کد مطلب:  39571 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

بازی تیم ملی ایران و یمن در گروه D جام ملت های آسیا 2019 ، با برد مقتدرانه ایران به پایان رسید .به گزارش...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

بازی تیم ملی ایران و یمن در گروه D جام ملت های آسیا 2019 ، با برد مقتدرانه ایران به پایان رسید .

ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول
ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

به گزارش آسمونی ، بازی دو تیم ایران و یمن ، اولین بازی گروه D جام ملت های آسیا 2019 بود که با برتری تیم ملی ایران به پایان رسید .

نیمه اول

بازی با برتری تمام و کمال ایران در نیمه اول آغاز شد و تیم ایران خیلی زود به گل اول رسید . در دقیقه 12 روی حرکت مهدی طارمی و شوت محکم سردار آزمون ، دروازه بان تیم یمن موفق نشد تا توپ را به خوبی دفع کند و مهدی طارمی به سرعت به سمت توپ یورش برد و موفق شد دروازه تیم یمن را روی ریباند باز کند . با به ثمر رسیدن گل اول ، تیم ایران برای زدن گل های بیشتر جلو کشید و مدافعان تیم یمن را به مشکل انداخت . در دقیقه 20 مسابقه ، یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه تیم یمن برای یوزپلنگان ایرانی بدست آمد . در دقیقه 23 ، اشکان دژاگه با یک ضربه دقیق و بی نقص توپ را به سمت دروازه یمن شلیک کرد که شوت زمینی این بازیکن با تیرک دروازه برخورد کرد و به پشت سعود السوادی دروازه بان یمنی برخورد کرد و وارد دروازه شد تا گل دوم هم برای تیم ملی کشورمان خیلی زود به ثمر برسد .

iran-wins-against-yemen-in-asian-cup-2019
iran-wins-against-yemen-in-asian-cup-2019

تیم ایران مجال حمله و خلق موقعیت به تیم یمن نمی داد و به محض تصاحب توپ شروع به حمله می کرد . تنها 2 دقیقه بعد از به ثمر رسیدن گل دوم ، روی ارسال بسیار عالی رامین رضاییان از سمت راست بر روی دروازه ، مهدی طارمی با یک پرواز عالی موفق شد توپ را با ضربه سر به قعر دروازه یمنی ها برساند و گل سوم ایران را به ثمر رساند و خود را دو گله کرد . بعد از به ثمر رسیدن گل سوم تیم ایران که دیگر خیالش از برد در این مسابقه راحت شده بود بازی را در دست گرفت و با سلطه خود بر بازی اجازه هیچ کاری را به یمنی ها نمی داد . نیمه اول با همان نتیجه 3 بر صفر به پایان رسید .

نیمه دوم

در نیمه دوم نیز تیم ملی کشورمان ، اقتدار و قدرت نیمه اول را نیز ادامه داد . تنها 7 دقیقه بعد از آغاز بازی در نیمه دوم ، گل چهارم ایران به ثمر رسید . ارسال اشکان دژاگه به روی دروازه با دخالت مهدی ترابی و شیرجه سعد السوادی به طور نصفه و نیمه دور شد و توپ به بدن طارمی برخورد کرد و به سردار آزمون رسید و این بازیکن با یک ضربه ساده دروازه تیم یمن را برای بار چهارم باز کرد . البته روی صحنه گل ، علاالدین نعمان توپ را از روی خط برگشت داد که با تشخیص داور خط ، گل به نفع تیم ملی کشورمان اعلام شد .

ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول
ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

حملات تیم ملی ایران تمامی نداشت و همچنین در طرف مقابل هم یمن چیزی برای از دست دادن نداشت . تیم یمن برای بیشتر نشدن گل های خورده خود کامل عقب نشست ولی باز هم مهاجمین ایران راه خود را به سمت دروازه تیم یمن به راحتی پیدا می کردند . در دقیقه 78 روی ارسال ضربه آزاد به روی دروازه از سمت چپ ، مرتضی پورعلی گنجی خود را به توپ رساند و با یک ضربه سر توپ را به خارج از محوطه جریمه فرستاد . سامان قدوس که در نیمه دوم به زمین مسابقه آمده بود با یک والی زیبا و چکشی از بیرون محوطه جریمه ، موفق شد برای بار پنجم قفل دروازه تیم یمن را بشکند و توپ را به تور دروازه سعود السوادی برساند . در ادامه باز هم شاگردان کی روش عقب ننشستند و اقدام به حمله کردند . در دقیقه 93 ، روی یک حرکت انفرادی از مهدی ترابی و ضربه فنی این بازیکن می رفت که شاهد گل پنجم باشیم که ضربه این بازیکن با بد شانسی به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به گل تبدیل نشد تا تیم ملی کشورمان با همان نتیجه 5 بر صفر مقتدرانه تیم یمن را شکست دهد و برای تمامی تیم های حاضر در جام ملت های آسیا 2019 خط و نشان بکشد .   اختصاصی آسمونی 

: برای دریافت مشاوره درباره ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ایران 5 - 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول» در کادر زیر بنویسید :

8 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید