مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  43174 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انجمن سینمای جوانان ایران

انجمن سینمای جوانان ایران

انجمن سینمای جوانان ایران بزرگ‌ترین انجمن فیلم‌سازی در ایران است که به آموزش فیلم‌سازی 7 ماهه و دوره‌های...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

انجمن سینمای جوانان ایران بزرگ‌ترین انجمن فیلم‌سازی در ایران است که به آموزش فیلم‌سازی 7 ماهه و دوره‌های تک‌درس کوتاه مدت و همچنین برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه می‌پردازد. برای آشنایی بیشتر با انجمن سینمای جوانان ایران این بخش سایت آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

انجمن سینمای جوانان ایران
انجمن سینمای جوانان ایران

انجمن سینمای جوانان ایران

به گزارش آسمونی انجمن سینمای جوانان ایران در تاریخ 1355/11/13 به صورت موسسه غیرانتفاعی تأسیس و طی شماره 1794 در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است.

انجمن سینمای جوانان ایران هرچند در سال 1355 به ثبت رسیده، ولی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به‌طور رسمی فعالیت خاصی نداشته و پس از انقلاب نیز تا مدت‌ها غیرفعال بوده‌است. تا این که در سال 1364 با تغییراتی که در حوزه معاونت سینمایی و سمعی و بصری وزارت ارشاد اسلامی اتفاق افتاد، به منظور ارتقای سینمای ملی و با کسب تجربه از فعالیت‌ها و تأثیرات سینمای آماتوری و در راستای تأسیس مرکز اسلامی آموزش فیلم سازی، مرکز سینمای تجربی، بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران راه اندازی شد تا به عنوان بستری جهت توسعه سینمای ملی با مأموریت مشخص در قالب وظایف مدون برای هر یک از تشکل‌ها مسیر را برای کشف استعدادهای درخشان و تربت نیروی انسانی از بین جوانان میهن اسلامی، (از طریق دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور) و همچنین برای کسب تجربه بیشتر با فعالیت در عرصه تولید فیلم‌های مستند و تجربی (از طریق مرکز سینمای تجربی) و نهایتاً ورود به عرصه تولید فیلم بلند سینمایی (تحت حمایت بنیاد سینمایی فارابی) شرایط را برای تأمین نیاز کشور فراهم کند. این تفکر باعث شد که انجمن با سازمانی مشخص شروع به فعالیت کند.

ماهیت انجمن: به استناد ماده2 اساسنامه، انجمن موسسه ای است فرهنگی و آموزشی که به صورت غیرانتفاعی با همکاری و نظارت ارشادی سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کند، اما این نهاد مستقل است و اداره آن مطابق مواد اساسنامه و قوانین لازم الاجرای کشور خواهد بود.

این انجمن با حمایت معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت مجدد خود را از سر گرفت و با هدف تشویق نوجوانان و جوانان ایرانی به هنر عکاسی و فیلم‌سازی و با گشایش تدریجی بیش از 50 نمایندگی و دفتر در سراسر کشور، اقدام به جذب علاقه‌مندان به فراگیری رشته‌های کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی، عکاسی، تصویربرداری، تدوین و برگزاری آزمون سراسری و دوره‌های یک‌ساله فیلم‌سازی کرد.

iranian-youth-cinema-association
iranian-youth-cinema-association

دوره‌های آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران

 • دوره 7 ماهه فیلم‌سازی
 • دوره 15 ماهه انیمیشن
 • عکاسی
 • عکاسی پرتره
 • عکاسی دیجیتال
 • فیلم‌نامه‌نویسی
 • تصویر برداری
 • نرم‌افزار ادیوس
 • زیبایی شناسی تدوین
 • نقد و تحلیل فیلم
 • نقد فیلم پیشرفته
 • مبانی نورپردازی
 • مبانی صدا

شعبه‌های انجمن سینمای جوانان ایران

انجمن سینمای جوانان ایران در تهران/ شهرری/اسلامشهر/ اصفهان/ اردبیل/ اهواز/ ایلام/ ارومیه/ اراک/انزلی / آباده/ آبادان/ بوشهر/ بندرعباس/ بروجرد/ برازجان/ بیرجند/ بجنورد/ بم/ تبریز/ تویسرکان/ تالش/ تربت حیدریه/ تنگستان/ چالوس/ خرم‌آباد/ خمینی شهر/ دزفول/ رفسنجان/ رشت/ رودبار/ زنجان/ زاهدان/ ساری / سبزوار/ سنندج/ سمنان/ شیراز/ شاهرود/ شهرکرد/ قزوین/ قم/ کاشان/ کرمان/ کرمانشاه/ کرج/ گرگان/ گناباد/ لاهیجان/ مراغه/ مشهد/ ملایر/ مهاباد/ مشکین شهر/ نجف آباد/ نیشابور/ نهاوند/ همدان/ یاسوج/ یزد شعبه دارد.

انجمن سینمای جوانان ایران
انجمن سینمای جوانان ایران

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در انجمن سینمای جوانان ایران

در سال‌های 1360 تا 1363 جشنواره فیلم کوتاه با عنوان «بخش 8 و 16 م. م» در جشنواره فجر برگزار گردید. از سال 1365 با راه افتادن «انجمن سینمای جوانان ایران» به‌طور رسمی این جشنواره توسط انجمن برگزار شد که نام آن به جشنواره «سینمای جوان» تغییر یافت. (در دو زیرمجموعه فیلم و عکس) ششمین جشنوارهٔ سینمای جوان در فروردین 1367 در دو بخش فیلم و عکس برگزار شد و بالاخره در سال 1375 همزمان با سیزدهمین جشنوارهٔ سراسری سینمای جوان جشنواره عنوان بین‌المللی را نیز از آن خود کرد.

در سال 1376 جشنوارهٔ بین‌المللی سینمای جوان علاوه بر زیرمجموعه فیلم و عکس، بخش فیلم‌نامه را در دل خود جای داد و 2 دوره به این شکل برگزار شد. اما در سال 1378 شانزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی سینمای جوان اختصاصاً به فیلم پرداخته و با شکل گرفتن جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای سینمای جوان و نام و رسمی که این جشنواره در سطح جهان یافت و حالا دیگر رویکرد آن تنها سینمای جوان نبود بلکه به‌عنوان یکی از جشنواره‌های جدی در سطح منطقه و جهان شناخته شد.

از سال 1382 به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تغییر نام یافت و تاکنون ادامه داشته‌است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره انجمن سینمای جوانان ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انجمن سینمای جوانان ایران» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید