کد مطلب:  57550 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خنثی کردن ویروس کرونای انگلیسی توسط واکسن کُوو ایران برکت

خنثی کردن ویروس کرونای انگلیسی توسط واکسن کُوو ایران برکت

مینو محرز: آزمایش‌های مربوط بر روی پلاسمای خون ۳ داوطلب اول واکسن کوو ایران برکت انجام شد و ویروس به طور کامل خنثی شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

واکسن کرونا ی کُوو ایران برکت، در مسیر موفقیت قرار گرفت.

مسئول گروه تحقیقاتی تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام : پلاسمای داوطلبانی که واکسن ایرانی کرونا را تزریق کرده اند توانست به طور کامل ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی را خنثی کند.

به گزارش آسمونی به نقل از صدا و سیما، دکتر حسن جلیلی با خبرنگاران با تشکر از وزارت بهداشت که از ویروس جدا شده انگلیسی از بیمارانی که در ایران بودند، نمونه ای را در اختیار ما قرار دادند برای اینکه بتوانیم امکان خنثی سازی واکسن ایرانی کرونا را وی این ویروس آزمایش کنیم ، افزود: بلافاصله محققان ما در مجموعه شفافارمد مشغول تکثیر ویروس شدند و از نمونه خون سه نفر اولی که دو دُز واکسن کُوو ایران برکت را دریافت کرده بودند آزمایش ها و کنترل ها مطابق استانداردها انجام شد و نتایج نشان داد که پلاسمای این افراد به طور کامل قادر به خنثی سازی ویروس جهش یافته انگلیسی است.

­مدیر گروه تحقیقاتی تولید واکسن ایرانی کرونا ستاد اجرایی فرمان امام با تاکید بر اینکه واکسن ایرانی کرونا روی خنثی سازی واکسن جهش یافته انگلیسی هم موثر است ، گفت: اینکه ویروس جهش یافته انگلیسی چه تفاوتی با ویروس قبلی دارد این است که قدرت سرایت ویروس 70 درصد افزایش یافته بود اما اینکه قدرت بیماری زایی چه تغییری کرده است هنوز دقیق نمی توان گفت که این ویروس قدرت بیماری زایی آن چقدر تغییر کرده است.

دکتر جلیلی گفت: برخی گزارش ها حاکی است که قدرت بیماری زایی تغییر کرده و برخی گزارش ها نیز تایید نمی کند اما قدرت سرایت افزایش یافته است و خوشبختانه واکسن ایرانی کُوو ایران برکت، توانایی خنثی سازی این ویروس را داشت.

­مدیر گروه تحقیقاتی تولید واکسن ایرانی کرونا ستاد اجرایی فرمان امام گفت: نتایج امروز به دست ما رسید و مراجع ذیصلاح را در جریان قرار خواهیم داد.

افزایش داوطلبان به 56 نفر تا پایان هفته جاری

دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم گفت: تا پایان هفته گذشته 35 داوطلب را وارد مطالعه کردیم که برخی تک دُز و تعدادی هم دُز دوم را دریافت کردند.

وی افزود: در هفته پیش رو امیدواریم که همه 56 داوطلب را وارد مطالعه کنیم و حجم نمونه مطالعه تکمیل می شود و تا نیمه اسفند دوره پیگیری خواهد بود و تزریق های دوم انجام خواهد شد.
دکتر حسینی گفت: در این مدت اطلاعات جمع آوری و سپس در قالب گزارش علمی تقدیم وزارت بهداشت خواهد شد.
مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: تا کنون به جز عوارض طبیعی مانند تب ، درد موضعی و قرمزی محل تزریق ، عوارض غیر قابل انتظاری نداشتیم .

خنثی کردن ویروس کرونای انگلیسی توسط واکسن کُوو ایران برکت
خنثی کردن ویروس کرونای انگلیسی توسط واکسن کُوو ایران برکت

کُوو ایران برکت با ویروس انگلیسی مقابله می‌کند

خانم دکتر مینو محرز متخصص ناظر بر کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا هم با ابراز خرسندی از موفقیت واکسن ایرانی کرونا در خنثی کردن ویروس انگلیسی ، گفت: این آزمایش روی سه نفر اولی که واکسن زده بودند به طور کامل موفقیت آمیز بوده است.

وی با بیان اینکه واکسن ساخته شده ایرانی در ستاد اجرایی فرمان امام توانایی مقابله با ویروس انگلیسی کرونا را دارد، تصریح کرد: وزارت بهداشت نمونه‌ای از ویروس جهش‌یافته انگلیسی را که 70 درصد قدرت سرایت بالاتری از کرونا دارد، در اختیار محققان ستاد اجرایی فرمان امام قرار داد.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: آزمایش‌های مربوط بر روی پلاسمای خون 3 داوطلب اول واکسن "کوو ایران برکت" انجام شد و ویروس به طور کامل خنثی شد.

خانم محرز با اشاره به اینکه این خبر همه ما را امروز خوشحال کرد و خستگی را از تنمان درآورد، خاطرنشان کرد: تا کنون که مرحله اول آزمایش انسانی طی شده است هیچگونه عارضه ای در داوطلبان نداشته ایم.

 

: برای دریافت مشاوره درباره خنثی کردن ویروس کرونای انگلیسی توسط واکسن کُوو ایران برکت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «خنثی کردن ویروس کرونای انگلیسی توسط واکسن کُوو ایران برکت» در کادر زیر بنویسید :

8 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید