کد مطلب: 45941 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هشدار جدی ایران به برزیل

هشدار جدی ایران به برزیل

ایران تهدید کرد در صورت ممانعت برزیل از سوختگیری کشتی های ایرانی که در ساحل برزیل سرگردان هستند، واردات از این کشور را متوقف می‌کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هشدار جدی ایران به برزیل
هشدار جدی ایران به برزیل
هشدار جدی ایران به برزیل - Iran's Serious Warning to Brazil

به گزارش آسمونی : ایران تهدید کرد در صورت ممانعت برزیل از سوخت گیری کشتی های ایرانی که در ساحل برزیل سرگردان هستند، واردات از این کشور را متوقف می‌کند.

سید علی صادقیان، سفیر ایران در برزیل به مقامات برزیل گفت اگر این کشور اجازه سوختگیری به کشتی‌های ایران را ندهد، ایران به راحتی می‌تواند تامین کنندگان دیگری برای ذرت، دانه های سویا و گوشت پیدا کند. برزیل سالیانه حدود 2 میلیارد دلار صادرات به ایران دارد که بیشتر آن را کالاهایی مانند ذرت ، گوشت و شکر تشکیل می‌دهند. تهران یک سوم صادرات ذرت برزیل را دریافت می کند.صادقیان گفت:« من به برزیلی ها گفتم آنها باید این مسئله را حل کنند نه ایرانی ها. اگر این موضوع حل نشود، مقامات تهران احتمالا تصمیمات دیگری می گیرند چون این یک بازار آزاد است و کشورهای دیگری هم در دسترس هستند».

وی ادامه داد:«ما در راستای سیاست‌های آنها حرکت می‌کنیم، بنابراین کاری را که لازم است انجام می‌دهیم».

صادقیان گفت ایران برای حل کردن این مشکل در فکر رساندن سوخت به کشتی‌های سرگردان است ، البته این گزینه زمان بیشتری می‌برد و هزینه بیشتری دارد.

«کشورهای مستقل و بزرگ مثل برزیل و ایران باید بدون دخالت یک کشور سوم با هم کار کنند».

اخیرا دولت برزیل از ارائه سوخت به دو کشتی باری ایران در برزیل خودداری و تصریح کرده است این اقدام در راستای تحریم های آمریکا علیه ایران و با هدف نزدیکی بیشتر به آمریکا انجام شده است.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «هشدار جدی ایران به برزیل»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?