مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  15640 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معرفی تیم ایتالیا در یورو 2016

معرفی تیم ایتالیا در یورو 2016

ایتالیا با مربی جوانش امیدوار است تا پس از یک ناکامی بزرگ در جام جهانی 2014، بار دیگر به مسیر موفقیت برسد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

تیم ملی ایتالیا در یورو 2016

در نگاه اول دشوار نیست دلایلی پیدا کنیم که چرا ممکن است رقابت‌های یورو 2016 برای ایتالیا خوب پیش نرود. اول از همه سقوط دنباله‌دار تیم‌های سری A در رقابت‌های  اروپایی همچنان ادامه دارد. این فصل برای اولین‌بار از سال 2001 ، هیچ تیم ایتالیایی در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های اروپایی حضور ندارد. مهمتر از آن تیم ملی ایتالیا در 2 جام جهانی گذشته در برزیل و آفریقای جنوبی در همان مرحله ابتدایی حذف شدند. ضمن اینکه شکست 4 ـ 1 مقابل تیم ملی آلمان در دیدار دوستانه ماه مارس نیز نشانه امیدوارکننده‌ای نیست.

با وجود همه این مسائل، ایتالیا می‌تواند در فرانسه نمایش‌های خوبی ارائه بدهد. دو مساله این خوشبینی را به وجود می‌آورد؛ یکی ویژگی‌های خود آنتونیو کوانته، سرمربی تیم و پیشرفت قابل قبول تیم او از زمانی که در سال 2014 هدایت این تیم را برعهده گرفته است. کونته که بین سال‌های 2011 تا 2014 سه بار با یوونتوس قهرمان سری A شد، ثابت کرد که نه تنها از نظر تاکتیکی مربی کاملی است، بلکه یکی از متعهدترین و پرشورترین مربیان اروپایی نیز هست. حال باید دید که آیا او می‌تواند این شور و درک را به تیمش منتقل کند یا خیر؟

البته تیم ایتالیا در مرحله مقدماتی یورو چندان درخشان نبود. مشکلات هواداران مقابل تیم کرواسی، پیروزی‌های نه چندان درخشان یک ـ صفر برابر مالت و کسب 7 پیروزی و 3 تساوی از 10 دیدار همگی نشان‌دهنده شرایط تیم ایتالیا در مرحله مقدماتی بود. آنها با کرواسی، بلغارستان، نروژ، آذربایجان و مالت همگروه بودند و انتظار می‌رفت که ایتالیا نتایج خوبی کسب کند در نهایت کرواسی تنها تیمی که احتمال می‌رفت برای ایتالیا مشکل ایجاد کند، در دیدار مقابل ایتالیا در میلان تساوی یک ـ یک از این تیم گرفت و در دیدار برگشت در اشپیلت هم که بازی در ورزشگاه خالی انجام شد، بار دیگر با همین نتیجه آتزوری را متوقف کرد. نتایج ایتالیا در یورو بستگی زیادی به نتیجه اولین دیدار این تیم در این رقابت‌ها مقابل بلژیک دارد.

ایتالیا در دیدار دوستانه مقابل این تیم در نووامبر گذشته، در یک ساعت اول بازی عملکرد خوبی داشت اما در نهایت 3 ـ 1 شکست خورد. کونته امیدوار است که این‌بار تیمش بتواند برای مدت بیشتری مقابل این تیم دوام بیاورد و با گرفتن یک نتیجه خوب در دیدار دوم در تولوز به مصاف سوئد برود. در صورت شکست ایتالیا مقابل بلژیک، دیدار مقابل یاران زلاتان ابراهیمویچ بسیار دشوار و ترسناک خواهد شد. هر چند اگر تیم کونته بعد از دیدار مقابل سوئد همچنان از شانس صعود برخوردار باشند، آن وقت با اعتماد به نفس بیشتری به مصاف جمهوری ایرلند خواهند رفت. در این تیم ایتالیا که فاقد ستاره هایی مانند باجو، مالدینی، دل‌پیرو و توتی است، نظم تیمی، کار گروهی و سازماندهی بیش از عملکرد فردی اهمیت دارد.

سیستم بازی ایتالیا در یورو 2016

زمانی بود که ایتالیا با ستاره‌هایی در کلاس جهانی در تورنمنت‌های بزرگ حضور پیدا می‌کرد اما در مورد تیم آنتونیو کونته واقعیت این است که به جز جی‌جی بوفون 38 ساله، او هیچ بازیکن دیگری در آن سطح در اختیار ندارد. در مورد خط حمله ایتالیا استفاده از اِدر، یک مهاجم ایتالیایی ـ برزیلی که در مرحله مقدماتی به تیم اضافه شد، و گرازیانو پله که در فصل اخیر نمایش‌های چندان خوبی ارائه نداد، نشان می‌دهد که دست کونته در این پست تا چه اندازه خالی است. بعد از شکست 4 ـ1 مقابل آلمان در ماه مارس احتمالا کونته سیستم 3ـ4ـ3 را کنار خواهد گذاشت و به سیستم 2ـ5ـ3 که محتاطانه‌تر است یا 2ـ4ـ4 کلاسیک رو می‌آورد. مانند بیشتر تیم‌های ایتالیایی، سبک تیم کونته براساس یک خط دفاعی منسجم که اساسا از 4 بازیکن یوونتوسی یعنی بوفون، بارزالی، بونوچی و کیه‌لینی ساخته شده، شکل گرفته است.

این مربع یک خط دفاعی مستحکم در عقب زمین شکل می‌دهد و مدافعان کناری اجازه نفوذ پیدا می‌کنند. در خط میانی انتظار می رفت مارکو وراتی جای آندره‌ا پیرلو را پر کند اما مصدومیت او، برنامه های کونته را به هم ریخت. در دو سمت او آنتونیو کاندروا و استفن الشعراوی بازی می‌کنند و وظیفه موقعیت‌سازی برای مهاجمان را برعهده دارند. گرازیانو پله و ادر دو مهاجم تیم هستند و در صورت نیاز ادر برای کمک به خط میانی به عقب برمی‌گردد و پله به عنوان تک مهاجم بازی می‌کند. اگر کونته بخواهد پله را تعویض کند، جانشین آماده‌ای مانند سیمونه زاتزا دارد که در 5 دیدار از 10 دیدار مرحله مقدماتی بازی کرد.

آنتونیو کونته سرمربی تیم ملی ایتالیا در یورو 2016

او که در زمان بازی هافبکی جنگنده بود در 13 فصل حضور در یوونتوس به جام‌های زیادی رسید و 20 بازی ملی انجام داد. به عنوان سرمربی او با باری و سیه‌نا به سری A صعود کرد و بعد از آن هدایت یوونتوس را برعهده گرفت. او یووه را از تیمی که 2 فصل پیاپی در سری A هفتم شده بود، به قدرت اول فوتبال ایتالیا تبدیل کرد و با این تیم 3 بار پیاپی قهرمان سری A شد. او که اعتراف کرده بود برای کار در رقابت‌های باشگاهی دلتنگ شده بعد از رقابت‌های یورو هدایت چلسی را برعهده خواهد گرفت.

فهرست نهایی ایتالیا برای یورو 2016

دروازه بان‌ها: بوفون، مارکتی، سیریگو مدافعان: کیه‌لینی، بونوچی، بارزالی، دارمیان، دی شیلیو، اوگبونا، فلورنزی هافبک‌ها: تیاگو موتا، ده‌روسی، کاندروا، جیاکرینی، استورارو، پارولو، برناردسکی مهاجمان: ال شعراوی، پله، ادر، ایموبیله، زازا، اینسینیه  

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی تیم ایتالیا در یورو 2016 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی تیم ایتالیا در یورو 2016» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید