کد مطلب:  29998 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ورود نیروی دریایی ایران برای اطفای حریق نفتکش ایرانی

ورود نیروی دریایی ایران برای اطفای حریق نفتکش ایرانی

  به گزارش آسمونی:سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مذاکره امیر خانزادی فرمانده نیروی دریایی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
 

ورود نیروی دریایی ایران برای اطفای حریق نفتکش ایرانی
ورود نیروی دریایی ایران برای اطفای حریق نفتکش ایرانی
به گزارش آسمونی:سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مذاکره امیر خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سیاری با نیروی دریایی چین درباره آتش‌سوزی نفتکش ایرانی خبر داد.

اسد‌اله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخورد نفتکش ایرانی با کشتی تجاری در نزدیک مرز‌های چین و کره جنوبی، گفت: آتش نفتکش تاکنون مهار نشده اما با توجه به اینکه هوا و جو در منطقه مساعد شده امکان اطفای حریق فراهم شده است.

وی با بیان اینکه امیر خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش با نیروی دریایی چین وارد مذاکره شده‌اند و تیمی هم از سوی نیروی دریایی ایران به محل حادثه اعزام می‌شوند، افزود: با توجه به اینکه در محل سانحه 9 آتشبار وجود دارد در صورتی که این آتشبار‌ها همزمان برای خاموش کردن آتش اقدام کنند با توجه به کاهش شدت آتش، حتماً آتش نفتکش خاموش می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پس از مهار آتش می‌توان وارد نفتکش شد، ادامه داد: احتمال زیاد وجود دارد که خدمه و ملوانان در قسمت‌های زیرین نفتکش محبوس شده باشند بنابراین احتمال زنده ماندنشان وجود دارد.

قره‌خانی با تأکید بر اینکه مسئولان چینی تاکنون بنا به دلایلی در این رابطه کم‌کاری داشته‌اند، تصریح کرد: یکی از دلایل تعلل مسئولان چینی این است که آنها چندان بی‌میل نبودند که کل محموله کشتی سوخته شود تا سواحل این کشور آلوده نشود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کشتی ژاپنی نیز به‌درخواست مسئولان ایران برای کمک و اطفاء حریق به محل سانحه اعزام شده، گفت: با ورود شرکت نفتکش، نیروی دریایی و همچنین ورود دستگاه دیپلماسی و برقراری ارتباط با نخست وزیر چین که کلیه اختیارات به‌عهده وی است، امکان اطفای آتش نفتکش وجود دارد.

منبع: تسنیم
: برای دریافت مشاوره درباره ورود نیروی دریایی ایران برای اطفای حریق نفتکش ایرانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورود نیروی دریایی ایران برای اطفای حریق نفتکش ایرانی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید