کد مطلب:  25148 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آغاز تحقیقات قضایی در مرگ میوه فروش قمی

آغاز تحقیقات قضایی در مرگ میوه فروش قمی

به گزارش آسمونی ، ماموران شهرداری قم قصد داشتند خودروی وانت میوه‌ فروشی را که در خیابان سد معبر کرده بود...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

آغاز تحقیقات قضایی در مرگ میوه فروش قمی
آغاز تحقیقات قضایی در مرگ میوه فروش قمی

به گزارش آسمونی ، ماموران شهرداری قم قصد داشتند خودروی وانت میوه‌ فروشی را که در خیابان سد معبر کرده بود توقیف کنند اما مرد میوه‌ فروش دقایقی بعد به طرز عجیبی جانش را از دست داد.

یک روز بعد، مرگ این میوه‌ فروش ابعاد گسترده‌ ای پیدا کرد و تصاویر این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. حتی کار به جایی رسید که رانندگان وانت‌های فروش میوه در قم در اعتراض به حادثه عصر شنبه ، خروجی میدان میوه و تره‌بار قم را بستند. اما آیا واقعا مأموران شهرداری باعث مرگ این میوه‌فروش شده‌اند یا عوامل دیگری در مرگ او دخیل بوده است؟

از شامگاه شنبه در فضای مجازی خبرهای زیادی درباره مرگ یک راننده میوه‌فروش در قم منتشر شد. در برخی خبرها آمده بود که مأموران شهرداری بعد از روبه‌رو شدن با راننده وانتی که سد معبر کرده بود با او درگیر شده و باعث مرگش شدند. برخی کانال‌ های رسمی‌تر اما جانب احتیاط را گرفته و اعلام کردند با وجود اینکه مأموران شهرداری به این میوه‌فروش تذکر دادند اما هرگز او را مورد ضرب و شتم قرار نداده‌اند. اما واقعیت چه بود و این حادثه چگونه اتفاق افتاده است؟

  • حادثه به روایت شاهد عینی :

مردی که در محل حادثه ، مغازه‌ای دارد در توضیح آنچه اتفاق افتاده به همشهری گفت: آن روز داخل مغازه بودم که یک لحظه آمدم بیرون تا هوا بخورم. همان موقع دیدم چند ماشین شهرداری توقف کردند و مأموران به سمت وانت مرد میوه‌فروش رفتند. یکی، دو نفر از مأموران شهرداری بدون اینکه مرد میوه‌فروش متوجه شود می‌خواستند ماشین او را ببرند. وقتی راننده متوجه آنها شد شروع به التماس و خواهش کرد که ماشینش را نبرند اما چند نفر از آنها او را کنار می‌کشیدند تا ماشین را ببرند.

در این لحظه کم‌کم افراد بیشتری آنجا جمع شدند و حتی پدر و مادر راننده وانت هم آمدند و از مأموران می‌خواستند که ماشین پسرشان را به پارکینگ نبرند. اما یکی از مأموران اصرار می‌کرد که حتما باید وانت به پارکینگ منتقل شود. در این لحظات بود که راننده با دست به شیشه ماشینش کوبید و آن را شکست. مأموران شهرداری سعی می‌کردند مانعش شوند اما فایده نداشت.

این شاهد عینی ادامه داد: من قسم می‌خورم که مأموران شهرداری او را کتک نزدند اما درگیری باعث شد که حالش بد شود و روی زمین بیفتد. با افتادن او مأموران شهرداری هم آنجا را ترک کردند و بعد هم او فوت شد. پدر مرد میوه‌فروش یک مغازه دارد که آن را اجاره داده بود و آنجا موتورفروشی شده بود. او هم هر روز با وانت جلوی مغازه پدرش میوه می‌فروخت و مزاحمتی برای کسی نداشت و همه از او و پدرش راضی بودند.

مرد دیگری که شاهد این ماجرا بود نیز گفت: وقتی مأموران شهرداری اعلام کردند که می‌خواهند وانت را به پارکینگ منتقل کنند، میوه‌فروش اصرار کرد که اگر لازم است تعهد می‌دهد اما مأموران کوتاه نیامدند و در نهایت یک جرثقیل برای بکسل کردن ماشین آوردند و در آن هنگام بود که راننده وانت بالای ماشین رفت و فریاد می‌زد. او می‌گفت که چرا نمی‌گذارید کاسبی کنم؟

وی ادامه داد: یکی از مأموران شهرداری گفت اگر تعهد بدهی ماشین را نمی‌بریم و او از بالای وانت پایین آمد و چون فکر می‌کرد همه‌‌چیز تمام‌شده آن طرف خیابان رفت اما چند دقیقه بعد سر و صدایی بلند شد و متوجه شدم او روی زمین افتاده و بعد هم امدادگران اورژانس او را به بیمارستان بردند که فوت شد.

  • درگیری در کار نبود

در همین حال حمیدرضا عابدی خرسند، مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم درباره این حادثه به همشهری گفت: ساعت19:30 شنبه همکارانم در بخش تخلفات شهری شهرداری قم در خیابان شاهد غربی با وانت‌باری روبه‌رو شدند که ایجاد سد معبر کرده و مرتکب تخلف شده بود.

همراه مأموران شهرداری، ضابط قضایی و مأمور انتظامی نیز حضور داشتند و به‌دلیل اینکه درگیری ایجاد نشود مأموران به آرامی به این راننده متخلف تذکر دادند که معبر را باز کند اما او شروع به داد و فریاد کرد و ناگهان شیشه خودروی خودش را که یک وانت پیکان بود شکست. این در حالی بود که همه این صحنه‌ها توسط مأموران شهرداری فیلمبرداری شد و آنها هیچ درگیری‌ ای با این راننده وانت نداشتند.

وی ادامه داد: با وجود جوسازی این راننده مأموران شهرداری او را آرام ‌کردند و چند دقیقه بعد از او تعهد گرفتند که دیگر سد معبر انجام ندهد. راننده وانت تعهدنامه را امضا کرد و اثر انگشت زد و حتی مأموران از انتقال خودروی وی به پارکینگ خودداری کردند و او رفت اما ظاهرا حدود 40 دقیقه بعد در نزدیکی خانه‌ اش که در همان اطراف بود بی‌حال شد و سرش با زمین یا جدول کنار خیابان برخورد کرد.

عابدی ادامه داد: در ادامه امدادگران اورژانس درحالی‌که هنوز این راننده زنده بود خود را به محل حادثه رساندند و وی را به بیمارستان الزهرا منتقل کرد اما 2ساعت بعد خبر رسید که وی جانش را از دست داده است. عابدی هرگونه درگیری بین متوفی و مأموران شهرداری را تکذیب کرد و گفت: از همه این ماجرا به‌طور کامل فیلمبرداری شده و در تصاویر به‌وضوع مشخص است که هیچ درگیری رخ نداده است.

منبع : همشهری آنلاین

: برای دریافت مشاوره درباره آغاز تحقیقات قضایی در مرگ میوه فروش قمی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آغاز تحقیقات قضایی در مرگ میوه فروش قمی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید