معرفی ازمیر ترکیه | آسمونی
کد مطلب: 55273 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی ازمیر ترکیه

معرفی ازمیر ترکیه

همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است. دانشگاه‌های معتبری در این شهر وجود دارد که بارزترین آنها دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ایلول هستند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از کشورهای توریستی جهان، ترکیه است. کشور ترکیه بخاطر دسترسی آسان اروپایی ها برای سفر، سالهاست که موقعیت مناسبی برای دیدوبازدید و گردش قرار گرفته است. ایرانی ها هم جزء توریست های با تعداد زیاد در این کشور هستند. 

بزرگترین شهرهای ترکیه به ترتیب: استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، غازی عینتاب، آنتالیا، قونیه و قیصریه هستند. بیشتر شهرهای این کشور دارای پارک‌های ملی و شهری سطح بالا هستند. در ادامه این پست آسمونی به معرفی شهر ازمیر می پردازیم.

معرفی ازمیر ترکیه
معرفی ازمیر ترکیه

ازمیر ترکیه :

اِزمیر (İzmir) یکی از شهرهای معروف ترکیه است.

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری می باشد.

جمعیت آن طبق آخرین سرشماری در سال ۲۰۰۸ میلادی ۳٫۷۳۹٫۳۵۳ نفر می‌باشد. این شهر در ساحل دریای اژه قرار دارد.

izmir
izmir

همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است.

دانشگاه‌های معتبری در این شهر وجود دارد که بارزترین آنها دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ایلول هستند.

معرفی ازمیر ترکیه
معرفی ازمیر ترکیه

ازمیر یکی از جاذبه‌های توریستی جذاب ترکیه به حساب می‌آید.

سراسر جنوب ازمیر دارای سواحل زیبای ماسه‌ای، آثار تاریخی متعدد از دوره‌های پیشین همانند شهر تاریخی افس یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای باستانی در دنیا و آبهای معدنی در سواحل چشمه و … همه ساله شمار زیادی توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب می‌نماید.

کلمه ازمیر در گویش قدیمی لین Smurne و زبان آتنی قدیم Smyrna نوشته می‌شد. اکنون نیز یونانیها این شهر را بنام Simirni می‌شناسند.

izmir
izmir

نقاط دیدنی ازمیر :

میدان ساعت ازمیر: مربوط به دوره عثمانی است و در قلب شهر ازمیر و در منطقه کوناک قرار داشته و هر روزه مورد بازدید هزاران توریست قرار می‌گیرد.

آسانسور تاریخی ازمیر: در منطقه کوناک قرار دارد.

قلعه کادیفه کاله: با نام قدیمی پاگوس یادگاری از آمازون‌ها و قرن چهارم قبل از میلاد بوده و در دوره‌های امپراتوری یونان، رم، بیزانس و عثمانی دستخوش تغییراتی گردیده‌است و با ۱۸۶ متر ارتفاع قرن‌هاست که نگهبان دائمی شهر ازمیر و دریای اژه می‌باشد. این قلعه در زمان اسکندر مقدونی توسط یکی از ژنرال‌های او بنام لیسماکوس دوباره سازی گردید که آثار آن تا به امروز باقیست.

بازار و کوچه های رنگارنگ ازمیر

معرفی ازمیر ترکیه
معرفی ازمیر ترکیه

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی ازمیر ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «معرفی ازمیر ترکیه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?