مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  42320 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ارتش ایران چندمین ارتش دنیاست

ارتش ایران چندمین ارتش دنیاست

ارتش ایران یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان است که هر ساله با تقویت فاکتورهای موردنظر موسسه Global Firepower به رده...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ارتش ایران یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان است که هر ساله با تقویت فاکتورهای موردنظر موسسه Global Firepower به رده های بالاتر صعود می کند. برای اینکه بدانید ارتش ایران چندمین ارتش دنیاست این بخش آسمونی را مطالعه کنید.

ارتش ایران چندمین ارتش دنیاست
ارتش ایران چندمین ارتش دنیاستارتش ایران چندمین ارتش دنیاست

موسسه 'Global Firepower' (قدرت جهانی آتش) در گزارش سالانه خود لیستی از قوی ترین ارتش های جهان در سال 2018 را ارایه داد.

به گزارش ایرنا، درگزارش سال 2018 این موسسه 50 فاکتور برای مقایسه ارتش های جهان با یکدیگر به لحاظ قدرت نظامی درنظر گرفته شده است.

همچنین در رده بندی این گزارش که شامل 133 ارتش برتر جهان است، پیشرفت های نظامی - تکنولوژیک دولت های کوچک درمقایسه با دولت های بزرگ که پیشرفت نظامی کمتری داشته اند، لحاظ شده است.

در رده بندی این گزارش تنها کمیت سلاح ها و تجهیزات نظامی در نظر گرفته نشده بلکه به تنوع سلاح ها و پیشرفته بودن آنها نیز در هر کشوری نیز توجه شده است تا توازن قدرت نظامی بین تمام کشورها برقرار شود.

دراین گزارش ذخایر اتمی نظامی در نظر گرفته نشده اما سلاح هایی اتمی مجاز لحاظ شده است.

ازجمله فاکتورهایی که در تهیه این گزارش لحاظ شده است موقعیت جغرافیایی و لجستیک، ذخایر طبیعی و صنعتی داخلی درهرکشور و نیز میزان توان به کارگیرنده این سلاح ها از فاکتورهای اصلی به خصوص در کشورهای دارای جمعیت زیاد است.

دراین گزارش نبود توان دریایی در کشورهای غیرساحلی در تقسیم بندی و ارزیابی آنها تاثیر نگذاشته است اما در میان کشورهایی که دارای توان نظامی دریایی هستند یک فاکتور لحاظ شده است.

همچنین درگزارش این موسسه فرماندهی سیاسی و نظامی در کشورها در ارزیابی توان نظامی آنها لحاظ نشده است.

دراین رده بندی آمریکا، روسیه، چین، هند، فرانسه، انگلستان، ترکیه، آلمان، مصر به عنوان ده ارتش قدرتمند جهان هستند. در این لیست که شامل 133 ارتش قوی جهان است قویترین ارتش های خاورمیانه و آفریقا به ترتیب مصر دهم، اسرائیل پانزدهم ، ایران بیست و یکم ،عربستان بیست و چهارم، الجزایر بیست و پنجم، سوریه چهل وچهارم،مغرب پنجاه وچهارم،عراق پنجاه و نهم، امارات شصتم، یمن شصت و چهارم ،سودان هفتاد و یکم ، اردن هفتاد و دوم، لیبی هفتاد وسوم قرار دارند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ارتش ایران چندمین ارتش دنیاست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ارتش ایران چندمین ارتش دنیاست» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید