پنج شنبه 8 آبان 1399
کد مطلب: 56459 درج نظر
کرونا زن است یا مرد؟/پاپ فرانسیس: همه باید فرمانبردار بانو کووید باشیم
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پاپ فرانسیس: همه ما باید از این بانوی سرسخت که نامش کووید است، حساب ببریم

باز هم صحبت های عجیب پاپ فرانسیس، سوژه رسانه ها شد.

پاپ فرانسیس در دیدار هفتگی خود با پیروان کلیسای کاتولیک در واتیکان از مردم خواست به موارد ایمنی و بهداشتی احترام بگذارند و فرمانبردار «بانو کووید» باشند.

به گزارش آسمونی به نقل از همشهری آنلاین، رهبر کاتولیک‌های جهان که پیش‌تر به خاطر نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله با پیروانش انتقاد شنیده بود، در دیدار با مردم با واتیکان باز هم ماسک بر چهره نداشت اما از فاصله‌ای و دور و به نسبت ایمن با آنها سخن گفت و پند و اندرزشان داد.

پاپ فرانسیس با ابراز تاسف از اینکه نمی‌تواند نزد مردم برود و از نزدیک با آنها گفتگو کند، افزود: «اگر پیش شما بیایم، گرد من جمع می‌شوید و آن‌گاه موارد ایمنی رعایت نمی‌شود. همه ما باید از این بانوی سرسخت که نامش کووید است، حساب ببریم و از او اطاعت کنیم. اوست که این روزها بسیار به همه آسیب می‌رساند.»

پاپ و دستیاران نزدیک و مترجمان روی صحنه در این جلسه ماسک نداشتند اما محافظان سوئیسی و عکاسان بین‌المللی با ماسک انجام وظیفه می‌کردند. هر چند کشیش‌ها و اسقف‌ها هم با نزدیک شدن به پاپ فرانسیس ماسک‌های خود را برمی‌داشتند.

دست‌کم ۱۳ نفر از نیروهای امنیتی فعال در واتیکان و یک نفر از مهمانان حاضر در مهمانخانه واتیکان که پاپ فرانسیس در آن محدوده ساکن است در روزهای اخیر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ثبت نظر درباره «کرونا زن است یا مرد؟/پاپ فرانسیس: همه باید فرمانبردار بانو کووید باشیم»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت