کد مطلب:  41806 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه هنر اصفهان

معرفی دانشگاه هنر اصفهان

معرفی دانشگاه هنر اصفهان یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه هنر اصفهان یکی از دانشگاه های دولتی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معرفی دانشگاه هنر اصفهان
معرفی دانشگاه هنر اصفهانمعرفی دانشگاه هنر اصفهان یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه هنر اصفهان یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه هنر اصفهان مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه هنر اصفهان شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه هنر اصفهان می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه هنر اصفهان بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه هنر اصفهان و تاریخچه دانشگاه هنر اصفهان و آدرس سایت دانشگاه هنر اصفهان می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان یکی از دانشگاه‌های سراسری (دولتی) ایران می‌باشد که در استان اصفهان واقع شده‌است. این دانشگاه یکی از 4 دانشگاه تخصصی کشور در زمینه رشته‌های هنری بشمار می‌رود.

«دانشگاه هنر اصفهان» به عنوان محور آموزش عالی رشته‌های هنری در استان اصفهان در ابتدا با نام «دانشکده پردیس اصفهان» و به سال 1355 با هدف تربیت نیروهای متخصص در زمینه حفظ و نگهداری آثار و ابنیه تاریخی تأسیس شد و به عنوان اولین مرکز آموزش عالی ایران در زمینة مرمت، فارغ التحصیلان دوره‌های کارشناسی باستان‌شناسی، نقاشی، معماری داخلی، ساختمان، شیمی و نساجی را به عنوان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مرمت ابنیه و کارشناسی ارشد مرمت آثار تاریخی پذیرش نمود. این دانشکده که در نخستین دوره فعالیت خود از اقمار دانشگاه فارابی به‌شمار می‌رفت، پس از دومین دوره جذب دانشجو، همزمان با انقلاب اسلامی، تعطیل و مجدداً پس از انقلاب فرهنگی و به سال 1362 بازگشایی شد؛ در این مقطع دانشکده پردیس اصفهان به عنوان یکی از دانشکده‌های مجتمع دانشگهای هنر اقدام به پذیرش دانشجو در رشته‌های کارشناسی مرمت آثار تاریخی، صنایع دستی و نقاشی نمود و همراستا با سایر ارگانهای متعدد متولی آموزش دانشگاهی هنر ازجمله دانشگاه فارابی، صنایع دستی و نقاشی، دانشکده هنرهای تزئینی و مدرسه عالی موسیقی به ایفای نقش پرداخت. این دانشکده به مرور زمان و با گذشت سالیان متمادی فعالیت در آموزش هنر، به تدریج گسترش یافت تا آنجا که در سال 1379 با دایر نمودن پنج رشته در مقطع کارشناسی هنرهای تجسمی و معماری، یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته معماری و دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مرمت و جذب امکانات فیزیکی و تجهیزات آموزشی به عنوان دانشگاه هنر اصفهان به ایفای نقش پرداخت. دانشگاه هنر اصفهان به علت پراکندگی در بطن ساختمانهای ارزشمند تاریخی یکی از غنی‌ترین دانشگاه‌های ایران از نظر بهره‌مندی از فضای ایدئال هنری است.

سایت دانشگاه هنر اصفهان

www.aui.ac.ir

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه هنر اصفهان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه هنر اصفهان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید