرد باشگاه...

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

یوونتوس ، نمادی که تغییر کردباشگاه یوونتوس را همواره با عنوان « گورخرها » می شناسیم . پیراهن راه راه مشکی و سفید این تیم ، یادآور این حیوان است و حتی نماد باشگاه هم یک گورخر است .

به همین خاطر دیدن لوگوی قبلی یوونتوس که یک بیضی بود ، داخل آن عبارت JUVENTUS نوشته شده بود و دو رنگ سیاه و سفید در آن به صورت راه راه قرار داشت ، مساله عجیبی به نظر نمی رسید . شاید تنها نکته عجیب ، وجود یک اسب درون لوگو بود . اما چرا اسب ؟!البته طراحان لوگوی یووه اشتباه نکرده بودند . اسبی که روی دو پای خود ایستاده بود ، نماد شهر تورین بود و تصویر این اسب را می توان روی پرچم شهر تورین هم مشاهده کرد . آسمونی ، به همین خاطر است که این اسب ، حتی در نماد همشهری یووه ، یعنی تیم تورینو هم با ژست همیشگی خود دیده می شود .

از سال 1905 به بعد ، راه راه پوشان یوونتوس ، همواره از آرم بیضی شکل با راه راه سیاه و سفید و نماد شهر تورین در لوگوی باشگاه استفاده کردند . گاهی اسم یوونتوس در زمینه آبی قرار گرفت و حتی گاهی اوقات ، یک تاج به لوگو اضافه شد . زمانی هم که تیم به 10 قهرمانی در سری آ رسید ، یک ستاره بالای لوگو قرار گرفت ، ستاره ای که البته خیلی زود دوتا شد . اما نماد باشگاه همیشه ثابت ماند تا نشان دهنده تاریخ ، هویت و پیراهن باشگاه باشد .اما از دو سال قبل علامت باشگاه تغییر کرد و دو حرف لاتین تبدیل به لوگوی یوونتوس شد . دو علامتی که به نظر می رسد یکی از آنها حرف J است و دیگری j . اما آیا این دو حرف می توانند یک نماد فوتبالی باشند ؟ جواب مثبت است !

آسمونی ، کافی است یکی از حروف را 180 درجه بچرخانیم و یک توپ فوتبال هم در برابر هم آن قرار دهیم . در این حالت می بینیم که لوگو تبدیل به نمادی از یک فوتبالیست می شود . از طرف دیگر ، این حروف طوری طراحی شده اند که شبیه عدد 11 هستند ، عددی که تعداد بازیکنان یک تیم فوتبال را نشان می دهد و با توجه به رنگ مشکی لوگو در بخش سفید رنگ لباس یوونتوس ، می توان آن را به 11 بازیکن یوونتوس تشبیه کرد .حتی می توان با چرخش 180 درجه ای لوگو ، نمادی از دو انسان را دید که سر یکی از آنها به سمت پایین است اما نفر دوم در پشت سر او قرار گرفته است ، نشانه ای از بازیکنان و هواداران باشگاه که باید در تمام لحظات تلخ و شیرین ، پشت یکدیگر بوده و از هم ، حمایت کنند .

 

 

ثبت نظر درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ یوونتوس ، نمادی که تغییر کرد»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت