مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  13471 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
یک سبد ژله ای - ژله سبد گل

یک سبد ژله ای - ژله سبد گل

اين ژله كه بيش تَر شبيه يک اثر هنری است تا خوراكی می تواند ميهمانان شما را تا ساعت ها محسور زيبايی و خلاقيت...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

jelly-flowers
jelly-flowersاین ژله که بیش تَر شبیه یک اثر هنری است تا خوراکی می تواند میهمانان شما را تا ساعت ها محسور زیبایی و خلاقیت آن کند .پس اگر می خواهید میز شامی متفاوت داشته باشید حتما آن را درست کنید.

درست کردن این ژله دارای سه مرحله است : گلها ، برگها ، سبد گل

 ژله گل یا رولی

مواد لازم: 
  • پودر ژله (دلخواه): 1 بسته
  • بستنی وانیلی: 1/2 لیوان
  • آب جوش: یک لیوان سرخالی
طرز تهیه:

در ابتدای کار یک بسته پودر ژله را با یک لیوان سرخالی آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید. ژله حل شده رو داخل مایکروویو بگذارید یا روی حرارت کتری .جوری که در آخر هیچ دانه ژلاتینی باقی نمانده باشد و ژله کاملا یکدست بشود. کمی صبر کنید تا ژله سرد شود ( همینکه از دمای جوش اولیه بیفتد کافیست). حالا بستنی را اضافه کنید. برای درست کردن این ژله لازم نیست بستنی را بگذارید بیرون تا آب شود می توانید مستقیم از فریزر خارج کنید و داخل ژله بریزید. به آهستگی بستنی را با ژله مخلوط کنید. همینکه بستنی آب شود کفایت میکند. زیاد هم نزنید که کف روی ژله از بین میرود و ژله شما دو رنگ نخواهد شد. ظرف تفلون نچسبی را انتخاب کنید و رویش سلفون بکشید. حالا ژله را داخل آن بریزید و برای 45 دقیقه داخل یخچال بگذارید. ژله را از یخچال بیرون آورده با استفاده از چاقویی که به وسیله آب داغ گرم کرده ایم دور تا دور ژله رو میبریم که از قالب جدا شود. بعد روی یک سطح صاف قرار میدهیم. حالا نوارهایی به پهنای دو سانت به صورت موج دار روی ژله ایجاد کنید تا بعد از رول شدن شبیه به یک گل رز در آید . آرام شروع به رول کردنش کنید و سریع داخل یخچال بگذارید.

سایر نکات: به جای بستنی وانیلی میشود از بستنی رنگی مثل توت فرنگی یا موز هم استفاده کرد. اندازه ظرف خیلی مهم است چون ضخامت توی این ژله بسیار مهم است اگه زیادتر یا کمتر از یک سانت باشد ژله میشکند. سینی که میخواهیم ژله را درونش بریزیم باید خیلی کم چرب بشود اگر زیاد چرب بشود هنگام رول کردن بهم نمی چسبد. زیاد هم نزدن بستنی نیز در این ژله مهم است چون اگه زیاد هم بزنید بستنی کامل در ژله حل میشود و وقتی تو سینی میریزید ژله در قسمت زیر و بستنی در قسمت رو قرار نمیگیرد.

ژله برگ گل

مواد لازم:

پودر ژله لیمو: 1 بسته آب جوش: 1 لیوان سر خالی بستنی وانیلی: 1/2 لیوان

طرز تهیه :

در این مرحله کار یک بسته پودر ژله لیمو را با یک لیوان سرخالی آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید بعد روی کتری قرار بدهید تا هیچ پودر ژلاتینی باقی نماند. زمانی که ژله سرد شد بستنی را که به دمای محیط رسیده و کاملا آب شده است را به ژله اضافه کنید اگر ژله گرم و بستنی به دمای محیط نرسیده باشد باعث بریدن بستنی خواهد شد و ما یک رنگ سبز یکدست نخواهیم داشت. ژله و بستنی رو خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شود و یک رنگ سبز یکدست بدست آید. ظرفی رو انتخاب کنید و با سلفون بپوشانید و کمی آن را چرب کنید حالا ژله را بریزید و بگذارید به مدت یک ساعت داخل یخچال. ژله را از یخچال بیرون آورده و با استفاده از یک چاقو که با آب داغ گرم شده روی ژله شکل هایی از برگ به صورت ذهنی بکشید یا از قالب برگ کمک بگیرید. به آرامی برگها را بردارید و داخل یک سینی که با آب خیس شده است قرار بدهید که در هنگام دیزاین بتوانید به راحتی برگها را بردارید و دچار مشکل نشوید.

ژله سبد گل

مواد لازم:

پودر ژله بلوبری: 1بسته آب جوش: یک لیوان سرخالی بستنی: وانیلی 1/2 لیوان

در این مرحله از کار دقیقا مانند طریقه درست کردن گلها عمل کنید پودر ژله را با آب جوش مخلوط کنید روی کتری بگذارید کمی که سرد شد بستنی را اضافه کنید ولی زیاد هم نزنید تا ژله دو رنگ شود و سبد زیباتر شود ، البته در صورت تمایل می توانید از دو رنگ ژله استفاده کنید . بعد مانند مراحل قبل داخل ظرف تفلون که سلفون کشی شده و چرب شده است بریزید و به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید. ژله را از یخچال بیرون بیاورید و به وسیله چاقو که با آب گرم شده برشهای نیم سانتی بزنید می توانید از خط کش کمک بگیرید تا برشهای یکسان داشته باشید، حتما خطها باید صاف باشند. در مرحله آخر که خیلی هم شیرینه باید اجزای سبد گل را کنار هم بچینیم ابتدا ظرف مورد نظر را انتخاب کنید بعد با آب آن را خیس کنید تا بتوانند راحت کار کنید و اجزای سبد را در صورت نیاز جا به جا کنید. مرکز ظرف را برای سبد گل انتخاب کنید بعد نوارها را به طول 10سانت جدا کرده، دو رشته از این نوارها را که اگر به یاد داشته باشید دو رنگ بودند آرام در دست بگیرید به طوری که یکی لایه ژله و دیگری لایه بستنی آن روبروی شما باشد تا دو رنگ متفاوت داشته باشیم. به آرامی نوارها را بتابانید و در محل مورد نظر قرار بدهید همین کار را برای بقیه نوارها هم انجام بدهید تا بلندای سبد شما به یازده سانت برسد، برای کنارهای سبد از قالب فشاری گل مینا می توانید مانند من استفاده کنید یا هر قالبی که دوست دارید.

البته باید دقت داشته باشید که گلها را بر روی محلی که نوارها تمام شده است بگذارید تا این قسمتها را بپوشاند و کار شما زیباتر شود. برای دسته سبد هم می توانید از قالب فشاری گل مینا کوچک استفاده کنید مانند من یا می توانید همانند بدنه سبد از دو نوار بلند ژله ای که به هم تابانده اید استفاده کنید. دسته سبد را از وسط سبد شروع کرده به صورت منحنی بالا بروید. سپس برگها را بچینید. به طوری که ظرف سرو مشخص نباشد و بعد ژله های رولی را براساس سلیقه خودتان روی برگها جای گذاری کنید. برای زیباتر شدن کار می توانید گلهایی از ژله هایی با رنگهای متفاوت را قالب زده و در کنار بقیه گلها بگذارید. من برای مرکز این گلهای کوچک از شکلات چیپسی استفاده کرده ام. برای زیبایی بیشتر برگها با استفاده از خلال دندان و کمی رنگ سبز خطوطی مانند برگهای گل را روی آنها کشیدم فقط باید به آرامی و آهستگی این کار را انجام دهید.

نوش جان
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره یک سبد ژله ای - ژله سبد گل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «یک سبد ژله ای - ژله سبد گل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید