کد مطلب: 10614 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طرز تهیه کباب خوش طعم ژاپنی

طرز تهیه کباب خوش طعم ژاپنی

روش اولمواد اولیه کباب ژاپنی: 6 برش گوشت استیک12 شاخه مارچوبه12 عدد پیاز1 عدد هویجربع فنجان سس سویا2 قاشق...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

japanese-barbecue
japanese-barbecue

روش اول

مواد اولیه کباب ژاپنی:

 6 برش گوشت استیک

12 شاخه مارچوبه

12 عدد پیاز

1 عدد هویج

ربع فنجان سس سویا

2 قاشق غذاخوری شکر

2 قاشق غذاخوری روغن نباتی

40 گرم کره

100 گرم قارچ ریز، خرد شده

پلو برای سرو کنار بیف رول

 

طرز تهیه کباب ژاپنی :

یک قابلمه آب را بگذارید روی شعله بالا بجوشد. در این حین گوشت ها را از عرض نصف کنید. هر نیمه را بین دو کیسه پلاستیکی بگذارید و با گوشت کوب بکوبید یا با وردنه آنقدر فشار دهید تا ضخامت گوشت 4 میلیمتر شود. این کار را برای بقیه تکه های گوشت تکرار کنید.

مارچوبه و پیاز را خرد کنید و به حالت نوارهای باریک به طول 8 سانت درآورید. هویج را هم به همین شکل از طول ببرید. مارچوبه و هویج را 30 ثانیه در آب جوش فرو کنید. سپس پیازها را اضافه کنید و 30 ثانیه در آب جوش فرو کنید. آب آنها را بگیرید و در آب یخ بیندازید و دوباره آب آنها را بگیرید. روی دستمالی بگذارید تا آب آنها کشیده شود.

برای پیچیدن بیف رول ها، یک تکه بیف را روی سطح صافی بگذارید. یک تکه مارچوبه، یک تکه هویج و یک تکه پیاز روی بیف بگذارید و آن را محکم بپیچید و با خلال دندان محکم کنید تا باز نشود. این کار را برای بقیه سبزیجات و بیف ها تکرار کنید.

سس سویا و شکر را در کاسه ای مخلوط کنید. بیف رول ها را به آن آغشته کنید. 1 قاشق غذاخوری روغن در ماهیتابه بریزید و آن را روی شعله متوسط داغ کنید. حالا رول ها را یکی یکی اضافه کنید و حدود 5 دقیقه همه جای آنها را تفت دهید تا قهوه ای شوند و کمی بپزند. سپس آنها را به بشقاب منتقل کنید و روی آنها را بکشید تا گرم بمانند. برای همه رول ها این کار را تکرار کنید.

ماهیتابه را تمیز کنید و آن را روی شعله گذاشته و کره را اضافه کنید تا آب شود. قارچ های خرد شده را اضافه کنید و حدود 3 دقیقه تفت دهید تا قهوه ای شوند. بقیه مخلوط سس سویا را به آن اضافه کنید و نیمجوش کنید. سپس از روی شعله بردارید.

بیف رول ها را در کاسه های موردنظر تقسیم کنید و روی آنها سس قارچ بچکانید و در کنار پلو سرو کنید.

 

روش دوم

مواد اولیه کباب ژاپنی:

• نصف یک هویج بزرگ (100 گرم)، خرد شده از طول

• 100 گرم لوبیاسبز، پاک شده

• 5 عدد قارچ

• 400 گرم فیله گوشت

• 2 قاشق چایخوری روغن نباتی یا کانولا

• 2 قاشق غذاخوری سس سویا

 

طرز تهیه کباب ژاپنی :

هویج و لوبیا سبز را جداگانه در قابلمه هایی به مدت 2 تا 3 دقیقه آب پز کنید تا نرم شوند. سپس زیر آب سرد بگیرید و آبکشی کنید. 3 یا 4 تکه فیله باریک را بین دو کیسه پلاستیکی کنار هم بگذارید بطوریکه یک سانتیمتر همپوشانی داشته باشند. نمک بزنید و خوب با گوشت کوب بکوبید. سپس هویج، لوبیاسبز و قارچ را کنار هم بطور افقی روی فیله بگذارید و شروع به پیچیدن کنید. برای بقیه فیله و سبزیجات همین کار را تکرار کنید. رول ها را نیم ساعت تا 4 ساعت در یخچال بگذارید بمانند.

روغن را در ماهیتابه بزرگی روی شعله بالا داغ کنید و رول ها را داخل روغن انداخته و همه جای آنها را سرخ کنید تا قهوه ای شوند. سس سویا را داخل آن ریخته و در ماهیتابه را بگذارید تا 5 دقیقه بخارپز شود. سپس رول ها را دربیاورید و بگذارید سس آنها جوش بخورد تا مقدار آن کاهش یابد و غلیظ شود. هر رول را به چهار تکه برش بزنید و به صورت عمودی روی بشقاب سرو کنید و روی آن سس بچکانید.

 

روش سوم

مواد اولیه کباب ژاپنی:

2 قاشق غذاخوری سس سویا

1 قاشق غذاخوری شکر ریزدانه

زنجبیل تازه، رنده شده

800 گرم فیله گوشت، خرد شده به تکه های سه سانتیمتری

4 عدد پیاز، خرد شده

نیم فنجان مایونز

1 قاشق چایخوری سس خردل

 

طرز تهیه کباب ژاپنی :

سس سویا، شکر و زنجبیل را در کاسه متوسطی بریزید و هم بزنید تا شکر حل شود. گوشت را اضافه کنید و هم بزنید تا خوب گوشت به آن آغشته شود. روی آن را با پلاستیک بپوشانید. بگذارید 3 ساعت در یخچال بماند.

گوشت را از سس جدا کنید و با پیازها به سیخ بکشید.

گریل اجاق یا باربکیو را داغ کنید. سیخ ها را روی آن گذاشته و گوشت ها را 6 تا 8 دقیقه کباب کنید.

در همین حین، مایونز و سس خردل را در کاسه کوچکی مخلوط کرده و با سیخ های کباب سرو کنید.

 

برای مشاهده طرز تهیه ژیگو فرانسوی بر روی لینک آسمونی زیر کلیک کنید :

طرز تهیه ژیگو فرانسوی

: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه کباب خوش طعم ژاپنی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «طرز تهیه کباب خوش طعم ژاپنی» در کادر زیر بنویسید :

5 + 7 = ?