کد مطلب: 13341 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟

آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟

متخصصين امر ازدواج معتقدند که اگر زوجين از نظر سني با هم تناسب داشته باشد يعني مرد با فاصله سني مشخصي (بين 3...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

Untitled-1

متخصصین امر ازدواج معتقدند که اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛
از نظر عقلی، تجربی، هیجانات روانی و.. نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ تر می شوند.
.
همین امر موجب افزایش تفاهم و کاهش اختلافات و درگیری ها در زندگی زناشویی ‌شان می شود.
.
با همه این تفاسیر آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزایش می باشد ازدواج هایی است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر است.
.
افرادی که به چنین ازدواج هایی رو می آورند معمولاً بر این باورند که سن امری شناسنامه ای بوده و هیچ تاثیری بر زندگی مشترک و موفقیت یا عدم موفقیت در آن ندارد.
از دید این افراد موفقیت در زندگی مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل می شود و این امور هیچ ربطی به سن و سال ندارند. .

حتماً می پرسید
چرا پسر باید از دختر بزرگتر باشد؟ .
- دختر خانم ها به طور میانگین 2 الی 3 سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ و رشد عقلی، فکری، عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و...می رسند، به همین دلیل زودتر از آقا پسرها به پختگی های لازم برای زندگی مشترک دست می یابند. - همانگونه که دخترها زودتر به بلوغ می رسند از آن طرف هم،‌ نیازهایشان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می شوند.
حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً مصادف می شود با دوران گرمی و هیجان مرد و همین امر ستون های زندگی مشترک شان را متلاشی می کند. - خانم ها به علت زایمان، زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می دهند. در نتیجه اختلاف سن مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می ‌شود.

برخی از مشکلاتی که به دلیل بزرگ بودن زن از مرد در زندگی زناشویی حاصل می گردد
- نقش زن و شوهری جای خود را به نقش «والد و فرزندی» می دهد.
زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می کند. -زن برای اینکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادی و غیر مادی جلوگیری نماید مدام وی را کنترل می کند. کنترل دائم مرد نیز باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشویی شان می شود.
.
توجه: نکاتی که در قسمت بالا مطلب آسمونی قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، کم بودن فاصله سنی شان و ..تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترک دارد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 2 = ?