ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت | آسمونی
کد مطلب: 13711 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت

ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت

1394/11/14به گزارش آسمونی به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

n00016508-t
n00016508-t

1394/11/14

به گزارش آسمونی به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت پولی که در پی لغو تحریم ها در دسترس ایران قرار می گیرد پول خود این کشور است که پیش از این به علت تحریم ها به آن دسترسی نداشت.

وی گفت:  ایران در پی لغو تحریم ها به حدود پنجاه میلیارد دلار خود دسترسی خواهد داشت زیرا تقریبا نیمی از پولی که آزاد می شود و حدود پنجاه میلیارد دلار آن به علت بدهی در اختیار چینی ها  و دیگر کشورهایی خواهد بود  که از ایران طلب مالی دارند.

همچنین ذکر این مسئله نیز ضروری است که آنها باید بخشی از این پول آزاد شده را نیز صرف تاسیسات زیر بنایی خود کنند. بنابراین آنها به همه مبلغی که آزاد می شود دسترسی نخواهند داشت. ما همانطور که بارها گفته ایم این کشور به حدود پنجاه میلیارد دلار از پول ازاد شده خود دسترسی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای ما امنیت مردم آمریکا در اولویت نخست قرار دارد و برای همین نیز در بررسی سابقه و پرونده پناهجویانی که از سوریه آمده اند، بیش از پناهجویان دیگر مناطق دنیا دقت به عمل می آید. این فرایند اندکی به درازا می کشد ولی ما به تعهد خود در این خصوص پای بند هستیم.

جان کربی ضمن حمایت از توافق بین کره جنوبی و ژاپن برای حل اختلاف های ارضی، درباره تحولات در سرزمین های اشغالی اضافه کرد:  باور ما این است که همه باید راهی برای ابراز مخالفت و نارضایتی خود به شکلی آشتی جویانه داشته باشند و فلسطینی ها نیز استثنا نیستند.

برای همین است که جان کری در تلاش برای تسریع و از سرگیری گفتگوهای دو طرف دارد. شکی نیست که هر دو طرف آزاد هستند که دیدگاه ها و اعتراض و مخالفت های خود را بیان کنند.

از دیگر سو، از دیدگاه ما مطلوب نیست که افراد بی گناه در این فرایند آسیب ببینند. همچنین شعارهایی از سوی هر دو طرف که باعث افزایش التهاب و احساسات می شود، مناسب نیست.

 
 
 
 
 

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?