کد مطلب:  20262 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اقدامات ایران برای بازپس‌گیری دو جزیره اشغال شده توسط امارات

اقدامات ایران برای بازپس‌گیری دو جزیره اشغال شده توسط امارات

به گزارش آسمونی: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مقامات جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات لازم را برای تصاحب...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

irans-efforts-to-retake-the-island-occupied-by-uae
irans-efforts-to-retake-the-island-occupied-by-uae

به گزارش آسمونی:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مقامات جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات لازم را برای تصاحب دو جزیره آریانا و زرکوه که متعلق به ایران هستند انجام دهد.
خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: اول مهر ماه بود که گزارشی مبنی بر اشغال دو جزیره ایران توسط امارات بر روی خروجی خبرگزاری میزان قرار گرفت؛ در این گزارش به نقل از نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نوشته شده بود: "کشورهای مرتجع عربی که با سردمداری حاکمان سعودی مدام به صورت دروغین بر تعلق جزایر سه گانه ایرانی به امارات سخن سرایی می کنند باید بدانند که دو جزیره ایرانی به نام های " آریانا" و "زرکوه" در اشغال امارات است و اینکه ما در این زمینه صبوری می کنیم و حرفی نمی زنیم دلیل نمی شود که آنها گستاخی پیشه کنند.
در همین زمینه مرتضی صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، درباره اشغال دو جزیره ایرانی به نام‌های آریانا و زرکوه از سوی امارات و اینکه ما تا کی نسبت به این موضوع صبوری خواهیم کرد، اظهارکرد: بنده بر این باورم که اگر این جزایر جزء ایران محسوب می‌شوند و مالکیت آنها از آن کشورمان است باید در راستای تصاحب و بازپس گیری آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی افزود: با توجه اینکه فضای سیاسی موجود در منطقه خاورمیانه در طی چند سال اخیر به گونه‌ای رقم خورده است که فضای ناامن و آشفته‌ای در منطقه شکل گرفته است روند بازپس گیری جزایر ایرانی از امارات با وقفه رو‌به رو شده است که بدون شک این روند باید در یک شرایط مساعد و فضای سیاسی مطلوب صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه امارات در شرایط فعلی مدعی سه جزیره ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک وابوموسی است، تأکید کرد: ما باید در یک فضای مناسب و با به پایان رسیدن مسائل حاشیه‌ای موجود در منطقه این موضوع را از مجامع مربوط به آن پیگیری کنیم تا بتوانیم به حق خود دست پیدا کنیم.

صفاری نطنزی خاطرنشان کرد: متاسفانه اقدامات خبیث انگلیسی‌ها در زمان استعمار سبب شده است که اختلافات بسیاری در منطقه خاورمیانه به وجود بیاید از این رو ایران باید با ارائه اسناد مربوط به جزایر آریانا و زرکوه وضعیت آنها را بررسی و سپس درباره نحوه بازپس گیری آنها وارد عمل شود.

وی تاکیدکرد: ما می‌توانیم بعد از بررسی اسناد مالکیت ما پیرامون جزایر آریانا و زرکوه در راستای اینکه بخواهیم از طریق مجامع بین‌المللی، دیوان دادگستری و یا گفتگوهای دو جانبه با امارات وارد عمل شویم تصمیم‌گیری کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بنده بر این باورم که روش‌های اتخاذ شده از سوی ایران برای بازپس گیری این دو جزیره باید با مطالعه اسناد و مدارک و در شرایط مناسبی صورت گیرد تا جمهوری اسلامی ایران بتواند در راستای تحقق حق محرز و روشن خود پیرامون مالکیت بر جزایر آریانا و زرکوه طبق روال قانونی وارد عمل شود.

منبع: خبرگزاری میزان

: برای دریافت مشاوره درباره اقدامات ایران برای بازپس‌گیری دو جزیره اشغال شده توسط امارات فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «اقدامات ایران برای بازپس‌گیری دو جزیره اشغال شده توسط امارات» در کادر زیر بنویسید :

2 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید