کد مطلب:  4300 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ایران غیرتمندانه کوبا را برد

ایران غیرتمندانه کوبا را برد

  تاریخ خبر: 1392/04/15تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت. ست های...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
 
تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت. ست های اول و دوم این مسابقه با امتیازات 26 بر 24 و 25 بر 19 به سود کوبا رقم خورد اما ست های سوم و چهارم با امتیاز 25 بر 19 و 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید تا کار به ست پنجم کشیده شود. ایران در ست پنجم هم با نتیجه 16 بر 14 به پیروزی رسید تا برنده این مسابقه باشد
 

 

ایران در این دیدار با ترکیب اولیه سعید معروف، امیر غفور، علیرضا مباشری، رحمان داوودی، فرهاد ظریف، محمد موسوی و عادل غلامی با پیراهن سفید به میدان رفت. کوبا هم با پیراهن قرمز و با ترکیب می‌سا، بی‌ست، کپدا، ماکیاز، گاتی یرز، آبراهان بازی را آغاز کرد.

 
 
 اولین امتیاز بازی به نام کوبایی ها ثبت شد ولی دلاوران ما با دو آبشار سرعتی از حریف پیش افتادند ، تا امتیاز 16 ایران همواره تیم برتر میدان بود ولی کوبایی ها در امتیاز 17 از ایران جلو زدند اشتباه های سرویس باعث شد تا کوبایی ها 19 بر 18 از ایران پیش بیفتند اما دوباره آبشار مباشری کار را برابر کرد. تا از این لحظه مصاف دو تیم پایاپای دنبال شود و در نهایت گیم اول 26 - 24 بسود کوبا تمام شود .
 
 
 
در گیم دوم تیم ملی ایران در ضربات آخر با دفاع مستحکم کوبایی ها ناکام بودند ،در مقابل کوبایی ‌ها با تکیه بر بلند زن های چغر خود امتیاز می‌گرفتند تا این گیم 25- 19 به نفع کوبا به پایان برسد . تقریبا دو سوم سالن 15 هزار نفری شهر هاوانا پر شده بود. جمعیت یک صدا کوبا را تشویق می کردند. جو سالن کاملا به نفع تیم میزبان بود.
 
 
 
گیم دوم و تا امتیاز 8 هم با رقابت نزدیک دو تیم پیش می رفت. ایران همچنان در این ست هم یک مشکل بزرگ داشت ، اینکه بچه های ایران در دریافت های عقب زمین با مشکل روبرو بودند. توپ های محکم کوبایی ها را خیلی سخت می شد جمع کرد. در دفاع روی تور هم ترکیب موسوی و غلامی خیلی فروغ بازی با کوبا را نداشتند تا دیگر خبری از آن بازی دلچسب با ایتالیا نباشد. سرویس‌های تماشایی کپدا در ادامه امان را از تیم ایران بریده بود. به جرات می‌توان گفت که او بیش از یک متر پرواز می کرد و سرویس های خیره کننده ای را به قلب زمین ایران می فرستاد. بازی خوب او و دریافت‌های ناقص ایران موجب می شد تا کار برای ایران سخت شود .
 
 
 
 در گیم سوم بازیکنان ایران با یک بازی حساب شده با نتیجه 25 بر 19 پیروز میدان شدند تا بازی به گیم چهارم کشیده شود ، شروع گیم سوم اما برای ایرانی ها شرایط بهتری داشت و استفاده از سرویس های ریسکی و پرقدرت جواب داد و مردان کشورمان موفق شدند در همان ابتدا 5 بر 2 از حریف پیش بیفتند تا سرمربی کوبا مجبور به گرفتن وقت فنی شود.ولی با این حال این ایران بود که همچنان به برتری اش در این ست ادامه داد و 12 بر 8 از حریف پیش افتاد و این برتری تا امتیاز 18 ادامه داشت که کوبایی ها توانستند خود را به ایران برسند و حتی یک امتیاز هم پیش بیفتند اما بازهم این شاگردان ولاسکو بودند که نمایش بهتر خود در این ست را ادامه دادند و در نهایت 25 بر 19 حریف خود را شکست دادند.
 
 
 
در گیم چهارم بچه ها خیلی خوب و هوشیارانه بازی کردند ایران در چهار امتیاز اول بازی از حریف پیش افتاده بود اما باز هم نقش آفرینی خوب کپیدا کار را مساوی کرد. دو تیم نمایش پایاپایی داشتند. آرمین تشکری تعویض طلایی ولاسکو در ست سوم در ادامه هم نمایش بسیار دلچسب و مطلوبی داشت.بی ست از پشت خط کاملا دریافت کننده های ایران را آزار می داد. ولاسکو در وقت اسراحت فنی نخست فقط با معروف حرف زد. او می دانست هوشمندی پاسور توانای تیم ملی در این لحظات حساس چاره کار است. علی مباشری که برای دریافت هر توپ انصافا غیرتی می جنگید حتی تا پشت نیمکت کادر فنی هم روی زمین شیرجه میزد تا توپ ها را مهار کند. ملی پوشان ایران آنقدر جنگنده ظاهر شدند که سر انجام از لوکوموتیو کوبا سبقت گرفتند و سرمربی حریف را وادار کردند وقت استراحت بگیرد. هر گاه بی ست برای آبشار زدن می پرید زانوانش بالاتر از خط زیر تور می رفت. او انصافا مهره کارآمدی بود. ایران با پنج امتیاز اختلاف وقت استراحت فنی دوم را به سود خود تمام کرد. تفکرات ولاسکو جواب داده بود. روند بازی به سود ایران تغییر کرد. بازیکنان ایران در پی حفظ برتری خود بودند و به همین خاطر 25 بر 22 بره گیم شدند.
 
 
 
در گیم پنجم شاگردان ولاسکو رقابت نزدیک و فشرده ای را با کوبا داشتند و با وجود اینکه با فاصله اندکی از حریف پیش می رفتند و زودتر از کوبا به امتیاز هشت رسیدند اما میزبان دست بردار نبود و از تمام توانش برای رسیدن به پیروزی در این دیدار استفاده کرد ولی دلاوران ما در نهایت با برتری 16 بر 14 در گیم پنجم به برد شیرین دست یافتند .
نظر خود را درباره «ایران غیرتمندانه کوبا را برد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید