چهارشنبه 16 دی 1394
بروزرسانی در 2 هفته پیش
درج نظر
آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه
متخصصين امر ازدواج معتقدند که اگر زوجين از نظر سني با هم تناسب داشته باشد يعني مرد با فاصله سني مشخصي (بين 3...

Untitled-1

متخصصين امر ازدواج معتقدند که اگر زوجين از نظر سني با هم تناسب داشته باشد يعني مرد با فاصله سني مشخصي (بين 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛
از نظر عقلي، تجربي، هيجانات رواني و.. نيز به هم نزديک شده و با هم هماهنگ تر مي شوند.
.
همين امر موجب افزايش تفاهم و کاهش اختلافات و درگيري ها در زندگي زناشويي ‌شان مي شود.
.
با همه اين تفاسير آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزايش مي باشد ازدواج هايي است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بيشتر است.
.
افرادي که به چنين ازدواج هايي رو مي آورند معمولاً بر اين باورند که سن امري شناسنامه اي بوده و هيچ تاثيري بر زندگي مشترک و موفقيت يا عدم موفقيت در آن ندارد.
از ديد اين افراد موفقيت در زندگي مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل مي شود و اين امور هيچ ربطي به سن و سال ندارند. .

حتماً مي پرسيد
چرا پسر بايد از دختر بزرگتر باشد؟ .
- دختر خانم ها به طور ميانگين 2 الي 3 سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ و رشد عقلي، فکري، عاطفي، اجتماعي، اقتصادي و...مي رسند، به همين دليل زودتر از آقا پسرها به پختگي هاي لازم براي زندگي مشترک دست مي يابند. - همانگونه که دخترها زودتر به بلوغ مي رسند از آن طرف هم،‌ نيازهايشان زودتر از مردان فروکش مي‌کند. معمولاً خانم ها در ميانسالي دچار سردي در روابط زناشويي مي شوند.
حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردي زن دقيقاً مصادف مي شود با دوران گرمي و هيجان مرد و همين امر ستون هاي زندگي مشترک شان را متلاشي مي کند. - خانم ها به علت زايمان، زودتر طراوت جسمي و شادابي خود را از دست مي دهند. در نتيجه اختلاف سن مناسب باعث ايجاد توازن فيزيکي و موازنه در شکستگي صورت و اندام مي ‌شود.

برخي از مشکلاتي که به دليل بزرگ بودن زن از مرد در زندگي زناشويي حاصل مي گردد
- نقش زن و شوهري جاي خود را به نقش «والد و فرزندي» مي دهد.
زماني که زن از همسرش خيلي بزرگتر باشد چون بسياري از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمي مي افتد. يعني به جاي نقش همسري، نقش مادري را در زندگي ايفا مي کند. -زن براي اينکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادي و غير مادي جلوگيري نمايد مدام وي را کنترل مي کند. کنترل دائم مرد نيز باعث خشم و عصبانيت وي و ايجاد اختلاف در روابط زناشويي شان مي شود.
.
توجه: نکاتى که در قسمت بالا مطلب آسمونی قيد شد قابل تعميم به همه افراد نيست. در اين راستا ميزان عقل و شعور طرفين، کم بودن فاصله سني شان و ..تاثيرات بسياري بر موفقيت يا عدم موفقيت در زندگي مشترک دارد.

ثبت نظر درباره «آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید