کد مطلب:  17155 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روش مراقبت از پوست خارش دار مستعد اگزما

روش مراقبت از پوست خارش دار مستعد اگزما

خارش پوست یکی از عکس العمل های طبیعی بدن نسبت به محرک های بیرونی است، اما بعضی اوقات این خارش تا مدت طولانی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

How-to-Care-for-Dry-Skin-and-Prevent-Itching-and-Eczema
How-to-Care-for-Dry-Skin-and-Prevent-Itching-and-Eczema

خارش پوست یکی از عکس العمل های طبیعی بدن نسبت به محرک های بیرونی است، اما بعضی اوقات این خارش تا مدت طولانی ادامه می یابد و به دلیل خاراندن بیش از حد موجب قرمز شدن و پوسته پوسته شدن و التهاب پوستی می شود. به طوری که با انواع کرم ها هم خارش آن برطرف نمی شود تا جایی که پوست بدن به تدریج خشک و التهاب آن شدیدتر می شود و حتی گاهی باعث خونریزی می شود. در این مرحله است که باید حتما به پزشک مرجعه کنید. ممکن است این نشانه ها خبر از بیماری اگزما دهند. اما روش های درمان این خارش پوستی و مراقبت از آن چگونه است؟ سایت آسمونی نکات کاربری و مهمی را در این خصوص برای شما عزیزان آماده کرده است که در ادامه می خوانید.

انجام تست حساسیت

تست حساسیت در مطب و با حضور پزشک باید انجام شود. در این تست مواد محرکی که باعث خارش می شوند با پوست فرد تماس پیدا می کنند و پوست نیز واکنش نشان می دهد که پزشک آن را بررسی می کند. محدودیتی که در تست حساسیت وجود دارد این است که همه مواد حساسیت زا روی پوست فرد تست نمی شود و فقط مهمترین مواد حساسیت زاد تست می شوند.

عدم استفاده از لوازم آرایش

استفاده از لوازم آرایشی یکی از مهمترین عوامل بروز خارش پوست و اگزما است. مواد آرایشی مانند ریمل و خط چشم مایع و ... می توانند باعث به وجود آمدن حساسیت و خارش در پوست اطراف چشم شوند. حتی اگر از لاک ناخن استفاده کنید و ناخودآگاه انگشتتان با پلکتان تماس پیدا کند می تواند موجب بروز حساسیت پوست اطراف چشم شود.

به حداقل رساندن شستشو

کسانی که پوستشان مستعد اگزما است نباید از شوینده هایی مانند صابون استفاده کنند زیرا این مواد چربی پوست را از بین می برند و باعث خشکی پوست می شوند. پیشنهاد می شود به جای استفاده از این مواد شوینده، از پن بدون صابون و ضد حساسیت استفاده کنید.

استفاده از کرم مرطوب کننده

یکی از راه ها برای جلوگیری از اگزما استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب پوست است. برای انتخاب کرم مناسب پوست باید از پزشکتان کمک بگیرید و براساس میزان خشکی پوست شما کرم مناسب را تجویز کند.

راه های دیگر برای پیشگیری از خارش پوست

  • استفاده نکردن از لباس نخی
  • دوری از استرس
  • دوری از گرد و خاک
  • استفاده نکردن از مواد غذایی حساسیت زا (مانند ادویه جات، نوشابه، مواد غذایی کنسروی، گوجه فرنگی، بادمجان، خربزه و ...)
: برای دریافت مشاوره درباره روش مراقبت از پوست خارش دار مستعد اگزما فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «روش مراقبت از پوست خارش دار مستعد اگزما» در کادر زیر بنویسید :

5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید