کد مطلب: 57661 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آیا داشتن سابقه ازدواج در زندگی مشترک مهم است؟

آیا داشتن سابقه ازدواج در زندگی مشترک مهم است؟

برخلاف تصورات ‌ازدواج دوم آسیب پذیرتر از ازدواج اول است. از این رو کسانی که سابقه ازدواج دیگر داشتند باید با حوصله و صبر علت شکست در ازدواج قبلی خود را بگویند
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم


بسیاری از عزیزان میپرسند آیا سابقه ازدواج قبلی مهم است یا خیر ؟در جواب باید بگویم بله مهم است وطرف مقابل حق دارد علت شکست در ازدواج قبل را بداند
برخلاف تصورات ‌ازدواج دوم آسیب پذیرتر از ازدواج اول است. از این رو کسانی که سابقه ازدواج دیگر داشته اند باید با حوصله و صبر علت شکست در ازدواج قبلی خود را بگویند در غیر اینصورت طرف مقابل باید علت را با صبر و حوصله جستجو کند.
نکاتی که باید حتما مورد نظر قرارگیرد به قرارذیل میباشد:
آیابرهم‌خوردن ازدواج قبلی به خاطر مشکلات روانی بوده یا اینکه مشکلات شخصیتی خاص ویا عدم کنترل هیجانات بوده است ؟
آیا مصرف مواد مخدر درمیان بوده یا خیر؟
یا وابستگی بیش از حد به والدین و دخالت خانواده ها در زندگی مشترک قبلی...
خلاصه بدون اینکه طرف مقابل ناراحت شود باید علت را جستجو‌کنید و حتما بعد از کشف علت به مشاوره پیش از ازدواج بروید تا دچار مشکلات تکراری و یا جدید در زندگی نشوید.
حتما باید با گذشته ی طرف مقابلتان کنار بیایید که مبادا در زندگی، ازدواج گذشته اش را دائما برایش یاداوری کنید در ضمن فردی که یک ازدواج ناموفق داشته باید به کل آن را باید فراموش کند و بعد وارد رابطه ای جدید و تشکیل خانواده گردد.اگر چنین نباشد در زندگی جدید دائما فرد دوم را با قبلی مورد مقایسه قرار میدهد که این مسئله خودمشکل ساز خواهدشد .
(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

ثبت نظر درباره «آیا داشتن سابقه ازدواج در زندگی مشترک مهم است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?