کد مطلب:  46738  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رشته‌ی «نوازندگی پیانو ایرانی» در مقطع کارشناسی تصویب شد

رشته‌ی «نوازندگی پیانو ایرانی» در مقطع کارشناسی تصویب شد

در جلسه‌ی شوراى برنامه ريزى آموزشى و درسى دانشگاه  که با حضور دكتر اميد رئيس، معاونين دانشگاه، مسئولين...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
در جلسه‌ی شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی دانشگاه  که با حضور دکتر امید رئیس، معاونین دانشگاه، مسئولین وزارت علوم برگزار شد، با تدوین و پیشنهاد مرکز دانشگاهی «هنر آفرین پویان»  رشته‌ی «نوازندگی پیانو ایرانی» در مقطع کارشناسی تصویب شد.

دکتر «پویان آزاده» مدیر و موسس مرکز دانشگاهی «هنر آفرین پویان» دارای دکترای آموزش پیانو از کشور آلمان رساله دکترا خود را در زمینه پیانو کلاسیک ایرانی با درجه عالی دفاع کرد.

پویان آزاده
پویان آزاده
پویان آزاده

«آزاده»‌ سال‌هاست که در زمینه‌ی ارتقای جایگاه پیانوی ایرانی تلاش می‌کند، برای مثال به دعوت کنگره‌ی موسیقی 2019 در کشور آلمان درباره‌ی «جهانی شدن در آموزش پیانو» سخن‌رانی خواهد کرد.

او به‌عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران چندین مقاله و راهنمایی رساله‌های کارشناسی ارشد و دکترای دانشجویان رشته موسیقی در ایران و آلمان و چین را در خصوص تحقیق در پیانو ایرانی ارائه و راهنمایی کرده است، آخرین آلبوم وی با نام «با یادش» یادواره استاد جواد معروفی با تنظیم و اجرا ایشان توسط انتشارات ماهور منتشر شده است، همچنین ایشان اقدام به ثبت ملی «مکتب نوازندگی پیانو کلاسیک ایرانی» ، شیوه نواختن پیانو ایرانی به سبک استاد محجوبی و شیوه نواختن پیانو استاد جواد معروفی در فهرست ناملموس میراث ملی کشور کرده و نت نوشته‌های استاد مرتضی خان محجوبی با تلاش ایشان در حافظه جهانی به ثبت رسیده است، رشته نوازندگی پیانو ایرانی  نیز برای اولین بار با تلاش،  تدوین، ارائه و دفاع  دکتر آزاده به تصویب نهایی رسیده و  به‌عنوان یکی از رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی و در مقطع کارشناسی ارائه خواهد شد.
: برای دریافت مشاوره درباره رشته‌ی «نوازندگی پیانو ایرانی» در مقطع کارشناسی تصویب شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «رشته‌ی «نوازندگی پیانو ایرانی» در مقطع کارشناسی تصویب شد» در کادر زیر بنویسید :

3 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید